Wiele wskazuje na to, że tegoroczne edycje Vuelta al Pais Vasco i Classica San Sebastian są poważnie zagrożone. Wszystko to wina kryzysu ekonomicznego, który dotknął Hiszpanię, w związku z czym Rząd Baskijski przeznaczył mniej pieniędzy niż miało to miejsce w poprzednich latach.

W latach 2009-2011, organizator tych dwóch wyścigów otrzymywał od rządu kwotę 360.000 tysięcy euro. Niestety,  w tym roku ze względu na trudną sytuację finansową rząd wycofał się z umowy, ale miał znaleźć inne źródło finansowania. Do tej pory jednak nie znaleziono sponsora.

Jeśli do dnia 5 marca, organizatorzy nie zdobędą brakującej  kwoty tj. 150.000 tysięcy euro, będą zmuszeni do odwołania dwóch imprez. „Cały czas pracujemy nad zdobyciem funduszy od sponsorów ale do tej pory nikt się z nami nie skontaktował. Potrzebujemy chyba cudu, aby cała ta sytuacja zakończyła się pomyślnie. Oczywiście nie rezygnujemy z dalszych prób pozyskania sponsora”, przyznał prezes
Organizaciones Ciclistas Euskadi, Jaime Ugarte.

51. Edycja Wyścigu Dookoła Kraju Basków ma odbyć w kwietniu, a 31. edycja klasyku w San Sebastian planowana jest na  sierpień.

foto: dzięki bettiniphoto.net

Asia

Poprzedni artykułTdL: 5. etap dla Jose Serpy. Darren Lapthorne nowym liderem.
Następny artykuł„Kwiatek” na starcie Le Samyn
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments