W ostatni weekend we Włoszech z bardzo dobrej strony pokazali się dwaj nasi reprezentanci. Dwa wyścigi wygrał junior młodszy – Paweł Węgierski (Libertas Ceresetto Pratic Danieli), a Marcin Mrożek (Fracor Aba Arredamenti Puntosei Umbria) był trzeci w Trofeo Alta Valle del Tevere – Città del Castello.

Wychowujący się we Włoszech, Paweł Węgierski (na zdjęciu w środku) jest wyróżniającym się we włoskim peletonie juniorem młodszym. Ostatnio triumfował w dwóch imprezach. Najpierw pokonał Włochów Filippo Ronfini`ego (Sprint Vidor Edilsoligo) oraz Giulio Pestrin`ego (Sacilese Euro 90 Punto 3) w Gorgo al Monticano. Kilka dni później znów okazał się najlepszy w wyścigu Trieste-Gorizia-Udine. Tym razem był lepszy od Daniela Staffusa (Cicl.Bujese) oraz zawodnika Reprezentacji Austrii – Johannesa Windischbauera.

Tymczasem w młodzieżowym wyścigu Trofeo Alta Valle del Tevere – Città del Castello startował były zawodnik TC Chrobry Felt Głogów – Marcin Mrożek (na zdjęciu po prawej). Polak zajął trzecie miejsce w tej imprezie. Najlepszy był Ilya Gorodnichev (Valdarano RF Antincendo Hoppla), a drugi Donato De Ieso (Vejus-TMF). Wyścig liczył 150 kilometrów i startowało w nim 163. kolarzy.