Wojciech Sykała (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne) wygrał rozgrywany w ciężkim, górskim terenie Wyścig Dookoła Korsyki! Ekipa z Wielkopolski zajęła również 3. miejsce na etapie jazdy drużynowej na czas.

Wyścig Tour de Corse składał się z sześciu etapów. Na starcie stanęła drużyna GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne, z mistrzem Polski juniorów w jeździe indywidualnej na czas – Wojciechem Sykałą na czele. Oprócz niego, do Francji pojechali jeszcze: Gracjan Szeląg, Jakub Hercog, Marcin Karbowy, Dawid Brygier oraz Wojciech Wilgus.

18-letni Sykała bardzo dobrze rozpoczął wyścig. Polak zajął 6. miejsce podczas prologu w Bastii. Na następnych etapach był piąty, siódmy, dziewiąty, trzeci z drużyną oraz drugi na ostatnim odcinku, gdzie uciekał przez wiele kilometrów i zapewnił sobie tym samym triumf w generalce!

W klasyfikacji całego wyścigu, aż o 2 minuty i 44 sekundy pokonał Nicolasa Gaurin (V.C St. Lo) oraz o blisko 3 i pół minuty Quentina Charlesa z juniorskiej przybudówki, zawodowej drużyny La Pomme Marseille.

Wysoko był również dobrze spisujący się na etapach Szeląg, który ukończył rywalizację na 11. miejscu. Kilka razy wysoko był również Hercog.

Wyniki wszystkich klasyfikacji oraz poszczególnych etapów, można znaleźć tutaj

Poniżej znajduje się reportaż francuskiej telewizji z ostatniego etapu, gdzie na 2. miejscu znalazł się Wojtek Sykała (niebieska koszulka). Na podium żółta 🙂

Poprzedni artykułBałtyk-Karkonosze: Kolejny zwycięski sprint Grzegorza Stępniaka!