Luke Durbridge (GreenEdge Cycling Team) jest liderem po 3. etapach wyścigu Circuit Cycliste Sarthe. Australijczyk zawdzięcza to triumfowi podczas popołudniowej czasówki. Rano wygrał Michel Kreder (Garmin-Barracuda).

Poranny 2. etap wyścigu to blisko 90 kilometrowy odcinek z miejscowości Riaille do Angers. W koszulce lidera wystartował Denis Galimzyanov (Katusha). Rosjanin zaplątał się jednak w kraksie na 7. km przed końcem i musiał wycofać się z rywalizacji.

Ostatecznie najlepszy po finiszu z grupy okazał się Holender Michel Kreder. 25-letni kolarz rok wcześniej triumfował na tym samym odcinku, tego samego wyścigu! Dziś pokonał duet Colnafo CSF Inox – Sachę Modolo oraz Sonny`ego Colbrelli.

Popołudniu wszyscy zawodnicy musieli zmierzyć się z 6,8 kilometrową czasówką w Angers. Najlepszy rezultat – 8:15 to dzieło mistrza świata orlików w jeździe na czas, Luke`a Durbridge`a. Młody kolarz o 8 sekund wyprzedził Manuele Boaro (SaxoBank) oraz Nelsona Oliveirę (RadioShack-Nissan-Trek). Tak samo przedstawia się również pierwsza trójka klasyfikacji generalnej po 3. etapach.

Wyniki 2. etapu:

1 Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda 2:03:44
2 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
3 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
4 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
6 Daniele Colli (Ita) Team Type1 – Sanofi
7 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
8 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
9 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
10 Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig.
11 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
12 Jimmy Casper (Fra) Ag2R La Mondiale
13 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
14 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
15 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
16 Pratick Gretsch (Ger) Argos – Shimano
17 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U
18 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
19 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
20 Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan
21 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
22 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale
23 Julien El Fares (Fra) Team Type1 – Sanofi
24 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
25 Ronan Racault (Fra) Auber 93
26 Alexander Efimkin (Rus) Team Type1 – Sanofi
27 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
28 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda
29 Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan
30 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
31 Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda
32 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
33 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
34 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
35 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team
36 Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda
37 Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team
38 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan
39 Jonathan Thire (Fra) Auber 93
40 George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan
41 Martijn Verschoor (Ned) Team Type1 – Sanofi
42 Martin Elmiger (Swi) Ag2R La Mondiale
43 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda
44 Jure Kocjan (Slo) Team Type1 – Sanofi
45 Remi Cusin (Fra) Team Type1 – Sanofi
46 Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
47 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
48 Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
49 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano
50 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
51 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
52 Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team
53 Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
54 Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
55 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:20
56 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano 0:00:30
57 Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar
58 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
59 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:00:43
60 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
61 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
62 Steven Tronet (Fra) Auber 93
63 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
64 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
65 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
66 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
67 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
68 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
69 Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
70 Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U
71 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
72 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U
73 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:00:57
74 Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team
75 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:00:43
76 Mathieu Perget (Fra) Ag2R La Mondiale 0:01:25
77 Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
78 Sylvain Georges (Fra) Ag2R La Mondiale
79 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems Ver.
80 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
81 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:00:43
82 Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U
83 Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:02
84 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:00:43
85 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:02:28
86 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano 0:03:21
87 Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano 0:03:42
88 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:44
89 Amir Zargari (IRI) Ag2R La Mondiale
90 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox
91 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
92 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
94 Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
95 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
96 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
97 Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems Ver. 0:06:08
98 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:06:35
99 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank
100 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
101 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank

Wyniki 3. etapu:

