Dotychczasowy lider zespołu Katusha – Joaquim Rodríguez zapowiedział, że podzieli się rządami w drużynie z nowym nabytkiem rosyjskiej ekipy – Denisem Menchovem.

Katusha podpisała kontrakt z Menchovem kilka dni temu. Rosjanin dotychczas ścigał się dla Geox-TMC, jednak po rozpadzie tej drużyny został bez pracy. „To oczywiste, że najlepszy rosyjski kolarz musi być częścią tego projektu”, powiedział Rodriguez.

“Mam nadzieję, że jego przybycie przyniesie korzyści zarówno dla mnie, jak i całego zespołu. Myślę, że nie będziemy długo czekali na wyniki. Cieszę się również z tego, że mogę podzielić się obowiązkami z takim kolarzem. Na pewno się dogadamy, bo jako zawodnicy, mamy zupełnie inne charakterystyki. Możemy jednocześnie walczyć na dwóch frontach, bez żadnych problemów”, opowiada

Rodríguez już wcześniej zapowiadał, że swoją formę chce szykować na starty w Giro d’Italia i Vuelta a España. Mimo tego, że Menchov wygrywał już oba te wyścigi w przeszłości, Rosjanin raczej skupi się na Tour de France gdzie dwukrotnie był trzeci.

„Purito” chciałby również być bardziej skuteczny podczas wiosennych klasyków. W przyszłym roku to zadanie na pewno będzie utrudnione, zważywszy na Philippe`a Gilbert czy powrót do startów Alejandro Valverde.

“Cokolwiek się stanie, myślę, że najważniejszą rzeczą jest abym wykonywał dobrą pracę na treningach. Jeśli tak będzie, efekty przyjdą same”, kończy Hiszpan.

Andrzej