Piotr Gawroński (CCC Polsat Polkowice) wygrał w Kołobrzegu kryterium otwierające rywalizację w 20. edycji Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Bałtyk – Karkonosze Tour 2012.

Kolarze do pokonania mieli 30 kilometrów na szybkich, technicznych rundach, które zostały poprowadzone ulicami Armii Krajowej, Sybiraków, Dworcową oraz Łopuskiego.

Do głównego wyścigu awansowało po 10 najlepszych  zawodników z trzech wyścigów eliminacyjnych.

W finałowej rozgrywce bardzo ładnie jechał Mateusz Komar (BDC MarcPol), który prowadził przez niemal cały dystans. Jednak na ostatniej rundzie, rzutem na taśmę Piotr Gawroński pokonał go, tym samym triumfując w końcowej klasyfikacji. Trzeci był Paweł Bernas (GKS Cartusia Kartuzy).

„Gawron” wystartuje jutro w żółtym trykocie lidera.