1 Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda 2:03:44
2 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
3 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
4 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
5 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
6 Daniele Colli (Ita) Team Type1 – Sanofi
7 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
8 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
9 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
10 Romain Zingle (Bel) Cofidis,Le Credit En Lig.
11 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
12 Jimmy Casper (Fra) Ag2R La Mondiale
13 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team
14 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
15 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
16 Pratick Gretsch (Ger) Argos – Shimano
17 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U
18 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team
19 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
20 Nelson Oliveira (Por) Radioshack-Nissan
21 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
22 Julien Berard (Fra) Ag2R La Mondiale
23 Julien El Fares (Fra) Team Type1 – Sanofi
24 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
25 Ronan Racault (Fra) Auber 93
26 Alexander Efimkin (Rus) Team Type1 – Sanofi
27 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
28 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda
29 Ben Hermans (Bel) Radioshack-Nissan
30 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
31 Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda
32 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
33 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
34 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
35 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team
36 Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda
37 Luke Durbridge (Aus) Greenedge Cycling Team
38 Andy Schleck (Lux) Radioshack-Nissan
39 Jonathan Thire (Fra) Auber 93
40 George Bennett (NZl) Radioshack-Nissan
41 Martijn Verschoor (Ned) Team Type1 – Sanofi
42 Martin Elmiger (Swi) Ag2R La Mondiale
43 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda
44 Jure Kocjan (Slo) Team Type1 – Sanofi
45 Remi Cusin (Fra) Team Type1 – Sanofi
46 Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox
47 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
48 Wim De Voght (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
49 Matthieu Sprick (Fra) Argos – Shimano
50 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
51 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team
52 Daniel Teklehaianot (Eri) Greenedge Cycling Team
53 Rudy Molard (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
54 Mickael Buffaz (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
55 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:20
56 Thierry Hupond (Fra) Argos – Shimano 0:00:30
57 Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar
58 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
59 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:00:43
60 Nicolas Rousseau (Fra) Auber 93
61 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
62 Steven Tronet (Fra) Auber 93
63 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
64 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
65 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank
66 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
67 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
68 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller
69 Nicolas Edet (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
70 Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U
71 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
72 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U
73 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:00:57
74 Pieter Weening (Ned) Greenedge Cycling Team
75 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team 0:00:43
76 Mathieu Perget (Fra) Ag2R La Mondiale 0:01:25
77 Tristan Valentin (Fra) Cofidis,Le Credit En Lig.
78 Sylvain Georges (Fra) Ag2R La Mondiale
79 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs-Willems Ver.
80 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
81 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:00:43
82 Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U
83 Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:02:02
84 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:00:43
85 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:02:28
86 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano 0:03:21
87 Johannes Frohlinger (Ger) Argos – Shimano 0:03:42
88 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:44
89 Amir Zargari (IRI) Ag2R La Mondiale
90 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox
91 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
92 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox
93 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
94 Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
95 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Willems Ver.
96 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
97 Event Verbist (Bel) Accent Jobs-Willems Ver. 0:06:08
98 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:06:35
99 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank
100 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
101 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Luke Durbridge (Aus) GreenEdge Cycling Team 7:01:23
2 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank 0:00:08
3 Nelson Oliveira (Por) RadioShack-Nissan
4 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:12
5 Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan 0:00:13
6 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun 0:00:14
7 Alexandre Geniez (Fra) Argos-Shimano
8 Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Big Mat
9 Ruben Plaza (Spa) Movistar Team 0:00:15
10 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha Team
11 Daniel Teklehaianot (Eri) GreenEdge Cycling Team 0:00:18
12 Ben Hermans (Bel) RadioShack-Nissan
13 Sébastien Rossler (Bel) Garmin-Barracuda
14 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:19
15 Thomas Dekker (Ned) Garmin-Barracuda 0:00:22
16 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
17 Vladimir Karpets (Rus) Movistar Team 0:00:23
18 Remi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi
19 David Zabriskie (USA) Garmin-Barracuda 0:00:24
20 Andrew Talansky (USA) Garmin-Barracuda
21 Francisco Ventoso (Spa) Movistar Team 0:00:25
22 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
23 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:27
24 Patick Gretsch (Ger) Argos-Shimano 0:00:29
25 Sonny Colbrelli (Ita) Colnago – CSF Inox
26 Nacer Bouhanni (Fra) FDJ-Big Mat
27 Arnaud Gerard (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:30
28 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun
29 Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan
30 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:31
31 Maxim Belkov (Rus) Katusha Team 0:00:32
32 Anthony Geslin (Fra) FDJ-Big Mat
33 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:33
34 Florian Vachon (Fra) Bretagne – Schuller
35 Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:00:34
36 Michel Kreder (Ned) Garmin-Barracuda
37 Daniele Colli (Ita) Team Type 1 – Sanofi
38 Laurent Didier (Lux) RadioShack-Nissan
39 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:00:38
40 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
41 Jimmy Casper (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:40
42 Jonathan Thire (Fra) AUBER 93 0:00:42
43 Matthieu Sprick (Fra) Argos-Shimano 0:00:44
44 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
45 Martijn Verschoor (Ned) Team Type 1 – Sanofi 0:00:45
46 Ronan Racault (Fra) AUBER 93 0:00:46
47 Romain Matheou (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:00:51
48 Jonathan Castroviejo (Spa) Movistar Team
49 Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:52
50 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Barracuda 0:00:53
51 Andréa Pasqualon (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:54
52 Fabien Bacquet (Fra) AUBER 93 0:00:55
53 Thierry Hupond (Fra) Argos-Shimano 0:00:56
54 Rafaa Chtioui (Tun) Team Europcar 0:00:59
55 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
56 Benoît Jarrier (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:01:07
57 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:01:08
58 Paul Poux (Fra) Saur – Sojasun 0:01:11
59 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun
60 Franck Vermeulen (Fra) Veranda Rideau-Super U
61 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:12
62 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:01:13
63 Mathieu Drujon (Fra) AUBER 93 0:01:17
64 Wim De Voght (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
65 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:01:20
66 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar 0:01:24
67 Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi 0:01:25
68 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:28
69 Nicolas Rousseau (Fra) AUBER 93 0:01:30
70 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller
71 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:01:31
72 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:01:32
73 Mathieu Halleguen (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:38
74 Steven Tronet (Fra) AUBER 93 0:01:43
75 Volodymir Gustov (Ukr) Team Saxo Bank 0:01:45
76 Pieter Weening (Ned) GreenEdge Cycling Team
77 Kevin Denis (Fra) Veranda Rideau-Super U
78 Mickael Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:01:53
79 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat 0:01:54
80 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:07
81 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:02:32
82 Mathieu Perget (Fra) AG2R La Mondiale 0:02:46
83 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:02:53
84 Françis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:03:01
85 Petr Ignatenko (Rus) Katusha Team 0:03:20
86 Marco Coledan (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:06
87 Omar Lombardi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:10
88 Christophe Kern (Fra) Team Europcar 0:04:16
89 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:04:21
90 Johannes Frohlinger (Ger) Argos-Shimano 0:04:23
91 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team 0:04:26
92 Johan Le Bon (Fra) Bretagne – Schuller
93 Andrea Di Corrado (Ita) Colnago – CSF Inox 0:04:27
94 Amir Zargari (IRI) AG2R La Mondiale 0:04:57
95 Grégory Habeaux (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:05:03
96 Event Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:07:04
97 David Tanner (Aus) Team Saxo Bank 0:07:07
98 Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank 0:07:11
99 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo Bank 0:07:27
100 Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau-Super U 0:07:45
101 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar 0:07:51
102 Thomas Damuseau (Fra) Argos-Shimano 0:09:15

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej