Zawodowi kolarze ścigali się już w Australii, obecnie rywalizują w Argentynie. Pora więc, by rozpocząć kolarski sezon na europejskich szosach! Już jutro we Francji odbędzie się klasyk Grand Prix d’Ouverture La Marseillaise a na starcie zobaczymy dwóch Polaków.

Wyścig rozgrywany w okolicach Marsylii, tradycyjnie otwiera kalendarz UCI Europe Tour. 140 kilometrowa trasa jest mocno pofałdowana, co sprzyja różnym ucieczkom. Na starcie zobaczymy braci Michała i Tomasza Olejnik (Team Veranda Rideau – U).

Profil:

Poprzedni zwycięzcy:

2011: Jeremy Roy (Francja)

2010: Jonathan Hivert (Francja)

2009: Rémi Pauriol (Francja)

2008: Hervé Duclos-Lassalle (Francja)

2007: Jeremy Hunt (Wielka Brytania)

2006: Baden Cooke (Australia)

2005: Nicki Sorensen ( Dania)

2004: Baden Cooke (Australia)

2003: Ludo Dierckxsens (Belgia)

2002: Jan Xavier (Francja)

2001: Jakob Piil (Dania)

2000: Emmanuel Magnien (Francja)

Lista startowa:

FDJ-BigMat
1. Kenny ELISSONDE (FRA)
2. Arnaud GÉRARD (FRA)
3. Anthony GESLIN (FRA)
4. Arnold JEANNESSON (FRA)
5. Rémi PAURIOL (FRA)
6. Cédric PINEAU (FRA)
7. Thibaut PINOT (FRA)
8. Artur VICHOT (FRA)

Vacansoleil
11. Kris BOECKMANS (BEL)
12. Romain FEILLU (FRA)
13. Martijn KEIZER (HOL)
14. Björn LEUKEMANS (BEL)
15. Bert-jan LINDEMAN (HOL)
16. Marco MARCATO (ITA)
17. Frederik VEUCHELEN (BEL)
18. Lieuwe WESTRA (HOL)

Cofidis
21. Yohan BAGOT (FRA)
22. Rein TAARAMAE
23. Samuel DUMOULIN (FRA)
24. Rémy DI GRÉGORIO (FRA)
25. Nicolas EDET (FRA)
26. Arnaud LABBE (FRA)
27. Jean-Eudes DEMARET (FRA)
28. Romain ZINGLE (BEL)

Project 1t4i
31. Thomas DAMUSEAU (FRA)
32. Yann HUGUET (FRA)
33. Thomas BONNIN (FRA)
34. Matthieu SPRICK (FRA)
35. Thierry HUPOND (FRA)
36. Bert DE BACKER(HOL)
37. Tom STAMSNIJDER (HOL)
38. Ronan VAN ZANDBEEK (HOL)

Europcar
41. Giovanni BERNAUDEAU (FRA)
42. Anthony CHARTEAU (FRA)
43. Angelo TULIK (FRA)
44. Alexandre PICHOT (FRA)
45. Jérôme COUSIN (FRA)
46. Tony HUREL (FRA)
47. Vincent JEROME (FRA)
48. Davide MALACARNE (ITA)

Landbouwkrediet
51. Bert DE WAELE (BEL)
52. Frédéric AMORISON (BEL)
53. Koen BARBE (BEL)
54. Dirk BELLEMAKERS (BEL)
55. Egidijus JUODVALKIS
56. Bobbie TRAKSEL (BEL)
57. Davy COMMEYNE (BEL)
58. Kurt HOVELYNCK (BEL)

AG2R La Mondiale
61. Anthony RAVARD (FRA)
62. Romain BARDET (FRA)
63. Guillaume BONNAFOND (FRA)
64. Maxime BOUET (FRA)
65. Mikael CHÉREL (FRA)
66. Ben GASTAUER (LUX)
67. Lloyd MONDORY (FRA)
68. Hubert DUPONT (FRA)

BigMat – Auber 93
71. Romain BACON (FRA)
72. Nicolas ROUSSEAU (FRA)
73. Guillaume FAUCON (FRA)
74. Johan MOMBAERTS (FRA)
75. Ronan RACAULT (FRA)
76. Mathieu DRUJON (FRA)
77. Jonathan THIRE (FRA)
78. Steven TRONET (FRA)

Topsport Vlaanderen
81. Pieter SERRY (BEL)
82. Sander ARMEE (BEL)
83. Dominique CORNU (BEL)
84. Jelle WALLAYS (BEL)
85. Laurens DE VREESE (BEL)
86. Pieter VANSPEYBROUCK (BEL)
87. Preben VAN HECKE (BEL)
88. Steven VAN VOOREN (BEL)

Bretagne-Schuller
91. Florian VACHON (FRA)
92. Romain HARDY (FRA)
93. Jean-Marc BIDEAU (FRA)
94. Jean-Luc DELPECH (FRA)
95. Laurent PICHON (FRA)
96. Dimitri CHAMPION (FRA)
97. Armindo FONSECA (FRA)
98. Gaël MALACARNE (FRA)

Team Type 1
101. Lazlo BODROGI (FRA)
102. Remi CUSIN (FRA)
103. Julien EL FARES (FRA)
104. Julien ANTOMARCHI (FRA)
105. Javier MEGIAS (ESP)
106. Jure KOCJAN (SLO)
107. Daniele COLLI (ITA)
108. Georg PREIDLER (AUT)

Saur-Sojasun
111. Anthony DELAPLACE (FRA)
112. Jérémie GALLAND (FRA)
113. Jonathan HIVERT (FRA)
114. David LE LAY (FRA)
115. Cyril LEMOINE (FRA)
116. Stéphane POULHIÈS (FRA)
117. Julien SIMON (FRA)
118. Yannick TALABARDON (FRA)

Accent.jobs – Willems Veranda’s
121. Stefan VAN DIJK (HOL)
122. Leif HOSTE (BEL)
123. Kevyn ISTA (BEL)
124. Wim DE VOCHT (BEL)
125. Andy CAPPELLE (BEL)
126. Jempy DRUCKER (LUX)
127. Staf SCHEIRLINCKX (BEL)
128. Rob GORIS (BEL)

Roubaix – Lille Métropole
131. Anthony COLIN (FRA)
132. Loïc DESRIAC (FRA)
133. Pierre DRANCOURT (FRA)
134. Denis FLAHAUT (FRA)
135. Julien GUAY (FRA)
136. Morgan KNEISKY (FRA)
137. Kévin LALOUETTE (FRA)
138. Fabien SCHMIDT (FRA)

La Pomme Marseille

141. Yohan CAUQUIL (FRA)
142. Mathieu DELAROZIERE (FRA)
143. Yannick MARTINEZ (FRA)
144. Toms SKUJINS (LET)
145. Evaldas SISKEVICIUS (LIT)
146. Benjamin GIRAUD (FRA)
147. Grégoire TARRIDE (FRA)
148. Clément KORETZKY (FRA)

An Post – Sean Kelly

151. Niko EECKHOUT (BEL)
152. Kenneth VAN BILSEN (BEL)
153. Pieter GHYLLEBERT (BEL)
154. Gediminas BAGDONAS (LIT)
155. Sean DOWNEY (IRL)
156. Mark McNALLY (GBR)
157. Stijn ENNEKENS (BEL)
158. Ronan McLAUGHLIN (IRL)

Véranda Rideau
161. Freddy BICHOT (FRA)
162. Justin JULES (FRA)
163. Arnaud MOLMY (FRA)
164. Franck VERMEULEN (FRA)
165. Benoit JARRIER (FRA)
166. Guillaume MALLE (FRA)
167. Tomasz OLEJNIK (POL)
168. Michał OLEJNIK (POL)

Reprezentacja Węgier

171- Bendeguz BERNARD (HON)
172- Rida CADOR (HON)
173- Istvan CZIRAKI (HON)
174- Miklos DURUCZ (HON)
175- Krisztian LOVASSY (HON)
176- Maté RADONICS (HON)
177- Peter SIMON (HON)
178- Marton SOLYMOSI (HON)

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments