Od wtorku grupa kolarzy KTK Kalisz przebywa na zgrupowaniu w hiszpańskim kurorcie Lloret de Mar. Wraz z trenerami Wojciechem Pawlakiem i Krzysztofem Dąbrowskim do sezonu przygotowuje się nad Morzem Śródziemnym, dwunastu zawodników kaliskiego klubu.

Już w poniedziałek szkoleniowcy KTK wyruszyli samochodami wraz ze sprzętem na Półwysep Iberyjski. Z trenerami wyjechali także zawodnicy Wojciech Rowicki, Wojciech Kietliński, Maciej Kasperkiewicz oraz Tobiasz Pawlak. W Lloret de Mar zameldowali się następnego dnia o godzinie 11.00, informując o doskonałych warunkach treningowych, bowiem temperatura wynosiła 22 stopnie Celsjusza.

We wtorek z lotniska w Poznaniu wyleciała do Hiszpanii kolejna grupa kolarzy – Tomasz Lisowicz, Jarosław Rębiewski, a także Kornel Sójka, Adrian Marciniak, Mateusz Nowak, Piotr Wojciechowski, Jakub Kaczmarek i Sebastian Kurowski. Wylądowali oni w perełce średniowiecznej architektury tego kraju – Gironie, aby dołączyć do pozostałych uczestników zgrupowania. Bazą zawodników KTK jest dobrze im znany z poprzednich wyjazdów hotel Samba, oferujący bardzo dobre warunki pobytowe, a kolarze przygotowywać się będą do sezonu na wypróbowanych wcześniej trasach.

W niedzielę kolarze KTK-Kalisz wspólnie z drużyną BDC MarcPol oraz KLTC Konin, wystartowała w klasyku Trofeo Guillamet i Navarra. Najlepiej z ekipy, wypadł Mateusz Nowak. Młody kolarz, który sporo namieszał w poprzednim sezonie w kategorii Elity, uplasował się na 12. miejscu. Przypomnijmy, że wygrał Damian Walczak (BDC MarcPol Team).

Kilka zdjęć ze zgrupowania kaliskich kolarzy w Hiszpanii, mogą Państwo znaleźć na naszym Facebook`u > TUTAJ

Źródło: KTK Kalisz + własne

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments