Tom Boonen (Omega Pharma – Quick Step) po finiszu z mniejszej grupki wygrał 2. etap Paryż-Nicea. Belg pokonał Jose Joaquina Rojasa (Movistar) oraz Johna Degenkolba (Project 1t4i). Nowym liderem został Bradley Wiggins (Sky Team).
2. etap „Wyścigu ku Słońcu” to 185 kilometrowy dystans z Mantes-la-Jolie do Orléans. Ten odcinek to jedyna w tej imprezie okazja dla sprinterów. Przeszkodą dla zawodników był silny, boczny wiatr i padający deszcz. Na trasie znajdowała jedna premia górska trzeciej kategorii – Côte des Granges-le-Roi (1.5 km; 3.1 %).
Na „rancie”, który na mniej więcej 60 kilometrów przed końcem wyścigu założyła drużyna Omega Pharma – Quick Step, peleton podzielił się na kilka grupek. W bardzo mocnej czołówce znaleźli się: Tom Boonen, Levi Leipheimer, Sylvain Chavanel, Nikolas Maes (Omega Pharma-QuickStep), Maxime Monfort (RadioShack-Nissan), Geraint Thomas, Bradley Wiggins (Sky), Lieuwe Westra (Vacansoleil-DCM), John Degenkolb (Project 1t4i), Seb Vanmarcke, Andreas Klier (Garmin-Barracuda), Robert Kiserlovski, Francesco Gavazzi, (Astana), Anthony Ravard (Ag2r-La Mondiale), Taylor Phinney i Tejay Van Garderen (BMC), Arnold Jeannesson (FDJ-BigMat), Angel Vicioso i Simon Spilak (Katusha).
Czołówka bardzo dobrze pracowała i powiększała przewagę nad rozbitym na kilka części peletonem. Mocno zagubiła się drużyna lidera Gustava Larssona – Vacansoleil-DCM, która zostawiła swojego kolarza w jednej z ostatnich grupek. Na około 40 kilometrów przed końcem, peleton się „zjechał”, a tempo dyktowała drużyna Saur-Sojasun.
Tymczasem uciekinierzy nie kalkulowali. Pracował każdy, łącznie z faworytami na generalkę, czyli: Levim Leipheimerem oraz Alejandro Valverde. Dzięki konsekwentnej pracy, a w szczególności mocnym zmianom Wigginsa, czołówka utrzymywała ponad 2 minutową przewagę nad peletonem.
Zasadnicza grupa nie zdołała już zniwelować przewagi kilkunastu kolarzy, którzy kręcili na początku i mogli między sobą walczyć o zwycięstwo etapowe. Nikolas Maes na siłowym sprincie prowadzącym lekko pod górkę, znakomicie „wyciągnął” Toma Boonena. Były mistrz świata o długość roweru pokonał Hiszpana Rojasa oraz Niemca Degenkolba. Zarówno Sylwester Szmyd (Liquigas-Cannondale) oraz Jarosław Marycz (SaxoBank), stracili blisko 11 minut do najlepszych.
Liderem został jadący w ucieczce – Bradley Wiggins.
Wyniki 2. etapu:
1 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 4:22:15 | |
2 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | ||
3 | John Degenkolb (Ger) Project 1T4i | ||
4 | Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda | ||
5 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | ||
6 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | ||
7 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | ||
8 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | ||
9 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | ||
10 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | ||
11 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | ||
12 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | ||
13 | Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
14 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step | ||
15 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step | ||
16 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM | ||
17 | Simon Spilak (Slo) Katusha Team | ||
18 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
19 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat | ||
20 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | ||
21 | Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda | 0:00:09 | |
22 | Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank | 0:02:29 | |
23 | Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
24 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun | ||
25 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | ||
26 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
27 | Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat | ||
28 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale | ||
29 | Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun | ||
30 | Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
31 | Roy Curvers (Ned) Project 1T4i | ||
32 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | ||
33 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
34 | Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
35 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | ||
36 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | ||
37 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
38 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | ||
39 | Koen De Kort (Ned) Project 1T4i | ||
40 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | ||
41 | Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i | ||
42 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM | ||
43 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
44 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | ||
45 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
46 | Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
47 | Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
48 | Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
49 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun | ||
50 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | ||
51 | Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
52 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Bigmat | ||
53 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | ||
54 | Blel Kadri (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
55 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Bigmat | ||
56 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | ||
57 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | ||
58 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | ||
59 | Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
60 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
61 | Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun | ||
62 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | ||
63 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | ||
64 | Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team | ||
65 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | ||
66 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
67 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | ||
68 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | ||
69 | Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun | ||
70 | Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
71 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi | ||
72 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank | ||
73 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda | ||
74 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
75 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | ||
76 | Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
77 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat | ||
78 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
79 | David Lelay (Fra) Saur-Sojasun | ||
80 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank | ||
81 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
82 | Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
83 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
84 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | ||
85 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
86 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | ||
87 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat | ||
88 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
89 | Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team | ||
90 | Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda | ||
91 | Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun | ||
92 | Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
93 | Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i | ||
94 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
95 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | ||
96 | Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team | ||
97 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | ||
98 | Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda | ||
99 | Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team | ||
100 | Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
101 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | ||
102 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM | ||
103 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM | ||
104 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 0:09:41 | |
105 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:10:58 | |
106 | David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
107 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
108 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
109 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
110 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | ||
111 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
112 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
113 | Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | ||
114 | Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
115 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
116 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat | ||
117 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat | ||
118 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | ||
119 | Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan | ||
120 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM | ||
121 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
122 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
123 | Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun | ||
124 | Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda | ||
125 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | ||
126 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan | ||
127 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM | ||
128 | Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
129 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
130 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM | ||
131 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
132 | Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
133 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team | ||
134 | Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
135 | Simon Geschke (Ger) Project 1T4i | ||
136 | Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
137 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank | ||
138 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD | ||
139 | Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team | ||
140 | Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
141 | Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team | ||
142 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | ||
143 | Tom Veelers (Ned) Project 1T4i | ||
144 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
145 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling | ||
146 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
147 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
148 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM | ||
149 | Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
150 | David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team | ||
151 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | ||
152 | Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | ||
153 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
154 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
155 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | ||
156 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
157 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | ||
158 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
159 | Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team | ||
160 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | ||
161 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | ||
162 | Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i | ||
163 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
164 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda | ||
165 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | ||
166 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | ||
167 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
168 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
169 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | ||
170 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | ||
171 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
172 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | ||
173 | Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team | ||
174 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
175 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda | 0:17:35 | |
DNF | Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank |
Klasyfikacja generalna:
1 | Bradley Wiggins (GBr) Sky Procycling | 4:33:32 | |
2 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:06 | |
3 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:07 | |
4 | Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team | 0:00:11 | |
5 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:14 | |
6 | Maxime Monfort (Bel) RadioShack-Nissan | 0:00:18 | |
7 | Taylor Phinney (USA) BMC Racing Team | 0:00:21 | |
8 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil-DCM | 0:00:22 | |
9 | Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling | 0:00:28 | |
10 | Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team | 0:00:29 | |
11 | Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team | 0:00:30 | |
12 | John Degenkolb (Ger) Project 1T4i | ||
13 | Simon Spilak (Slo) Katusha Team | 0:00:33 | |
14 | Robert Kiserlovski (Cro) Astana Pro Team | 0:00:36 | |
15 | Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team | 0:00:44 | |
16 | Sep Vanmarcke (Bel) Garmin – Barracuda | 0:00:52 | |
17 | Arnold Jeannesson (Fra) FDJ-Bigmat | ||
18 | Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:00:53 | |
19 | Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team | 0:00:54 | |
20 | Andreas Klier (Ger) Garmin – Barracuda | 0:01:06 | |
21 | Anthony Ravard (Fra) Ag2R La Mondiale | 0:01:10 | |
22 | Gustav Larsson (Swe) Vacansoleil-DCM | 0:02:31 | |
23 | Rémi Pauriol (Fra) FDJ-Bigmat | 0:02:46 | |
24 | Jerome Coppel (Fra) Saur-Sojasun | ||
25 | Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan | 0:02:48 | |
26 | Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4i | ||
27 | José Ivan Gutierrez Palacios (Spa) Movistar Team | 0:02:49 | |
28 | Gaëtan Bille (Bel) Lotto-Belisol Team | 0:02:53 | |
29 | Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team | 0:02:54 | |
30 | Gianni Meersman (Bel) Lotto-Belisol Team | ||
31 | Maxime Bouet (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
32 | Jérémy Roy (Fra) FDJ-Bigmat | ||
33 | Simon Gerrans (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
34 | Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step | 0:02:56 | |
35 | Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quick Step | ||
36 | Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:02:57 | |
37 | Blel Kadri (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
38 | Vladimir Isaichev (Rus) Katusha Team | ||
39 | Christian Knees (Ger) Sky Procycling | ||
40 | Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank | 0:02:59 | |
41 | Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:03:00 | |
42 | Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team | ||
43 | Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team | 0:03:01 | |
44 | Greg Henderson (NZl) Lotto-Belisol Team | 0:03:02 | |
45 | Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar | 0:03:03 | |
46 | Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team | 0:03:04 | |
47 | Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM | 0:03:05 | |
48 | Sandy Casar (Fra) FDJ-Bigmat | ||
49 | Michael Mørkøv (Den) Team Saxo Bank | 0:03:06 | |
50 | Evgeny Petrov (Rus) Astana Pro Team | ||
51 | Andreas Klöden (Ger) RadioShack-Nissan | 0:03:07 | |
52 | Daniel Navarro Garcia (Spa) Team Saxo Bank | ||
53 | Vasil Kiryienka (Blr) Movistar Team | ||
54 | Julien Simon (Fra) Saur-Sojasun | 0:03:08 | |
55 | Koen De Kort (Ned) Project 1T4i | ||
56 | Simon Clarke (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
57 | Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:03:09 | |
58 | Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team | ||
59 | Eros Capecchi (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
60 | Michael Albasini (Swi) GreenEdge Cycling Team | 0:03:11 | |
61 | Adam Hansen (Aus) Lotto-Belisol Team | ||
62 | Rigoberto Uran Uran (Col) Sky Procycling | 0:03:12 | |
63 | Nicolas Roche (Irl) Ag2R La Mondiale | ||
64 | Sébastien Minard (Fra) Ag2R La Mondiale | 0:03:13 | |
65 | Denis Menchov (Rus) Katusha Team | ||
66 | Grega Bole (Slo) Lampre – ISD | 0:03:14 | |
67 | Anthony Geslin (Fra) FDJ-Bigmat | 0:03:16 | |
68 | Dominik Nerz (Ger) Liquigas-Cannondale | 0:03:17 | |
69 | Davide Malacarne (Ita) Team Europcar | 0:03:18 | |
70 | Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar | 0:03:20 | |
71 | Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team | ||
72 | Yannick Talabardon (Fra) Saur-Sojasun | ||
73 | Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank | 0:03:21 | |
74 | Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda | ||
75 | Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi | 0:03:23 | |
76 | Alexander Kristoff (Nor) Katusha Team | ||
77 | Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – ISD | 0:03:24 | |
78 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM | ||
79 | Fränk Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | 0:03:25 | |
80 | Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar | 0:03:26 | |
