Na półmetku rywalizacji w Tour du Maroc (2.2 UCI) liderem jest kolarz z RPA – Reinardt Janse Van Rensburg (MTN Qhubeka). Nieźle na poszczególnych etapach, spisuje się dwójka Polaków startujących w wyścigu.

Na 2. etapie bardzo dobrze spisał się Konrad Tomasiak (CMI Trilogy). Były podwójny mistrz Polski juniorów znalazł się na 7. miejscu. Etap padł łupem Tarika Chaufi`ego (Reprezentacja Maroka), który pokonał Yuri`ja Metlusenko (Konya Torku Seker Spor) oraz Abdelbasseta Hannach`ego (Groupement Sportif Pétrolier Algier). Na 39. miejscu znalazł się Zbigniew Gucwa (CMI Trilogy).

Podczas dzisiejszego, 5. odcinka najlepszy okazał się lider wyścigu – Reinardt Janse Van Rensburg (MTN Qhubeka). Kolarz z RPA pokonał rodaka oraz klubowego kolegę – Arrana Browna oraz Ukraińca Yuri`ja Metlusenko. Na 4. pozycji znalazł się kolarz CMI Trilogy, Francuz Sebastien Julien. Najlepiej z Polaków wypadł 26-letni Gucwa, który finiszował na 12. miejscu. Tomasiak, który zerwał przerzutkę ukończył rywalizację na odległej pozycji, na zapasowym rowerze.

Do końca pozostało jeszcze 5. etapów  w tym jeden górski, gdzie kolarze będą musieli wjechać na wysokość blisko 2500m!

O to co do powiedzenia mieli obaj nasi reprezentanci:

Konrad Tomasiak„Samopoczucie niezbyt dobre na tych dwóch ostatnich etapach, ale już jest lepiej, jestem trochę przeziębiony, ale dochodzę do siebie. Dzisiaj zerwałem przerzutkę i zostałem za grupą, ale teraz powinno być już ok. Pierwsze trzy etapy pokazały, że moc jest, więc będę walczył o zwycięstwo na którymś etapie. Jestem pozytywnie nastawiony i gotowy na walkę. Jest dopiero połowa wyścigu także wszystko jeszcze przede mną”, skomentował.

Zbigniew Gucwa – „Dziś starałem się w końcówce pomóc naszemu koledze, Sebastianowi Julien. Myślę, że dobrze wykonałem swoją pracę bo uplasował się na 4. miejscu. Jestem pozytywnie zaskoczony również swoją postawą w górach, bo na początku nie straciłem kontaktu z grupą na wjeździe na 2000 m.n.p.m! Mieliśmy już kilka takich „niespodzianek” podczas tego wyścigu i jeszcze trochę z nich na nas czeka, zwłaszcza na 8. etapie. Osobiście czuję się bardzo dobrze, etapy 6 i 7 są pode mnie, więc będę walczył”, zakończył.

Wyniki z poszczególnych etapów Tour du Maroc, można znaleźć na stronie UCI, pod tym linkiem