Roberto Ferrari (Androni Giocattoli) po emocjonującej końcówce, sięgnął po triumf w wyścigu Route Adélie de Vitré. Na trasie pokazywali się Karol Domagalski (Caja Rural) oraz Michał Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U).

Klasyk Route Adélie de Vitré liczył blisko 198 kilometrów. Kolarze ścigali się na pofałdowanej trasie ze startem i metą w Vitre. Finisz zlokalizowany był na blisko 500 metrowym wzniesieniu.

Zaraz po rozpoczęciu rywalizacji, odjechali:  Oleg Chuzhda (Accent Jobs – Verandas Willems), Alexandr Efimkin (Team Type 1 – Sanofi), Mathieu Delarozière (La Pomme Marseille) i Pierre Drancourt (Roubaix – Lille Metropole). Kwartet maksymalnie wypracował ponad 8 minut przewagi. W peletonie mocniejsze tempo zaczęły dyktować drużyny Bretagne Schuller oraz Saur-Sojasun, dlatego różnica między zasadniczą grupą a czołówką zaczęła maleć.

Wkrótce na kolejny atak z grupy zdecydowała się trójka:  Mickael Buffaz (Cofidis), Jeremy Galland (Saur Sojasun) i Karol Domagalski (Caja Rural). Trio z Polakiem w składzie jak i uciekająca od startu czwórka, została skasowana na 60 kilometrów przed metą. Wtedy też rozpoczął się prawdziwy festiwal skoków. W jednej z akcji zaczepnych znalazł się również Michał Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U). Polak odjechał m.in: wraz z Martinem Eliminger`em (Ag2r-La Mondiale), Yukią Arashiro (Team Europcar), Julienem Antomarchi`m (La Pomme Marseille), jednak i ta akcja nie powiodła się i uciekinierów schwytano na kilkanaście kilometrów przed końcem.

Na ostatnich kilometrach szczęścia próbowali jeszcze Loic Desriac (Roubaix Lille Métropole) oraz Brice Feillu (Saur-Sojasun), jednak zwycięzca został wyłoniony po sprincie z kilkudziesięcioosobowej grupki. Najszybszy okazał się Włoch Roberto Ferrari, który pokonał Francuza Laurent`a Pichon (Bretagne Schuller) oraz Juliena Simon (Saur Sojasun). Najlepszy z Polaków – Michał Olejnik był 44. Domagalski zameldował się na 90. miejscu, a Tomasz Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U) przyjechał na 95. pozycji.

Wyniki:

