Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team) po aktywnej jeździe wygrał prolog otwierający Wyścig Szlakiem Grodów Piastowskich (2.1 UCI). Do pierwszego etapu w koszulce lidera przystąpi Alois Kankovsky (ASC Dukla Praha).

Od wieczornego kryterium po ulicach Legnicy, zawodnicy tradycyjnie zainaugurowali zmagania w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Start i meta jak zawsze była zlokalizowana przy placu zamkowym, na ulicy Nowej. Kolarze pokonali tego dnia 32 kilometry, i na różnych premiach walczyli o koszulki poszczególnych klasyfikacji, jak i o lukratywne premie finansowe…

W trakcie prezentacji, która poprzedzała start zaczęło padać, a nawet grzmieć. Gdy kolarze stanęli na starcie, rozległ się dźwięk kontrolowanego spuszczania powietrza, gdyż kilkanaście atmosfer w kołach na mokrym asfalcie nie jest dobrym pomysłem…

Pierwsze okrążenie wygrał Zbigniew Gucwa (Reprezentacja Polski), który odjechał wraz z Vojciechem Haceckym (ASC Dukla Praha). Peleton w trudnych warunkach pogodowych szybko się porwał. Wielu kolarzy walczących o generalkę, nie chciało ryzykować kontuzji i zostało z tyłu.

Prowadzący duet wkrótce został złapany, a szaleć zaczął Łukasz Bodnar (Bank BGŻ Team), który w klasyfikacji kryterium zmienił na prowadzeniu 26-letniego Gucwę.

Nikt nie mógł długo oderwać się od reszty stawki. Na czele mocno rozciągniętego peletonu sytuacja zmieniała się bardzo szybko. Po 10. okrążeniach prowadził Czech Hacecky, jednak z mała stratą punktową czaili się za nim Bodnar i Gucwa.

Wreszcie pojawiła się ucieczka w której znaleźli się m.in się Dariusz Batek (CCC Polsat Polkowice), Jiri Hudecek (PSK Whirpool Author) oraz lider Łukasz Bodnar. Ich przygoda z czołówką, po dwóch okrążeniach niestety się zakończyła i znów mieliśmy cały, rozciągnięty peleton – który za chwile miał walczyć o koszulki poszczególnych klasyfikacji.

Biała koszulkę BGŻ dla najlepszego młodzieżowca powędrowała do Belga Tima Merliera (Sunveb-Revor), a CCC górala dla niezmordowanego Zbigniewa Gucwy. Niebieską koszulkę aktywnego BDC wygrał Tomas Buchacek (PSK Whilrpool Author). Wszyscy jednak czekali na ostatnie okrążenie i walkę o złotą koszulkę lidera KGHM. Ten finisz podobnie jak przed rokiem wygrał Alois Kankovsky.

W klasyfikacji kryterium prowadzenie do końca dowiózł Łukasz Bodnar. Były mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas pokonał Vojtecha Hacecky`ego oraz Aloisa Kankovski`ego. Tuż za podium znalazł się Zbigniew Gucwa.

Pełne wyniki kryterium > tutaj

[flagallery gid=12 name=Gallery]

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments