Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice) zdobył Złoty Pierścień Krakowa! Na podium stanął jeszcze duet BDC MarcPol Team – Dariusz Rudnicki oraz ubiegłoroczny zwycięzca – Robert Radosz.

Kolarze ścigali się na malowniczej trasie usytuowanej na Rynku Głównym w Krakowie. Do przejechania były 52. okrążenia, które łącznie dały 39,9 km. Podobnie jak wczoraj, główne skrzypce rozgrywali zawodnicy w niebieskich i pomarańczowych koszulkach. Po dość wyrównanej rywalizacji ze zwycięstwa cieszył się Bartłomiej Matysiak, który na swoim koncie uzbierał 45. oczek. Drugi Dariusz Rudnicki, przegrał o 5. pkt. Na najniższym stopniu podium z dorobkiem 16. punktów stanął doświadczony Robert Radosz.

Najlepszym orlikiem został Niemiec Nico Heslisch (LKT Team Brandenburg).