Rosyjski Globalny Projekt Kolarski zwany dobrotliwie Katiusza, oficjalnie ogłosił zmianę maszyn bojowych. 

Uważny czytelnik widząc publikowane dziś świeże zdjęcie Oscara Freire (>tutaj) w nowym stroju zauważył zapewne, że zmiany nie dotyczą jedynie większej ilości czerwonego koloru na stroju dostarczonym przez włoską manufakturę Santini. Ważniejsza zmiana jest taka, że drużyna, której zeszły sezon przyniósł 8 zwyciestw w serii ProTour przesiada się z  niemieckiego Focusa na niemieckiego Canyona. Canyon z kolei miał niezwykle udany sezon 2011, głównie za sprawą Philipe’a Gilberta. Omega Pharma – Lotto ustrzeliła 14 triumfów. Teraz Lotto Belisol będzie ścigało się na Ridleyach, a Omega Pharma – Quickstep na Specialized. Focus natomiast wypada z dużej gry – podobno po odrzuceniu przez Farnese Vini oferty sponsorskiej opiewającej na około 1,5mln euro, pomimo iż obecny dostawca Cippolini „wkłada” jedynie 600 tys. euro.

Canyon kontynuuje swój plan podbijania nowych rynków zbytu, stąd decyzja o sponsoringu rosyjskiej grupy. Pewne sygnały zapowiadały tę zmianę nieco wcześniej. Zaangażowanie Hansa Holczera jako dyrektora generalnego Katiuszy było jednym z nich, a jeszcze mocniejszym znakiem było wprowadzenie do struktur Katiuszy Erika Zabela (będzie ekspertem od „końcówek”, z jego rad korzystać będzie Denis Galimzyanow), który pracował dla Canyona i nadal będzie kontynuował tam program Young Heroes.

Do dyspozycji zawodników będą 2 flagowe modele etapowe: Aeroad CF przeznaczony na klasyki z trudną nawierzchnią oraz Ultimate CF SLX, który powinien bardziej pasować sprinterom i góralom. Canyony będące zarazem maszynami dla juniorskich ekip ITERA-Katusha, będą wyposażone w komponenty Shimano, koła Mavic, kierownice i mostki Ritchey oraz siodła Selle Italia.

Komentując informację na stronie internetowej Katiuszy Holczer powiedział:  „Moja filozofia jest prosta – najlepsi zawodnicy i najlepszy sprzęt. Jestem przekonany, że przed Katiuszą rysuje się bajeczna przyszłość. Dlatego też pozyskaliśmy Canyona. Oni dają nam to co mają najlepszego a my odpłacimy się ambicją, klasowym składem i wynikami”.

Bartek

Foto:

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments