Tour de Polgone odniósł kolejny sukces. Realizacja naszego narodowego Touru przez Telewizję Polską otrzymała prestiżową nagrodę DEMES w kategorii Sportowy Projekt Medialny. Uroczyste wręczeni nagród odbyło się 22 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas VIII Gali Sportu i Biznesu.

Nagrody Biznesu Sportowego promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu. O ich przyznaniu decyduje Kapituła DEMES, złożona z ekspertów w dziedzinie biznesu sportowego.

Oprócz nagrody Demes dla TVP za Sportowy Projekt Medialny w ścisłym finale znalazły się również wyścig Tour de Pologne jako Wydarzenie Roku oraz facebook’owy profil Nutella Mini Tour de Pologne, w kategorii Nowe Media w Sporcie.

Czesław Lang oraz Tour de Pologne otrzymywali już w przeszłości nagrody Biznesu Sportowego Demes. Rok 2004: Tour de Pologne – Wydarzenie Sportowe. W 2006: Tour de Pologne – Sportowa Marka, Tour de Pologne – Wydarzenie Sportowe i Demes Honorowy dla Czesława Langa. 2007 rok: Tour de Pologne – Sportowa Marka.

Warto wspomnieć, że to kolejne wielkie wyróżnienie Tour de Pologne za ubiegły rok. Wyścig w tym roku otrzymał tytuł Najlepszej Imprezy Sportowej Roku 2011 Plebiscytu Przeglądu Sportowego. Dyrektor Generalny Czesław Lang na początku roku został uhonorowany przez Ministra Radosława Sikorskiego Odznaką Honorową „Bene Merito” za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

Źródło + foto: tourdepologne.pl