Francesco Chicchi (Omega Pharma – Quick Step) wygrał 1. etap oraz został pierwszym liderem wyścigu Tour de San Luis. Włoch pokonał Juana Jose Haedo (SaxoBank) oraz Mauro Richeze (Reprezentacja Argentyny).
Kolarze ścigający się na argentyńskich trasach, musieli dziś pokonać 189,3 kilometra z San Luis do Villa Mercedes. Od samego startu nie brakowało akcji zaczepnych. Jako pierwszy, do przodu ruszył Emanuel Guevara (San Luis Somos Todos). Wkrótce dołączył do niego jego klubowy kolega Maximiliano Badle oraz Cesar Berti (Reprezentacja Urugwaju). Trójka miała nawet 11 minut przewagi, jednak pociągi drużyn Liquigas-Cannondale, Ag2r-La Mondiale oraz SaxoBank, skasowały harcowników.
W końcówce, belgijski zespół Omega Pharma-Quick Step najlepiej rozprowadził Włocha Chicchiego. Druga pozycja dla faworyta kibiców, Argentyńczyka Juana Jose Haedo. Trzeci był następny z gospodarzy, Mauro Richieze.
Karol Domagalski (Caja-Rural), stracił do najlepszych 4 minuty i 8 sekund.
Wyniki 1. etapu:
1 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma – Quick Step | 4:53:18 | |
2 | Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank | ||
3 | Mauro Richeze (Arg) Argentina | ||
4 | Luis Mansilla (Chi) Chile | ||
5 | Jimmy Casper (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
6 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
7 | Fco. Jose Ventoso (Spa) Movistar | ||
8 | Samuel Caldeira (Por) Carmin-Prio | ||
9 | Jacob Keough (USA) Unitedhealtchare | ||
10 | Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches | ||
11 | Yasmani Martinez (Cub) Cuba | ||
12 | Grischa Janorschke (Ger) Team Netapp | ||
13 | Angelo Furlan (Ita) Christina Watches | ||
14 | Andrey Amador (CRc) Movistar | ||
15 | Markus Eichler (Ger) Team Netapp | ||
16 | Jorge A. Giacinti (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
17 | Jose Serpa (Col) Androni Giocattoli | ||
18 | Daniel Diaz (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
19 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas | ||
20 | Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale | ||
21 | Alberto Contador (Spa) Team Saxo Bank | ||
22 | David Arroyo (Spa) Movistar | ||
23 | Jesus Rosendo (Spa) Andalucia | ||
24 | Cayetano Sarmiento (Col) Liquigas | ||
25 | Felix Cardenas (Col) Colombia | ||
26 | Magno Nazaret (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
27 | Pierpaolo De Negri (Ita) Farnese Vini | ||
28 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma – Quick Step | ||
29 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick Step | ||
30 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma – Quick Step | ||
31 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
32 | Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealtchare | ||
33 | Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
34 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick Step | 0:00:12 | |
35 | Marco Coledan (Ita) Colnago-CSF Inox | 0:00:17 | |
36 | Enrique Sanz (Spa) Movistar | 0:00:36 | |
37 | Lucas Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:00:40 | |
38 | Jaime Suaza (Col) Colombia | ||
39 | Ignacio Pereyra (Arg) Argentina | 0:02:09 | |
40 | Nelson Victorino (Por) Carmin-Prio | ||
41 | Alexander Ryabkin (Rus) Caja Rural | ||
42 | Ricardo Mestre (Por) Carmin-Prio | ||
43 | Juan Curuchet (Arg) Argentina | ||
44 | Antonio Cabello (Spa) Andalucia | ||
45 | Adrian Palomares (Spa) Andalucia | ||
46 | Jose Ragonessi (Ecu) Ecuador | ||
47 | Eduardo Sepulveda (Arg) Argentina | ||
48 | Renato Seabra (Bra) Brasil | ||
49 | Filipo Salvini (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
50 | Matias Medici (Arg) Argentina | ||
51 | Alvaro Argiro (Arg) Argentina | ||
52 | Cristopher Mansilla (Chi) Chile | ||
53 | Mauricio Frazer (Arg) Start-Atacama | ||
54 | Jonathan Clarke (Aus) Unitedhealtchare | ||
55 | Yelko Gomez (Pan) Caja Rural | ||
56 | Henrique Casimiro (Por) Carmin-Prio | ||
57 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
58 | Sebastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
59 | Gregor Gazvoda (Slo) Ag2R-La Mondiale | ||
60 | Robert Foster (Ger) Unitedhealtchare | ||
61 | Mathieu Perget (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
62 | Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealtchare | ||
63 | Rene Gorgensen (Den) Christina Watches | ||
64 | Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches | ||
65 | Michael Rasmussen (Den) Christina Watches | ||
66 | Breno Sidoti (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
67 | Jeffry Louder (USA) Unitedhealtchare | ||
68 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini | ||
69 | Jonatan Castroviejo (Spa) Movistar | ||
70 | Juan Jose Lobato (Spa) Andalucia | ||
71 | David Livramento (Por) Carmin-Prio | ||
72 | Weimar Roldan (Col) Colombia | ||
73 | Edwin Avila (Col) Colombia | ||
74 | Pablo Seisdedos (Chi) Chile | ||
75 | Christopher Jensen (Den) Team Saxo Bank | ||
76 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
77 | Elia Viviani (Ita) Liquigas | ||
78 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini | ||
79 | Christia Delle Stelle (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
80 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
81 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini | ||
82 | Arnold Alcolea (Cub) Cuba | ||
83 | Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
84 | Maximiliano Richeze (Arg) Argentina | ||
85 | Josue Moyano (Arg) Caja Rural | ||
86 | Eloy Ruiz (Spa) Andalucia | ||
87 | Andrey Sartasov (Rus) S.Luis Somos Todos | ||
88 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia | ||
89 | Jerome Baugnies (Bel) Team Netapp | ||
90 | Vinther Troels (Den) Team Saxo Bank | ||
91 | Antonio Cabrera (Chi) Chile | ||
92 | Jairo Salas (Col) Colombia | ||
93 | Federico Castex (Uru) Uruguay | 0:04:08 | |
94 | Claudio Claveles (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
95 | Favian Velazquez (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
96 | Gustavo Lopez (Arg) Start-Atacama | ||
97 | Ibon Zugasti (Spa) Start-Atacama | ||
98 | Alcides Simoes (Bra) Brasil | ||
99 | Ruben Menendez (Spa) Start-Atacama | ||
100 | Cesar Berti (Uru) Uruguay | ||
101 | Douglas Moy (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
102 | Sergio Godoy (Arg) Argentina | ||
103 | Cristian Benenati (Ita) Farnese Vini | ||
104 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar | ||
105 | Fernando Murgo (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
106 | Munio Ferraz (Bra) Brasil | ||
107 | Francesco Lasca (Ita) Caja Rural | ||
108 | Edward King (USA) Liquigas | ||
109 | Rasmus Guldhammer (Den) Christina Watches | ||
110 | Erick Castaño (Ecu) Ecuador | ||
111 | Richard Mascarañas (Uru) Uruguay | ||
112 | Tomas Gil (Arg) Start-Atacama | ||
113 | Oscar Sanchez (Col) Colombia | ||
114 | Segundo Navarrete (Ecu) Ecuador | ||
115 | Gorge Gallegos (Ecu) Ecuador | ||
116 | Jhon Martinez (Col) Colombia-Comcel | ||
117 | Mauricio Ardila (Col) Colombia-Comcel | ||
118 | Maximiliano Badde (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
119 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini | ||
120 | Benjamin Day (Aus) Unitedhealtchare | ||
121 | Stiver Ortiz (Col) Colombia-Comcel | ||
122 | Ruben Campanioni (Cub) Cuba | ||
123 | Cristian Martinez (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
124 | Luis A. Martinez (Uru) Uruguay | ||
125 | Gabriel Juarez (Arg) Argentina | ||
126 | Miguel A. Rubiano (Col) Androni Giocattoli | ||
127 | Wilder Miravalles (Uru) Uruguay | ||
128 | Gregory Duarte (Uru) Uruguay | ||
129 | Didier Chaparro (Col) Colombia-Comcel | ||
130 | Jorge Soto (Uru) Uruguay | ||
131 | Camilo Gomez (Col) Colombia-Comcel | ||
132 | Jonathan Millan (Col) Colombia | ||
133 | Daniel Rincon (Col) Colombia | ||
134 | Mariano De Fino (Uru) Uruguay | ||
135 | Marcos Crespo (Arg) Argentina | ||
136 | Pablo Alarcon (Chi) Chile | ||
137 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas | ||
138 | Juan Ariel Lucero (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
139 | Antonio Nascimento (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
140 | Mauricio Neisa (Col) Colombia-Comcel | ||
141 | Juan Esteban Arango (Col) Colombia | ||
142 | Patricio Almonacid (Chi) Chile | ||
143 | Hector Aguilar (Uru) Funvic-Pidamonhangab | ||
144 | Otavio Bulgarelli (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
145 | Cleberson Weber (Bra) Brasil | ||
146 | Gonzalo Garrido (Chi) Chile | ||
147 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
148 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick Step | ||
149 | Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo Bank | ||
150 | Carlos Quishpe (Ecu) Ecuador | ||
151 | Yans Carlos Arias (Cub) Cuba | ||
152 | Karol A. Domagalski (Pol) Caja Rural | ||
153 | Yennier Lopez (Cub) Cuba | ||
154 | Luis Sepulveda (Chi) Chile | ||
155 | Emmanuel Guevara (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
156 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
157 | Timothy Duggan (USA) Liquigas | ||
158 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
159 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
160 | Wolfgang Burmaun (Chi) Chile | ||
161 | Sylvain Georges (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
162 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | 0:05:15 | |
163 | Gustavo Miño (Par) Start-Atacama | 0:08:28 | |
164 | Sidinei Da Silva (Bra) Brasil | ||
165 | Alejandro Padulo (Par) Start-Atacama | ||
166 | Arlex Castro (Col) Colombia | 0:13:29 | |
167 | Oscar Matiauda (Par) Start-Atacama | ||
168 | Renato Dos Santos (Bra) Brasil | ||
169 | Jose Mujica (Cub) Cuba | ||
170 | Jose Bone (Ecu) Ecuador | ||
171 | Tomas S Metcalfe (GBr) Carmin-Prio | 0:15:44 | |
172 | Jason McCartney (USA) Unitedhealtchare |
Klasyfikacja generalna:
1 | Francesco Chicchi (Ita) Omega Pharma – Quick Step | 4:53:08 | |
2 | Juan Jose Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:00:04 | |
3 | Mauro Richeze (Arg) Argentina | 0:00:06 | |
4 | Paolo Locatelli (Ita) Colnago-CSF Inox | 0:00:09 | |
5 | Luis Mansilla (Chi) Chile | 0:00:10 | |
6 | Jimmy Casper (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
7 | Sonny Colbrelli (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
8 | Fco. Jose Ventoso (Spa) Movistar | ||
9 | Samuel Caldeira (Por) Carmin-Prio | ||
10 | Jacob Keough (USA) Unitedhealtchare | ||
11 | Stefan Schumacher (Ger) Christina Watches | ||
12 | Yasmani Martinez (Cub) Cuba | ||
13 | Grischa Janorschke (Ger) Team Netapp | ||
14 | Angelo Furlan (Ita) Christina Watches | ||
15 | Andrey Amador (CRc) Movistar | ||
16 | Markus Eichler (Ger) Team Netapp | ||
17 | Jorge A. Giacinti (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
18 | Jose Serpa (Col) Androni Giocattoli | ||
19 | Daniel Diaz (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
20 | Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas | ||
21 | Rinaldo Nocentini (Ita) Ag2R-La Mondiale | ||
22 | Alberto Contador (Spa) Team Saxo Bank | ||
23 | David Arroyo (Spa) Movistar | ||
24 | Jesus Rosendo (Spa) Andalucia | ||
25 | Cayetano Sarmiento (Col) Liquigas | ||
26 | Felix Cardenas (Col) Colombia | ||
27 | Magno Nazaret (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
28 | Pierpaolo De Negri (Ita) Farnese Vini | ||
29 | Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma – Quick Step | ||
30 | Sylvain Chavanel (Fra) Omega Pharma – Quick Step | ||
31 | Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma – Quick Step | ||
32 | Matteo Tosatto (Ita) Team Saxo Bank | ||
33 | Jay Robert Thomson (RSA) Unitedhealtchare | ||
34 | Jaime Suaza (Col) Colombia | ||
35 | Tom Boonen (Bel) Omega Pharma – Quick Step | 0:00:22 | |
36 | Marco Coledan (Ita) Colnago-CSF Inox | 0:00:27 | |
37 | Enrique Sanz (Spa) Movistar | 0:00:46 | |
38 | Lucas Haedo (Arg) Team Saxo Bank | 0:00:50 | |
39 | Ignacio Pereyra (Arg) Argentina | 0:02:19 | |
40 | Nelson Victorino (Por) Carmin-Prio | ||
41 | Alexander Ryabkin (Rus) Caja Rural | ||
42 | Ricardo Mestre (Por) Carmin-Prio | ||
43 | Juan Curuchet (Arg) Argentina | ||
44 | Antonio Cabello (Spa) Andalucia | ||
45 | Adrian Palomares (Spa) Andalucia | ||
46 | Jose Ragonessi (Ecu) Ecuador | ||
47 | Eduardo Sepulveda (Arg) Argentina | ||
48 | Renato Seabra (Bra) Brasil | ||
49 | Filipo Salvini (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
50 | Matias Medici (Arg) Argentina | ||
51 | Alvaro Argiro (Arg) Argentina | ||
52 | Cristopher Mansilla (Chi) Chile | ||
53 | Mauricio Frazer (Arg) Start-Atacama | ||
54 | Jonathan Clarke (Aus) Unitedhealtchare | ||
55 | Yelko Gomez (Pan) Caja Rural | ||
56 | Henrique Casimiro (Por) Carmin-Prio | ||
57 | Marcos Garcia (Spa) Caja Rural | ||
58 | Sebastien Hinault (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
59 | Gregor Gazvoda (Slo) Ag2R-La Mondiale | ||
60 | Robert Foster (Ger) Unitedhealtchare | ||
61 | Mathieu Perget (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
62 | Adrian Hegyvary (USA) Unitedhealtchare | ||
63 | Rene Gorgensen (Den) Christina Watches | ||
64 | Frederik Wilmann (Nor) Christina Watches | ||
65 | Michael Rasmussen (Den) Christina Watches | ||
66 | Breno Sidoti (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
67 | Jeffry Louder (USA) Unitedhealtchare | ||
68 | Andrea Guardini (Ita) Farnese Vini | ||
69 | Jonatan Castroviejo (Spa) Movistar | ||
70 | Juan Jose Lobato (Spa) Andalucia | ||
71 | David Livramento (Por) Carmin-Prio | ||
72 | Weimar Roldan (Col) Colombia | ||
73 | Edwin Avila (Col) Colombia | ||
74 | Pablo Seisdedos (Chi) Chile | ||
75 | Christopher Jensen (Den) Team Saxo Bank | ||
76 | Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli | ||
77 | Elia Viviani (Ita) Liquigas | ||
78 | Filippo Pozzato (Ita) Farnese Vini | ||
79 | Christia Delle Stelle (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
80 | Giairo Ermeti (Ita) Androni Giocattoli | ||
81 | Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini | ||
82 | Arnold Alcolea (Cub) Cuba | ||
83 | Angelo Pagani (Ita) Colnago-CSF Inox | ||
84 | Maximiliano Richeze (Arg) Argentina | ||
85 | Josue Moyano (Arg) Caja Rural | ||
86 | Eloy Ruiz (Spa) Andalucia | ||
87 | Andrey Sartasov (Rus) S.Luis Somos Todos | ||
88 | Javier Ramirez (Spa) Andalucia | ||
89 | Jerome Baugnies (Bel) Team Netapp | ||
90 | Vinther Troels (Den) Team Saxo Bank | ||
91 | Antonio Cabrera (Chi) Chile | ||
92 | Jairo Salas (Col) Colombia | ||
93 | Maximiliano Badde (Arg) S.Luis Somos Todos | 0:04:13 | |
94 | Cesar Berti (Uru) Uruguay | 0:04:15 | |
95 | Emmanuel Guevara (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
96 | Federico Castex (Uru) Uruguay | 0:04:18 | |
97 | Claudio Claveles (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
98 | Favian Velazquez (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
99 | Gustavo Lopez (Arg) Start-Atacama | ||
100 | Ibon Zugasti (Spa) Start-Atacama | ||
101 | Alcides Simoes (Bra) Brasil | ||
102 | Ruben Menendez (Spa) Start-Atacama | ||
103 | Douglas Moy (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
104 | Sergio Godoy (Arg) Argentina | ||
105 | Cristian Benenati (Ita) Farnese Vini | ||
106 | Giovanni Visconti (Ita) Movistar | ||
107 | Fernando Murgo (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
108 | Munio Ferraz (Bra) Brasil | ||
109 | Francesco Lasca (Ita) Caja Rural | ||
110 | Edward King (USA) Liquigas | ||
111 | Rasmus Guldhammer (Den) Christina Watches | ||
112 | Erick Castaño (Ecu) Ecuador | ||
113 | Richard Mascarañas (Uru) Uruguay | ||
114 | Tomas Gil (Arg) Start-Atacama | ||
115 | Oscar Sanchez (Col) Colombia | ||
116 | Segundo Navarrete (Ecu) Ecuador | ||
117 | Gorge Gallegos (Ecu) Ecuador | ||
118 | Jhon Martinez (Col) Colombia-Comcel | ||
119 | Mauricio Ardila (Col) Colombia-Comcel | ||
120 | Alfredo Balloni (Ita) Farnese Vini | ||
121 | Benjamin Day (Aus) Unitedhealtchare | ||
122 | Stiver Ortiz (Col) Colombia-Comcel | ||
123 | Ruben Campanioni (Cub) Cuba | ||
124 | Cristian Martinez (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
125 | Luis A. Martinez (Uru) Uruguay | ||
126 | Gabriel Juarez (Arg) Argentina | ||
127 | Miguel A. Rubiano (Col) Androni Giocattoli | ||
128 | Wilder Miravalles (Uru) Uruguay | ||
129 | Gregory Duarte (Uru) Uruguay | ||
130 | Didier Chaparro (Col) Colombia-Comcel | ||
131 | Jorge Soto (Uru) Uruguay | ||
132 | Camilo Gomez (Col) Colombia-Comcel | ||
133 | Jonathan Millan (Col) Colombia | ||
134 | Daniel Rincon (Col) Colombia | ||
135 | Mariano De Fino (Uru) Uruguay | ||
136 | Marcos Crespo (Arg) Argentina | ||
137 | Pablo Alarcon (Chi) Chile | ||
138 | Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas | ||
139 | Juan Ariel Lucero (Arg) S.Luis Somos Todos | ||
140 | Antonio Nascimento (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
141 | Mauricio Neisa (Col) Colombia-Comcel | ||
142 | Juan Esteban Arango (Col) Colombia | ||
143 | Patricio Almonacid (Chi) Chile | ||
144 | Hector Aguilar (Uru) Funvic-Pidamonhangab | ||
145 | Otavio Bulgarelli (Bra) Funvic-Pidamonhangab | ||
146 | Cleberson Weber (Bra) Brasil | ||
147 | Gonzalo Garrido (Chi) Chile | ||
148 | Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli | ||
149 | Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick Step | ||
150 | Jesus Hernandez (Spa) Team Saxo Bank | ||
151 | Carlos Quishpe (Ecu) Ecuador | ||
152 | Yans Carlos Arias (Cub) Cuba | ||
153 | Karol A. Domagalski (Pol) Caja Rural | ||
154 | Yennier Lopez (Cub) Cuba | ||
155 | Luis Sepulveda (Chi) Chile | ||
156 | Roberto Ferrari (Ita) Androni Giocattoli | ||
157 | Timothy Duggan (USA) Liquigas | ||
158 | Andreas Schillinger (Ger) Team Netapp | ||
159 | Timon Seubert (Ger) Team Netapp | ||
160 | Wolfgang Burmaun (Chi) Chile | ||
161 | Sylvain Georges (Fra) Ag2R-La Mondiale | ||
162 | Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp | 0:05:25 | |
163 | Gustavo Miño (Par) Start-Atacama | 0:08:38 | |
164 | Sidinei Da Silva (Bra) Brasil | ||
165 | Alejandro Padulo (Par) Start-Atacama | ||
166 | Arlex Castro (Col) Colombia | 0:13:39 | |
167 | Oscar Matiauda (Par) Start-Atacama | ||
168 | Renato Dos Santos (Bra) Brasil | ||
169 | Jose Mujica (Cub) Cuba | ||
170 | Jose Bone (Ecu) Ecuador | ||
171 | Tomas S Metcalfe (GBr) Carmin-Prio | 0:15:54 | |
172 | Jason McCartney (USA) Unitedhealtchare |
Klasyfikacja górska: 1. Emanuel Guevara (San Luis Somos Todos)
Klasyfikacja aktywnych: 1. Maximiliano Badde (San Luis Somos Todos)
Klasyfikacja drużynowa: 1. Saxo Bank
Klasyfikacja U-23: Sonny Colbrelli (Colnago)
Andrzej