Mark Cavendish (Team Sky) po raz ósmy zwyciężył we włoskiej etapówce. Mistrz świata na finiszu drugiego etapu pokonał Matthew Gossa (GreenEdge Cycling Team) oraz Geoffrey Soupe (FDJ-Big Mat).
Drugi etap Giro d`Italia to płaski odcinek dla sprinterów, który został rozegrany w okolicach duńskiego Herning.
Kolarze tego dnia startowali i finiszowali w Herning. Do przejechania mieli 206 kilometrów na trudnej, wietrznej trasie. Większość etapu poprowadzona jest wzdłuż wybrzeża
W ucieczkę dnia na 15 kilometrze zabrali się: Alfredo Balloni (Farnese Vini-Selle Italia), Olivier Kaisen (Lotto-Belisol) i Miguel Rubiano (Androni Giocattoli). Dzielne trio wypracowało sobie przewagę nawet 13 minut.
Peleton jednak okazał się bezlitosny i na 39 kilometrów przed metą wchłonął ucieczkę. Chwilę później z grupy zasadniczej odjechał Lars Bak (Lotto-Belisol). Duńczyk na 25 kilometrów przed metą miał 50 sekund przewagi. Ale także akcja Baka zakończyła się niepowodzeniem.
Końcówka etapu obfitowała w kraksy i defekty. Na ostatnim zakręcie przed metą wpadli na siebie Theo Bos i Alexandr Kristoff. Cavendishowi udało się ominąć kraksę i pierwszy przekroczył linię mety.
Większość Polaków przyjechało w peletonie, poza Michałem Kwiatkowskim (Omega Pharma-Quick Step) który stracił dziś ponad minutę. W jednej z kraks leżał Tomasz Marczyński (Vacansoleil), na szczęście nic poważnego nie stało się „Mańkowi”.
Liderem pozostał wczorajszy triumfator Tylor Phinney (BMC).
Wyniki 2 etapu Giro d’Italia:
1 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | 4:53:12 | |
2 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
3 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | ||
4 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda | ||
5 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
6 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
7 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | ||
8 | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan | ||
9 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
10 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
11 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | ||
12 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | ||
13 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | ||
14 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | ||
15 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
16 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
17 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | ||
18 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
19 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
20 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
21 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | ||
22 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | ||
23 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda | ||
24 | Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat | ||
25 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | ||
26 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
27 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
28 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
29 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | ||
30 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
31 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
32 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
33 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | ||
34 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
35 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
36 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | ||
37 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
38 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | ||
39 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
40 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | ||
41 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
42 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | ||
43 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
44 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
45 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
46 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | ||
47 | Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team | ||
48 | Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp | ||
49 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | ||
50 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
51 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
52 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
53 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
54 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | ||
55 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
56 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
57 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
58 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
59 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
60 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
61 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
62 | Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
63 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
64 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
65 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
66 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | ||
67 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | ||
68 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
69 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | ||
70 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | ||
71 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
72 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | ||
73 | Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda | ||
74 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
75 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
76 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
77 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
78 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
79 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
80 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
81 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
82 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
83 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
84 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
85 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
86 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | ||
87 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
88 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
89 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
90 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
91 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
92 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda | ||
93 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
94 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
95 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
96 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
97 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
98 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
99 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
100 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | ||
101 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
102 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
103 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
104 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
105 | Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quickstep | ||
106 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
107 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda | ||
108 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
109 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
110 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
111 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | ||
112 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | ||
113 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | ||
114 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | ||
115 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
116 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | ||
117 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | ||
118 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
119 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | ||
120 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
121 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | ||
122 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
123 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | ||
124 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
125 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
126 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
127 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
128 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
129 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
130 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
131 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
132 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | ||
133 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
134 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
135 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
136 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
137 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
138 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | ||
139 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
140 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
141 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
142 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
143 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | ||
144 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
145 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
146 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | ||
147 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | ||
148 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
149 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
150 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | ||
151 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
152 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
153 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | ||
154 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | ||
155 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | ||
156 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | ||
157 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
158 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
159 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
160 | Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda | ||
161 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda | ||
162 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | ||
163 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
164 | Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
165 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
166 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
167 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
168 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
169 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
170 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | ||
171 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | ||
172 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:01:09 | |
173 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | ||
174 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | ||
175 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
176 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
177 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
178 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
179 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
180 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
181 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
182 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
183 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
184 | Michal Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | ||
185 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
186 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
187 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | ||
188 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:01:58 | |
189 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:04 | |
190 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:02:17 | |
191 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
192 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
193 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:02:54 | |
194 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | ||
195 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
196 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:06 | |
197 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
198 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 0:09:50 |
Klasyfikacja generalna po 2 etapie:
1 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 5:03:38 | |
2 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:00:09 | |
3 | Alex Rasmussen (Den) Garmin – Barracuda | 0:00:13 | |
4 | Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank | 0:00:15 | |
5 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:22 | |
6 | Ramunas Navardauskas (Ltu) Garmin – Barracuda | ||
7 | Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:23 | |
8 | Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team | 0:00:24 | |
9 | Jesse Sergent (NZl) RadioShack-Nissan | 0:00:26 | |
10 | Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan | 0:00:27 | |
11 | Tomas Vaitkus (Ltu) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
12 | Mark Cavendish (GBr) Sky Procycling | ||
13 | Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:28 | |
14 | Robert Hunter (RSA) Garmin – Barracuda | ||
15 | Jack Bauer (NZl) Garmin – Barracuda | ||
16 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas-Cannondale | 0:00:29 | |
17 | Enrico Gasparotto (Ita) Astana Pro Team | ||
18 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin – Barracuda | ||
19 | Michał Kwiatkowski (Pol) Omega Pharma-Quickstep | ||
20 | Dario Cataldo (Ita) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:31 | |
21 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:00:32 | |
22 | Giacomo Nizzolo (Ita) RadioShack-Nissan | ||
23 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
24 | Svein Tuft (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:00:33 | |
25 | Julien Vermote (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
26 | Adriano Malori (Ita) Lampre – ISD | ||
27 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:34 | |
28 | Jan Barta (Cze) Team NetApp | ||
29 | Roman Kreuziger (Cze) Astana Pro Team | 0:00:36 | |
30 | Tyler Farrar (USA) Garmin – Barracuda | ||
31 | Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team | ||
32 | Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat | 0:00:37 | |
33 | Luke Roberts (Aus) Team Saxo Bank | ||
34 | Juan Antonio Flecha Giannoni (Spa) Sky Procycling | ||
35 | Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team | 0:00:39 | |
36 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
37 | Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
38 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar Team | 0:00:41 | |
39 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | ||
40 | Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep | ||
41 | Benat Intxausti Elorriaga (Spa) Movistar Team | 0:00:42 | |
42 | Sébastien Rosseler (Bel) Garmin – Barracuda | 0:00:43 | |
43 | Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
44 | Marzio Bruseghin (Ita) Movistar Team | ||
45 | Joaquim Rodriguez Oliver (Spa) Katusha Team | ||
46 | Matthew Harley Goss (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
47 | Thomas Rohregger (Aut) RadioShack-Nissan | ||
48 | Ian Stannard (GBr) Sky Procycling | ||
49 | Matthias Brandle (Aut) Team NetApp | ||
50 | Fabio Felline (Ita) Androni Giocattoli | 0:00:44 | |
51 | Christian Vande Velde (USA) Garmin – Barracuda | ||
52 | Peter Stetina (USA) Garmin – Barracuda | 0:00:45 | |
53 | Francis De Greef (Bel) Lotto Belisol Team | 0:00:46 | |
54 | Daniel Moreno Fernandez (Spa) Katusha Team | ||
55 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
56 | Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling | ||
57 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Big Mat | ||
58 | Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team | 0:00:47 | |
59 | Damiano Caruso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
60 | Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team | ||
61 | Valerio Agnoli (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:48 | |
62 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
63 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:00:49 | |
64 | Daniele Bennati (Ita) RadioShack-Nissan | ||
65 | Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling | ||
66 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | ||
67 | Bartosz Huzarski (Pol) Team NetApp | ||
68 | José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team | ||
69 | Reto Hollenstein (Swi) Team NetApp | 0:00:50 | |
70 | Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team | ||
71 | Jens Keukeleire (Bel) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
72 | Tom Jelte Slagter (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:00:51 | |
73 | Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli | ||
74 | Christian Meier (Can) Orica GreenEdge Cycling Team | ||
75 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
76 | Michał Gołaś (Pol) Omega Pharma-Quickstep | 0:00:52 | |
77 | Brian Bulgac (Ned) Lotto Belisol Team | ||
78 | Daniel Schorn (Aut) Team NetApp | ||
79 | Matteo Rabottini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
80 | Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Movistar Team | 0:00:53 | |
81 | Bart De Clercq (Bel) Lotto Belisol Team | ||
82 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol Team | ||
83 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
84 | Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
85 | Andrey Amador Bakkazakova (CRc) Movistar Team | ||
86 | Graeme Brown (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
87 | Jussi Veikkanen (Fin) FDJ-Big Mat | ||
88 | Alexsandr Dyachenko (Kaz) Astana Pro Team | 0:00:54 | |
89 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
90 | Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:00:55 | |
91 | Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol Team | ||
92 | Lucas Sebastian Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:00:56 | |
93 | Serge Pauwels (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
94 | Mathias Frank (Swi) BMC Racing Team | ||
95 | Elia Favilli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
96 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | 0:00:57 | |
97 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
98 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
99 | Stefan Denifl (Aut) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:00:58 | |
100 | Gatis Smukulis (Lat) Katusha Team | ||
101 | Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
102 | Matteo Montaguti (Ita) AG2R La Mondiale | ||
103 | Juan Jose Oroz Ugalde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
104 | Juan José Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:00:59 | |
105 | Frank Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
106 | Sylvester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
107 | Angelo Pagani (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
108 | Timon Seubert (Ger) Team NetApp | ||
109 | Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
110 | Kevin Seeldraeyers (Bel) Astana Pro Team | ||
111 | Pavel Brutt (Rus) Katusha Team | 0:01:00 | |
112 | Tomasz Marczynski (Pol) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
113 | Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:01 | |
114 | Mickael Delage (Fra) FDJ-Big Mat | ||
115 | Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
116 | Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team | 0:01:02 | |
117 | Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling | 0:01:03 | |
118 | Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat | ||
119 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quickstep | ||
120 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
121 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
122 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
123 | Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli | 0:01:04 | |
124 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | ||
125 | Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp | 0:01:05 | |
126 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
127 | Stefano Locatelli (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
128 | Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox | ||
129 | Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:01:06 | |
130 | Michele Scarponi (Ita) Lampre – ISD | ||
131 | William Bonnet (Fra) FDJ-Big Mat | ||
132 | Dominique Rollin (Can) FDJ-Big Mat | ||
133 | Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team | ||
134 | Andreas Dietziker (Swi) Team NetApp | 0:01:07 | |
135 | Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol Team | ||
136 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
137 | José Rujano Guillen (Ven) Androni Giocattoli | ||
138 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | 0:01:09 | |
139 | Fumiyuki Beppu (Jpn) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:01:10 | |
140 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | ||
141 | Pier Paolo De Negri (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
142 | Gregor Gazvoda (Slo) AG2R La Mondiale | 0:01:11 | |
143 | Alberto Losada Alguacil (Spa) Katusha Team | ||
144 | Sergio Pardilla Bellon (Spa) Movistar Team | ||
145 | Cesare Benedetti (Ita) Team NetApp | 0:01:12 | |
146 | Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale | ||
147 | Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank | 0:01:13 | |
148 | Jeremy Hunt (GBr) Sky Procycling | ||
149 | Mauro Santambrogio (Ita) BMC Racing Team | ||
150 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | 0:01:14 | |
151 | Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli | ||
152 | Jon Izagirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
153 | Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale | ||
154 | Francesco Failli (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:15 | |
155 | Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha Team | 0:01:16 | |
156 | John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale | ||
157 | Theo Bos (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
158 | Alessandro Spezialetti (Ita) Lampre – ISD | 0:01:17 | |
159 | Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale | ||
160 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | 0:01:18 | |
161 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:19 | |
162 | Przemyslaw Niemiec (Pol) Lampre – ISD | ||
163 | Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
164 | Gabriel Rasch (Nor) FDJ-Big Mat | ||
165 | Oscar Gatto (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | ||
166 | Johann Tschopp (Swi) BMC Racing Team | 0:01:20 | |
167 | Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team | ||
168 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
169 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
170 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 0:01:21 | |
171 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma-Quickstep | ||
172 | Arnaud Demare (Fra) FDJ-Big Mat | 0:01:22 | |
173 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
174 | Manuel Belletti (Ita) AG2R La Mondiale | 0:01:23 | |
175 | Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale | 0:01:25 | |
176 | Oliver Zaugg (Swi) RadioShack-Nissan | 0:01:26 | |
177 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:27 | |
178 | Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team | ||
179 | Miguel Minguez Ayala (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
180 | Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team | ||
181 | Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:01:28 | |
182 | Victor Cabedo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:29 | |
183 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team | 0:01:30 | |
184 | Mads Christensen (Den) Team Saxo Bank | ||
185 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini – Selle Italia | 0:01:32 | |
186 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
187 | Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team | 0:01:33 | |
188 | Cristiano Salerno (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:01:34 | |
189 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | 0:01:38 | |
190 | Carlos José Ochoa (Ven) Androni Giocattoli | 0:01:39 | |
191 | Ivan Velasco Murillo (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:01:44 | |
192 | Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale | 0:02:39 | |
193 | Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox | 0:02:40 | |
194 | Thomas Leezer (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:50 | |
195 | Jack Bobridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team | 0:03:17 | |
196 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:49 | |
197 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol Team | 0:03:59 | |
198 | Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan | 0:10:55 |
Foto: www.bettiniphoto.net