W szpitalu w Bełchatowie zmarł Kazimierz Jasiński, kolarz, Mistrz Polski, uczestnik olimpiady w Meksyku, jeden z najwybitniejszych sportowców w historii polskiego kolarstwa.

Kazimierz Jasiński urodził się 19 sierpnia 1946 roku. Pochodził z miejscowości Lipa Miklas koło Lipska. W 1962 roku rozpoczął treningi w sekcji kolarskiej Radomiaka Radom i po dwóch latach został członkiem kadry narodowej juniorów. Trzykrotny mistrz Polski, członek zwycięskiej polskiej drużyny w Wyścigu Pokoju w 1968 roku.

Startował w szosowym wyścigu indywidualnym na olimpiadzie w Meksyku w 1968 roku. W swojej trzynastoletniej karierze reprezentował barwy Radomiaka Radom, Legii Warszawa i Broni Radom. Potem był trenerem kolarstwa w Bełchatowie. Wreszcie wyjechał do Stanów Zjednoczonych – do Pensylwanii – gdzie prowadził własną firmę transportową.

Źródło: www.echodnia.eu

Poprzedni artykułTdSL: Elia Viviani najszybszy z peletonu. Aktywna jazda Karola Domagalskiego!
Następny artykułWyścigi z kalendarza UCI Europe Tour czas zacząć!
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
zbyszek
zbyszek

Życzę każdemu fanowi kolarstwa takiego rowerku w jaki Pana kadra była wyposażona.