Paweł Poljański (Ciclistica Sestese) wygrał włoski klasyk Gran Premio Rafi. Dla Polaka to pierwsze zwycięstwo w sezonie, w dodatku odniesione po ciężkiej kontuzji.

Kolarze musieli pokonać 145 kilometrów na pofałdowanej trasie w Piemoncie.  Po serii ataków w pierwszej fazie wyścigu, Poljański znalazł się w jednej z decydujących akcji na kilkadziesiąt kilometrów przed metą. Na około 30 km przed końcem, niespełna 22-letni Polak zdecydował się na solową akcję!

Kolarz z Kartuz na mecie uzyskał 12 sekund przewagi nad grupką pościgową, którą przyprowadził Mauro Vicini (Viris Vigevano). Trzeci był Ricardo Picheta (Monviso-Venezia).

Dla „Poljana” to bardzo ważny sukces, zważywszy na fakt, iż w lutym nasz zawodnik złamał rękę i później wszedł w sezon.