1 Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli 4:46:54
2 Laurent Pichon (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:02
3 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
4 Russel Downing (GBr) Endura Racing
5 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
6 Steven Tronet (Fra) Auber 93
7 Julien El Fares (Fra) Team Type 1 – Sanofi
8 Julien Bérard (Fra) AG2R La Mondiale
9 Morgan Kneisky (Fra) Roubaix Lille Metropole
10 Jure Kocjan (Slo) Team Type 1 – Sanofi
11 Justin Jules (Fra) Veranda Rideau – Super U
12 Fabien Bacquet (Fra) Auber 93
13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
14 Toms Skujins (Lat) La Pomme-Marseille
15 Kévin Reza (Fra) Team Europcar
16 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
17 Anthony Delaplace (Fra) Saur – Sojasun
18 Mikhail Antonov (Rus) Lokosphinx
19 Geoffrey Soupe (Fra) FDJ-Big Mat
20 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar
21 Mathieu Drujon (Fra) Auber 93
22 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun
23 Rene Mandri (Est) Endura Racing
24 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
25 Renaud Dion (Fra) Bretagne – Schuller
26 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
27 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
28 Remi Cusin (Fra) Team Type 1 – Sanofi
29 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
30 Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli
31 Javier Megias Leal (Spa) Team Type 1 – Sanofi
32 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
33 Johan Mombaerts (Fra) Auber 93
34 Yohan Cauquil (Fra) La Pomme-Marseille
35 Alexey Kunshin (Rus) Lokosphinx
36 Jonathan Thire (Fra) Auber 93
37 Kenny Elissonde (Fra) FDJ-Big Mat
38 Anthony Colin (Fra) Roubaix Lille Metropole
39 Alexander Rybakov (Rus) Itera – Katusha
40 Arnaud Courteille (Fra) FDJ-Big Mat
41 Rubens Bertogliati (Swi) Team Type 1 – Sanofi
42 Arnaud Gérard (Fra) FDJ-Big Mat
43 Dimitri Le Boulch (Fra) Auber 93
44 Mickael Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U
45 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
46 Evaldas Siskevicius (Ltu) La Pomme-Marseille
47 Sergey Rudaskov (Rus) Itera – Katusha
48 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
49 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Androni Giocattoli
50 Sergey Bellykh (Rus) Lokosphinx
51 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
52 Martin Elmiger (Swi) AG2R La Mondiale
53 Paul Voss (Ger) Endura Racing
54 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
55 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
56 Guillaume Malle (Fra) Veranda Rideau – Super U
57 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
58 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne – Schuller
59 Julien Guay (Fra) Roubaix Lille Metropole
60 Georg Preidler (Aut) Team Type 1 – Sanofi
61 Grégoire Tarride (Fra) La Pomme-Marseille
62 Franck Bouyer (Fra) Team Europcar
63 Frank Vermeulen (Fra) Veranda Rideau – Super U
64 Dmitriy Kosyakov (Rus) Itera – Katusha
65 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
66 Laurent Mangel (Fra) Saur – Sojasun
67 Loic Desriac (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:00:22
68 David Le Lay (Fra) Saur – Sojasun
69 Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:26
70 Dimitri Champion (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:28
71 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ-Big Mat 0:00:31
72 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
73 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne – Schuller 0:00:34
74 Ilnur Zakarin (Rus) Itera – Katusha 0:00:35
75 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun 0:00:37
76 Wim De Vocht (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
77 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:50
78 Evert Verbist (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s 0:01:12
79 Sébastien Duret (Fra) Bretagne – Schuller 0:01:29
80 Dean Windsor (Aus) Endura Racing
81 César Bihel (Fra) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
82 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Androni Giocattoli 0:02:15
83 Anthony Charteau (Fra) Team Europcar
84 Pierre Luc Perichon (Fra) La Pomme-Marseille 0:02:22
85 Kevin Lalouette (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:02:26
86 Julien Antomarchi (Fra) Team Type 1 – Sanofi 0:03:42
87 Thomas Vaubourzeix (Fra) La Pomme-Marseille
88 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de 0:04:02
89 Alexander Ryabkin (Rus) Caja Rural
90 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural
91 Florian Le Corre (Fra) Roubaix Lille Metropole 0:04:03
92 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
93 Vytautas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
94 Amir Zargari (Iri) AG2R La Mondiale
95 Tomasz Olejnik (Pol) Veranda Rideau – Super U
96 Salvatore Mancuso (Ita) Androni Giocattoli
97 Jack Anderson (Aus) Endura Racing
98 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
99 Antonino Parrinello (Ita) Androni Giocattoli
100 Ronan Racault (Fra) Auber 93
101 Igor Boev (Rus) Itera – Katusha 0:04:11
102 Francis Mourey (Fra) FDJ-Big Mat 0:04:18
103 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne 0:05:13
104 Jérémy Roy (Fra) FDJ-Big Mat
DNF Nicolas Bazin (Fra) Auber 93
DNF Sergey Shilov (Rus) Lokosphinx
DNF Yelko Gomez (Pan) Caja Rural
DNF Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
DNF Mathieu Delaroziere (Fra) La Pomme-Marseille
DNF Benjamin Giraud (Fra) La Pomme-Marseille
DNF Pavel Karpenkov (Rus) Lokosphinx
DNF Etienne Tortelier (Fra) Saur – Sojasun
DNF Evgeny Shalunov (Rus) Lokosphinx
DNF Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
DNF Dmitriy Sokolov (Rus) Lokosphinx
DNF Pierre Drancourt (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Fabien Schmidt (Fra) Roubaix Lille Metropole
DNF Freddy Bichot (Fra) Veranda Rideau – Super U
DNF Kévin Denis (Fra) Veranda Rideau – Super U
DNF Benoit Jarrier (Fra) Veranda Rideau – Super U
DNF Maksim Kozyrev (Rus) Lokosphinx
DNF Ian Bibby (GBr) Endura Racing
DNF Gaël Malacarne (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs – Willems Veranda’s
DNF Thomas Degand (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
DNF Sjef De Wilde (Bel) Accent Jobs – Willems Veranda’s
DNF Alexander Efimkin (Rus) Team Type 1 – Sanofi
DNF Boris Shpilevskiy (Rus) AG2R La Mondiale
DNF Francesco Lasca (Ita) Caja Rural
DNF Pavel Kochetkov (Rus) Itera – Katusha
DNF Romain Hardy (Fra) Bretagne – Schuller
DNF Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis, Le Credit en Ligne
DNF Gediminas Kaupas (Ltu) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
DNF Kevin Kohlvelter (Lux) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
DNF Jason Christie (NZl) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
DNF Jacobus Venter (RSA) Team Differdange – Magic-Sportfoot.de
DNF Dmitriy Mokrov (Rus) Itera – Katusha
DNS Alexander Prishpetnyy (Rus) Itera – Katusha

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej