LKS Atom DzierżoniówNajsilniejsza, kobieca szosowa grupa kolarska w Polsce – LKS Atom Boxmet Dzierżoniów, skompletowała właśnie skład na sezon 2013.

Drużyna kierowana przez Mariusza Mazura będzie składała się z ośmiu zawodniczek. W zestawieniu zabrakło wicemistrzyni Polski – Pauliny Brzeźnej – Bentkowskiej, która zaangażowała się w stworzenie innej ekipy. Z pewnością podniesie to poziom rywalizacji Pań, na naszym krajowym podwórku.

Ze starego składu LKS Atom Boxmet Dzierżoniów pozostały więc: Natalia Mielnik, Karolina Garczyńska, Paula Guz i najmłodsza z nich – Joanna Dubieniecka. Pierwsza trójka wraz z Pauliną Brzeźną-Bentkowską w zeszłym roku wywalczyły srebro w Mistrzostwach Polski w jeździe drużynowej na czas. Dodatkowo srebrny medal MP orliczek w wyścigu ze startu wspólnego wywalczyła Mielnik. Ta sama zawodniczka znakomicie spisała się na Mistrzostwach Europy, gdzie zajęła 9. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego. Tuż za nią, uplasowała się Garczyńska, która podczas Górskich Mistrzostw Polski wywalczyła złoto w gronie orliczek. To właśnie te dwie zawodniczki powinny być najsilniejszymi punktami swojej drużyny w sezonie 2013.

Poważnym wzmocnieniem grupy z Dolnego Śląska jest Białorusinka – Marina Zaniewska. Jej najważniejsze sukcesy to: szosowe  wicemistrzostwo kraju w 2012 roku, wygrany wyścig w Sokółce, dwunaste miejsce w torowych ME na w wyścigu na 3 km, złoty medal Mistrzostw Białorusi w omnium, a w 2009 roku podczas Mistrzostw Świata na torze zajęła 4. miejsce w scratchu.

Do drużyny dojdzie również Katarzyna Dugiel, czyli jeszcze nieoszlifowany diament. Do tej pory skupiała się na Pucharach Polski w maratonach szosowych. W 2012 roku wygrała klasyfikację generalną tego cyklu, a w sezonie 2011 była siódma.

LKS Atom Dzierżoniów

Ekipę wzmocnią jeszcze: medalistka Mistrzostw Polski juniorek z 2011 roku Monika Kopińska (LKK Warimia Biskupiec) oraz Mistrzyni Polski w jeździe drużynowej na czas – Paulina Cywińska (MKS EMDEK Budopol Bydgoszcz)

Zawodniczki mają już za sobą zgrupowanie w w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich „Cetniewo” we Władysławowie, które odbyło się od 9 do 20 grudnia. W marcu planowany jest wyjazd na zgrupowanie do Chorwacji, a potem prawdopodobnie pierwszy start w sezonie, czyli – wyścig klasy 1.2 UCI  Classica Citta Di Padova. W dalszej części sezonu planowane są również starty w Holandii, Niemczech i Austrii.

 

Andrzej

Poprzedni artykułWstępna lista startowa „polskiego” Tour Méditerranéen 2013
Następny artykułLuis Leon Sanchez celuje w Ardeńskie Klasyki
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments