2 grudnia br. Marek Rutkiewicz podpisał kontrakt z ekipą CCC Polkowice i tym samym, w sezonie kolarskim 2012 będzie reprezentował  barwy „pomarańczowych”. O swoich problemach związanych z niedoszłym kontraktem z ekipą NetApp i podjęciu współpracy z CCC opowiedział  portalowi proteam.cccsport.pl.

– Kiedy otrzymałem informację od menedżera ekipy NetApp, że jest jakiś problem z podpisaniem ze mną kontraktu i nie dojdzie do współpracy między nami, byłem bardzo zaskoczony i zdruzgotany – powiedział Marek Rutkiewicz.

– Wcześniejsze moje rozmowy z kierownictwem NetApp-u a także przesłane dokumenty miały być wystarczające by podjąć współprace i nie budziły wątpliwości żadnej ze stron. Byłem bardzo szczęśliwy, że podpisany kontrakt dawał mi szansę na dalszy rozwój mojej kolarskiej i szanse na start w naprawdę poważnych wyścigach jak choćby Giro d’Italia. – dodał Marek Rutkiewicz. Niestety stało się inaczej. Ponieważ był już początek grudnia i szukanie nowego pracodawcy wśród ekip zachodnich jest niemożliwe, zacząłem rozmowy w Polsce, i na początek zwróciłem się do mojego byłego pracodawcy – ekipy CCC Polkowice.

 Kiedy zwrócił się do mnie Marek Rutkiewicz i opowiedział mi o zerwaniu przez ekipę NetApp kontraktu na startu w sezonie kolarskim 2012, byłem bardzo  zaskoczony takim obrotem sprawy – powiedział dyrektor ekipy Piotr Wadecki.
– Zrozumiałem, że tym sposobem Marek został praktycznie bez pracy, i dla niego może być to stracony sezon. Jako jego dotychczasowa ekipa nie mogliśmy pozostać temu obojętni – kontynuuje dyrektor sportowy CCC Polkowice.

– Marek to jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jak ważnym dla ekipy CCC Polsat Polkowice był w sezonie 2011 nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Jego starty i walka podczas  Tour de Pologne, co roku przynosi kibicom kolarstwa wiele emocji. Zwróciłem się zatem do sponsora ekipy, prezesa NG2 p. Dariusza Miłka z prośba by wyraził zgodę, by w przyszłym sezonie Marek mógł ścigać się w naszej ekipie. Dla zawodnika takiego formatu jakim jest Marek Rutkiewicz, w naszej ekipie jest zawsze miejsce. Nie musiałem długo  przekonywać naszego sponsora, który wielokrotnie  podawał kolarzom pomocną dłoń, ratując ich w trudnych sytuacjach. Dariusz Miłek jako wytrawny biznesmen, zna się na ludziach, wie jakim potencjałem i jakie możliwości ma „Rutek”. Nie wahając się ani chwili wyraził zgodę na podpisanie kontraktu.

Po podpisaniu kontraktu z ekipą CCC Polkowice, Marek Rutkiewicz, nie krył swego zadowolenia i z nadzieją patrzy na przyszły sezon w którym będzie mógł pokazać się polskim kibicom kolarstwa ścigając się na polskich drogach reprezentując dalej barwy „pomarańczowych”.

 Jestem niezmiernie wdzięczny sponsorowi, p. Dariuszowi Miłkowi, dyrektorom: Piotrowi Wadeckiemu i Robertowi Krajewskiemu oraz wszystkim tym którzy przyczynili się do tego, bym mógł dalej ścigać się w ekipie CCC Polkowice – powiedział Marek Rutkiewicz.

Wiem, że  wracam do grona przyjaciół, którzy w bardzo trudnej dla mnie chwili podali mi pomocną dłoń. Chcę zapewnić, że podczas zbliżającego sezonu kolarskiego 2012, zrobię wszystko by za powierzone mi zaufanie odpłacić dobrymi wynikami sportowymi podczas każdego ze startów. Bardzo serdecznie wszystkim dziękuję.

źródło: proteam.cccsport.pl

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
tubi
tubi

dobrze ze nie spalł za soba mostów badąc pewnym kontraktu z Niemcami i ma gdzie sie teraz scigac choc pewnie na gorszych warunkach finansowych niz 2011 roku ale to juz nie moja sprawa

rebe
rebe

Nie przepadam za Rutkiem , ale przecież jestem fanem kolarstwa żywo zainteresowanym jego rozwojem .Rutkiewicz ma potencjał i możliwosci i nie o gorsze warunki finansowe chodzi . To tak jakby koń mogący wygrac derby ganiał w wyscigach dookoła piaskownicy . CCC ledwo uratowało dupę i na pewno nie jest grupą perspektywiczną , chyba , że właściciel jednak wybecaluje trochę grosza i potraktuje sprawę poważnie .