Michael Rogers (Sky Team) potwierdził, że prowadzenie w klasyfikacji generalnej Bayern Rundfarht – to nie przypadek. Australijczyk wygrał kolejny etap wyścigu,  tym razem czasówkę. 15. czas to dzieło Jarosława Marycza (SaxoBank).

Kolarze, którzy biorą udział w wyścigu Dookoła Bawarii, rywalizowali dziś podczas etapu jazdy indywidualnej na czas w Feuchtwangen o długości 26.4 km. Rogers przejechał trasę w czasie 31:15 i o pięć sekund pobił klubowego kolegę – Richi`ego Porte. Trzeci Jerome Coppel (Saur-Sojasun), do Australijczyka miał już 16 sekund.

Jarosław Marycz z czasem o minutę i 16 sekund gorszym od zwycięzcy zajął 15. miejsce.

Michael Rogers do ostatniego etapu przystąpi z 25 sekundowym zapasem nad Jerome`m Coppel. Były mistrz Polski w jeździe na czas jest czternasty.

Wyniki:

1 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 0:31:15
2 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:04
3 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:16
4 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:24
5 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:00:35
6 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:00:37
7 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:00:41
8 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:00:46
9 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:00:49
10 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:54
11 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:01:01
12 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:01:06
13 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda 0:01:09
14 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:01:15
15 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:01:16
16 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:16
17 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:01:19
18 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 0:01:19
19 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:01:24
20 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:26
21 Laurent Didier (Lux) RadioShack-Nissan 0:01:29
22 Leopold Konig (Cze) Team NetApp
23 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:01:31
24 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:01:34
25 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 0:01:34
26 Rafai Chtioui (Tun) Team Europcar 0:01:35
27 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:01:36
28 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:01:37
29 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:01:42
30 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:46
31 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun 0:01:46
32 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:01:47
33 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:01:48
34 Jakob Steigmiller (Ger) Thüringer Energie Team 0:01:50
35 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:55
36 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:01:55
37 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:01:57
38 Allan Davis (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:01:59
39 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 0:02:00
40 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:00
41 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp 0:02:05
42 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:06
43 Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD 0:02:07
44 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank 0:02:08
45 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:09
46 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:02:09
47 Marcus Fothen (Ger) Team NSP – Ghost 0:02:11
48 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:11
49 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:02:12
50 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:13
51 Fabian Thiel (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:13
52 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:02:15
53 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:02:25
54 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:02:26
55 Jérôme Baugnies (Bel) Team NetApp 0:02:28
56 Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:30
57 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:34
58 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:02:37
59 Alexander Nordhoff (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:02:42
60 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:02:43
61 Troels Ronning Vinther (Den) Team Saxo Bank 0:02:43
62 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:44
63 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:02:47
64 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:02:48
65 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:50
66 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:50
67 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:55
68 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos – Shimano 0:02:58
69 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:03:05
70 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:03:05
71 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:06
72 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
73 Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team 0:03:06
74 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:03:07
75 Raphael Freienstein (Ger) Team Heizomat 0:03:09
76 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp 0:03:11
77 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:03:11
78 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano 0:03:12
79 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:12
80 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:03:13
81 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:03:14
82 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda 0:03:15
83 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:03:16
84 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:03:18
85 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:18
86 Marius Jessenberger (Ger) Team Heizomat 0:03:20
87 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:24
88 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:03:28
89 Maximilian Werda (Ger) Thüringer Energie Team 0:03:33
90 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:03:34
91 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank 0:03:38
92 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Abus 0:03:43
93 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:03:44
94 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun 0:03:49
95 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:51
96 Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat 0:03:56
97 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP – Ghost 0:04:07
98 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:04:07
99 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus 0:04:08
100 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:04:15
101 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 0:04:16
102 Holger Burkhardt (Ger) Nutrixxion Abus 0:04:18
103 Rene Hooghiemster (Ned) Team NSP – Ghost 0:04:21
104 Markus Eichler (Ger) Team NetApp 0:04:22
105 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:04:26
106 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat 0:04:26
107 Marco Haller (Aut) Katusha Team 0:04:28
108 Tino Thömel (Ger) Team NSP – Ghost 0:04:28
109 Fabian Bruno (Ger) Team Heizomat 0:04:31
110 Steffen Radochla (Ger) Team NSP – Ghost 0:04:36
111 André Benoit (Ger) Team Heizomat 0:04:47
112 Christian Mager (Ger) Team Heizomat 0:04:53
113 Dominic Klemme (Ger) Argos – Shimano 0:04:58
114 Rene Obst (Ger) Team NSP – Ghost 0:04:59
115 Ran Margaliot (Isr) Team Saxo Bank 0:05:03
116 Benjamin Dietrich (Ger) Thüringer Energie Team 0:05:09
117 Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat 0:05:09
118 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:05:09
119 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP – Ghost 0:05:18
120 Michael Kurth (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:05:29
121 Bastian Bürgel (Ger) Thüringer Energie Team 0:05:32
122 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:05:43
123 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus 0:05:51
124 Thomas Bonnin (Fra) Argos – Shimano 0:06:00
125 André Schulze (Ger) Team NetApp 0:06:10
126 Robert Retschke (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:06:12
127 Andreas Stauff (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:06:26
128 Frank Monreal (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:06:32

Klasyfikacja generalna:

1 Michael Rogers (Aus) Sky Procycling 15:38:14
2 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:25
3 Vladimir Gusev (Rus) Katusha Team 0:00:30
4 Richie Porte (Aus) Sky Procycling 0:00:41
5 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling 0:00:47
6 Tony Gallopin (Fra) RadioShack-Nissan 0:01:13
7 Christian Knees (Ger) Sky Procycling 0:01:17
8 Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan 0:01:22
9 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:30
10 Haimar Zubeldia Agirre (Spa) RadioShack-Nissan 0:01:33
11 Patrick Gretsch (Ger) Argos – Shimano 0:01:38
12 David Millar (GBr) Garmin – Barracuda 0:01:42
13 Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda 0:01:45
14 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank 0:01:52
15 Michael Albasini (Swi) Orica GreenEdge Cycling Team
16 Thomas Löfkvist (Swe) Sky Procycling 0:01:56
17 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:02:00
18 Laurent Didier (Lux) RadioShack-Nissan 0:02:05
19 Leopold Konig (Cze) Team NetApp
20 John Degenkolb (Ger) Argos – Shimano 0:02:07
21 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun
22 Rafai Chtioui (Tun) Team Europcar 0:02:11
23 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:02:12
24 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo Bank 0:02:13
25 Yaroslav Popovych (Ukr) RadioShack-Nissan 0:02:18
26 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun 0:02:22
27 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:25
28 Jakob Steigmiller (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:26
29 Allan Davis (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:29
30 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:31
31 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar 0:02:32
32 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:34
33 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:02:37
34 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp 0:02:41
35 Sebastian Langeveld (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:02:43
36 Marcus Fothen (Ger) Team NSP – Ghost 0:02:44
37 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo Bank
38 Danilo Hondo (Ger) Lampre – ISD 0:02:48
39 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:02:49
40 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:02:51
41 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun 0:03:01
42 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling 0:03:02
43 Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:06
44 Cédric Pineau (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:10
45 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar 0:03:13
46 Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda 0:03:19
47 Manuele Mori (Ita) Lampre – ISD 0:03:23
48 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:03:25
49 Alan Perez Lezaun (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:27
50 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – ISD 0:03:31
51 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:03:32
52 Johannes Fröhlinger (Ger) Argos – Shimano 0:03:34
53 Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team 0:03:42
54 Johan Vansummeren (Bel) Garmin – Barracuda 0:03:44
55 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp 0:03:45
56 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:03:48
57 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano
58 Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:03:54
59 Grega Bole (Slo) Lampre – ISD 0:04:20
60 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:04:28
61 Alexander Krieger (Ger) Team Heizomat 0:04:32
62 Marco Haller (Aut) Katusha Team 0:05:05
63 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank 0:05:07
64 Jérôme Baugnies (Bel) Team NetApp 0:06:02
65 Thibaut Pinot (Fra) FDJ-Big Mat 0:06:09
66 Davide Vigano (Ita) Lampre – ISD 0:06:18
67 Fabian Wegmann (Ger) Garmin – Barracuda 0:07:13
68 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:07:31
69 Anthony Roux (Fra) FDJ-Big Mat 0:08:00
70 Jens Mouris (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team 0:08:30
71 Yuriy Krivtsov (Fra) Lampre – ISD 0:08:42
72 Fabian Thiel (Ger) Thüringer Energie Team 0:08:48
73 Davide Cimolai (Ita) Lampre – ISD 0:09:23
74 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:09:24
75 Troels Ronning Vinther (Den) Team Saxo Bank 0:09:35
76 Ralf Matzka (Ger) Thüringer Energie Team 0:09:40
77 Raphael Freienstein (Ger) Team Heizomat 0:09:43
78 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:09:47
79 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge Cycling Team 0:09:53
80 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:09:58
81 Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda 0:10:08
82 Stéphane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun 0:10:23
83 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:10:50
84 Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Big Mat
85 Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team 0:11:06
86 Rudiger Selig (Ger) Katusha Team 0:11:07
87 Danny Pate (USA) Sky Procycling 0:11:19
88 Christian Mager (Ger) Team Heizomat 0:11:23
89 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Abus 0:11:34
90 Stefan Ganser (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:11:44
91 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack-Nissan 0:12:03
92 Baden Cooke (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:12:18
93 Alexander Nordhoff (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:12:33
94 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:12:34
95 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team 0:12:44
96 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team 0:12:53
97 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP – Ghost 0:13:24
98 Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda 0:13:33
99 Sven Jodts (Bel) Topsport Vlaanderen – Mercator 0:13:55
100 Steffen Radochla (Ger) Team NSP – Ghost 0:14:02
101 Markus Eichler (Ger) Team NetApp 0:14:08
102 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano 0:14:26
103 Daniel Westmattelmann (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:14:54
104 Bastian Bürgel (Ger) Thüringer Energie Team 0:15:01
105 Stuart O’Grady (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:15:12
106 Robert Retschke (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:15:40
107 Andreas Stauff (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:15:54
108 Maximilian Werda (Ger) Thüringer Energie Team 0:16:00
109 Marius Jessenberger (Ger) Team Heizomat 0:16:05
110 David Boucher (Fra) FDJ-Big Mat 0:16:58
111 Dominic Klemme (Ger) Argos – Shimano 0:18:01
112 Rene Hooghiemster (Ned) Team NSP – Ghost 0:19:30
113 Holger Burkhardt (Ger) Nutrixxion Abus 0:19:46
114 Jonas Schmeiser (Ger) Team NSP – Ghost 0:20:04
115 Jannick Geisler (Ger) Team Heizomat 0:21:06
116 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:22:13
117 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus 0:23:06
118 Tino Thömel (Ger) Team NSP – Ghost 0:23:27
119 Thomas Bonnin (Fra) Argos – Shimano 0:23:35
120 Michael Kurth (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:24:28
121 Benjamin Dietrich (Ger) Thüringer Energie Team 0:24:50
122 André Schulze (Ger) Team NetApp 0:25:18
123 André Benoit (Ger) Team Heizomat 0:26:02
124 Fabian Bruno (Ger) Team Heizomat 0:26:19
125 Ran Margaliot (Isr) Team Saxo Bank 0:27:00
126 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus 0:27:47
127 Rene Obst (Ger) Team NSP – Ghost 0:30:12
128 Frank Monreal (Ger) Team Eddy Merckx – Indeland 0:36:12

Foto:

Andrzej