81 | Murilo Antonio Fischer (Bra) Garmin – Barracuda | ||
82 | Guillaume Levarlet (Fra) Saur-Sojasun | ||
83 | David Lelay (Fra) Saur-Sojasun | ||
84 | Koldo Fernandez (Spa) Garmin – Barracuda | ||
85 | Mark Renshaw (Aus) Rabobank Cycling Team | 0:03:27 | |
86 | Damiano Cunego (Ita) Lampre – ISD | 0:03:28 | |
87 | Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar | 0:03:29 | |
88 | David Arroyo Duran (Spa) Movistar Team | ||
89 | Matteo Bono (Ita) Lampre – ISD | 0:03:31 | |
90 | Marcel Kittel (Ger) Project 1T4i | 0:03:32 | |
91 | Jimmy Engoulvent (Fra) Saur-Sojasun | ||
92 | Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team | 0:03:33 | |
93 | Jacopo Guarnieri (Ita) Astana Pro Team | 0:03:35 | |
94 | Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team | ||
95 | Elia Viviani (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:03:36 | |
96 | Anders Lund (Den) Team Saxo Bank | 0:03:37 | |
97 | Maarten Neyens (Bel) Lotto-Belisol Team | 0:03:40 | |
98 | Mikaël Cherel (Fra) Ag2R La Mondiale | 0:03:49 | |
99 | Yauheni Hutarovich (Blr) FDJ-Bigmat | 0:03:52 | |
100 | Jérémie Galland (Fra) Saur-Sojasun | 0:03:53 | |
101 | Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar | 0:03:55 | |
102 | Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:04:02 | |
103 | Roy Curvers (Ned) Project 1T4i | 0:04:26 | |
104 | Daniele Righi (Ita) Lampre – ISD | 0:10:41 | |
105 | Thomas De Gendt (Bel) Vacansoleil-DCM | 0:11:12 | |
106 | Rein Taaramae (Est) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:11:13 | |
107 | Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan | ||
108 | Thor Hushovd (Nor) BMC Racing Team | 0:11:17 | |
109 | Richie Porte (Aus) Sky Procycling | ||
110 | Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team | 0:11:21 | |
111 | Bart De Clercq (Bel) Lotto-Belisol Team | 0:11:24 | |
112 | Maarten Wynants (Bel) Rabobank Cycling Team | 0:11:26 | |
113 | Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank | 0:11:28 | |
114 | Danny Pate (USA) Sky Procycling | 0:11:29 | |
115 | Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling | 0:11:31 | |
116 | Joost Posthuma (Ned) RadioShack-Nissan | 0:11:32 | |
117 | Dmitriy Fofonov (Kaz) Astana Pro Team | ||
118 | Leigh Howard (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
119 | Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling | 0:11:33 | |
120 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM | 0:11:34 | |
121 | Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quick Step | 0:11:36 | |
122 | Thomas Dekker (Ned) Garmin – Barracuda | 0:11:37 | |
123 | Jan Bakelants (Bel) RadioShack-Nissan | 0:11:38 | |
124 | Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team | ||
125 | Dennis Van Winden (Ned) Rabobank Cycling Team | ||
126 | Frederik Veuchelen (Bel) Vacansoleil-DCM | 0:11:39 | |
127 | Jonathan Hivert (Fra) Saur-Sojasun | 0:11:40 | |
128 | Janez Brajkovic (Slo) Astana Pro Team | ||
129 | Diego Ulissi (Ita) Lampre – ISD | 0:11:42 | |
130 | Kevin Seeldrayers (Bel) Astana Pro Team | ||
131 | Peio Bilbao (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
132 | Jens Keukeleire (Bel) GreenEdge Cycling Team | 0:11:43 | |
133 | Tiziano Dall’Antonia (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
134 | Ivan Basso (Ita) Liquigas-Cannondale | ||
135 | Damien Gaudin (Fra) Team Europcar | 0:11:44 | |
136 | Andrey Kashechkin (Kaz) Astana Pro Team | ||
137 | Pierrick Fedrigo (Fra) FDJ-Bigmat | 0:11:45 | |
138 | Simon Geschke (Ger) Project 1T4i | 0:11:46 | |
139 | Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
140 | Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:11:47 | |
141 | Cédric Pineau (Fra) FDJ-Bigmat | 0:11:50 | |
142 | Jean-Christophe Peraud (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
143 | Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4i | 0:11:51 | |
144 | Adrian Saez (Spa) Euskaltel – Euskadi | ||
145 | Aidis Kruopis (Ltu) GreenEdge Cycling Team | 0:11:53 | |
146 | Klaas Lodewijck (Bel) BMC Racing Team | 0:11:54 | |
147 | Leonardo Bertagnolli (Ita) Lampre – ISD | ||
148 | Hubert Dupont (Fra) Ag2R La Mondiale | ||
149 | Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi | 0:11:55 | |
150 | Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team | 0:11:56 | |
151 | David Moncoutie (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:11:57 | |
152 | David Lopez Garcia (Spa) Movistar Team | 0:11:58 | |
153 | Paolo Longo Borghini (Ita) Liquigas-Cannondale | 0:11:59 | |
154 | Edward King (USA) Liquigas-Cannondale | 0:12:00 | |
155 | Andy Schleck (Lux) RadioShack-Nissan | 0:12:01 | |
156 | Tom Veelers (Ned) Project 1T4i | 0:12:03 | |
157 | Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank | 0:12:04 | |
158 | Wesley Sulzberger (Aus) GreenEdge Cycling Team | ||
159 | Pierre Cazaux (Fra) Euskaltel – Euskadi | 0:12:05 | |
160 | Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis Le Credit En Ligne | ||
161 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:12:07 | |
162 | Lars Ytting Bak (Den) Lotto-Belisol Team | ||
163 | Vincent Jerome (Fra) Team Europcar | 0:12:09 | |
164 | Romain Feillu (Fra) Vacansoleil-DCM | 0:12:13 | |
165 | Rémy Di Gregorio (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:12:17 | |
166 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin – Barracuda | 0:12:18 | |
167 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas-Cannondale | ||
168 | Giampaolo Caruso (Ita) Katusha Team | 0:12:20 | |
169 | Olivier Kaisen (Bel) Lotto-Belisol Team | 0:12:23 | |
170 | Matthew Lloyd (Aus) Lampre – ISD | 0:12:25 | |
171 | Matthew Wilson (Aus) GreenEdge Cycling Team | 0:12:28 | |
172 | Tristan Valentin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:12:32 | |
173 | Grischa Jan Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team | 0:12:34 | |
174 | Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis Le Credit En Ligne | 0:13:17 | |
175 | Christophe Le Mevel (Fra) Garmin – Barracuda | 0:18:27 |
http://youtu.be/XnVu8npW7WU
Foto: bettiniphoto.net
Andrzej