W niedzielę, 18.03.br. ekipa CCC Polsat Polkowice weźmie udział w wyścigu klasycznym, który zostanie rozegrany na trasie wokół miasta Tous w środkowej Francji.

Wyścig  klasyczny La Roue Tourangelle (kat. 1.2 UCI) zostanie rozegrany na trasie o łącznej długości 192 km, która prowadzi drogami wokół miasta Tours. Wyścig rozpocznie się startem w Vernou, natomiast finisz zostanie rozegrany na ulicach Tours. Kolarze będą mieli do pokonania dość trudną trasę, która praktycznie na całej swej długości jest mocno pofałdowana. Nie zabraknie również kilku dość sztywnych, ale stosunkowo krótkich podjazdów. Zmagania na trasie może utrudnić wiatr, który o tej porze roku dość często w tym regionie zawiewa.

Na stracie wyścigu stanie 19 ekip kolarskich, w większości ekip kontynentalnych a także ekipa profesjonalna Europcar Team z ubiegłorocznym zwycięzca klasyku, Davidem Veilleux. W wyścigu wezmą ekipy z Francji, Belgii, Anglii, Szwajcarii, Rosji a także dwie ekipy z Polski – CCC Polsat Polkowice i BGŻ Team.

Jak poinformował dyrektor sportowy, Robert Krajewski, ekipa CCC Polsat Polkowice pojedzie w składzie:Paweł Charucki, Piotr Gawroński, Tomasz Kiendyś, Nikolay Mihaylov i Kamil Zieliński.

Do wyścigu przystępujemy w nieco okrojonym składzie – dodał Robert Krajewski. Do startu przygotowywało się ośmiu zawodników, niestety Sylwester Janiszewski, który był w składzie na wyścigu ma kontuzje kolana a dwóch pozostałych kolarzy: Bartek Matysiak i Mateusz Taciak narzekają na lekkie przeziębienia. W związku z powyższym w wyścigu wystartujemy w pięcioosobowym składzie.

Po starcie we Francji kolarze ponownie wracają do Benidormu (Hiszpania) gdzie do 20 marca będą przebywali na zgrupowaniu. Po jego zakończeniu, część ekipy weźmie udział w wyścigu etapowym w Portugalii,  Volta ao Alentejo (kat.2.2), który odbędzie się w dniach 22-25.03.br.

Źródło + foto: proteam.cccsport.pl