Paulina Brzeźna- Bentkowska z klubu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów zwyciężyła w Kryterium Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Pawłowice. O sukcesach swojej drużyny, podzielił się z nami dzierżoniowski klub.

Jest to już 3 zwycięstwo naszej zawodniczki, walczącej o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie, potwierdzające jej rosnącą dyspozycję startową.

Pierwsze miejsce Pauliny nie było jedynym sukcesem naszych zawodników. Wśród żaków po finiszu z grupy drugie miejsce zajął Eryk Kaczor, zaś w rywalizacji juniorek młodszych Dorota Przęzak po zaciętej walce na ostatnich metrach linii mety z zawodniczką z Czech także  zajęła 2 miejsce. W wyścigu młodziczek Weronika Laszkiewicz zajęła 3 lokatę.

Nasi zawodnicy nie mieli za dużo odpoczynku w święta Wielkiej Nocy i w Lany Poniedziałek wyruszyli za zawody kolarskie. Pawłowice przywitały ich słoneczną choć mroźną pogodą. Oprócz wymienionych sukcesów w wyścigu młodziczek 5 miejsce zajęła Malwina Cholewa. W rywalizacji młodzików, bardzo dobrą postawę pokazał Michał Mroczkowski zajmując 13 miejsce. Z dobrej strony pokazały się także nasze juniorki młodsze. 4 miejsce zajęła Paulina Zamaria, 5 była Monika Wiatrak a 6 Nikola Wiatrak.

W wyścigu juniorów 12 był Rafał Pawłowski, który finiszował w peletonie zasadniczym. Kategoria elity kobiet startowała wraz z juniorami młodszymi. Wśród Pań po finiszu zwyciężyła Paulina Brzeźna-Bentkowska, a kolejno 4 miejsce zajęła Monika Brzeźna, 5 była Natalia Mielnik a 6 Paula Guz.

Dla zawodników LKS Atom Boxmet Dzierżoniów był to ostatni sprawdzian przed I serią Pucharu Polski odbywająca się w następny weekend w Kłomnicach.

Pełne wyniki wyścigu w Pawłowicach > tutaj

 

Źródło + Foto: LKS Atom Boxmet Dzierżoniów
Poprzedni artykułNowa trasa Memoriału Andrzeja Trochanowskiego 2012
Następny artykułBallan i Basso przed Giro del Trentino
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments