Tradycyjnie już 1 maja w Baboszewie odbędzie się pierwszy wyścig w Polsce z kalendarza UCI – Memoriał im. Andrzeja Trochanowskiego (1.2 UCI). W tym roku kolarze pojadą inną trasą niż w latach ubiegłych.

Drugi wyścig BGŻ Proligi, a pierwszy z kalendarza UCI od tego roku będzie miał inną trasę. W poprzednich latach zawodnicy ścigali się na wschód od Baboszewa, pokonując 4 duże i 3 małe rundy.

W tym roku barwny peleton pojedzie przez Mystkowo, Dynguny, Bożewo, Kowale, Brzeście. Kolarze pokonają osiem rund, każda po 21 kilometrów, w sumie 166 km.

Mapa XXIV Memoriału Andrzeja Trochanowskiego > tutaj

Jak zapowiada dyrektor wyścigu Marcin Wasiołek na starcie stanie ponad 100 kolarzy, wszystkie czołowe ekipy polskie: BDC Marcpol, CCC Polsat, BGŻ Team, Wibatech, Legia, kluby z Czech, Białorusi i Niemiec. Pan Marcin szykuje też niespodziankę, ale o tym już niedługo na naszej stronie.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Baboszewie triumfował Andre Schulze (wtedy CCC Polsat) przed Krzysztofem Jeżowskim (BGŻ)  i Markiem Cichoszem (Legia).

Tak jak w poprzednich latach, taki i w tym roku zostaliśmy Patronem medialnym wyścigu. Jeśli zasięg sieci komórkowych pozwoli, z imprezy przeprowadzimy internetową relację na żywo. Już dziś serdecznie zapraszamy!

 

Poprzedni artykułSylwester Janiszewski wygrywa w Pawłowicach
Następny artykułPaulina Brzeźna- Bentkowska najlepsza w Pawłowicach
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments