Ilya Gorodnichev (Hopplà) wygrał włoski klasyk GP San Giuseppe (1.2 UCI). Bardzo dobrze spisał się Paweł Franczak (MG Kvis Norda Whistle), który przyjechał na 8. miejscu.

52. edycja GP San Giuseppe, to wyścig, który znajduje się w kalendarzu imprez Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Trasa liczyła 167 kilometrów. Kolarze ścigali się na 15 rundach, z dwoma poważnymi podjazdami. Na każdym z nich dochodziło do selekcji.

Ostatecznie najlepiej poradził sobie 24-letni Ilya Gorodnichev. Rosjanin samotnie przekroczył linię mety, pokonując o 12. sekund Manuela Capillo (Brunero) oraz Matteo Belli`ego (Hopplà). Na bardzo dobrym ósmym miejscu znalazł się 20-letni Paweł Franczak. Dla byłego zawodnika Ziemi Brzeskiej, który od tego sezonu ściga się we Włoszech, to nie pierwsza „dycha” w karierze w jednodniowym wyścigu UCI. Sezon wcześniej, uplasował się na 5. pozycji w Memoriale Andrzeja Trochanowskiego.

Na starcie stanęło 168 kolarzy, a do mety dojechało tylko 39 z nich. Franczak był jednym Polakiem, który ukończył rywalizację.