Szef drużyny Europcar, Jean-René Bernaudeau skomentował decyzję UCI, która nie przyznała jego ekipie licencji ProTeam na sezon 2012.

Francuski zespół, poprzedni sezon spędził w gronie Pro Continental. Mimo 21. zwycięstw, 4. pozycji w Tour de France Thomasa Voecklera oraz białej koszulki Pierra Rolland`a w tym  samym wyścigu, UCI nie przekonała się do tego projektu i nie nagrodziła go statusem WorldTour.

„Właśnie zakończył się wspaniały dla nas sezon, ale jesteśmy ofiarami systemu punktowego”, skomentował Bernaudeau. „Dowiedzieliśmy się, że system nie dał nam ani jednego punktu za białą koszulkę Pierr`a. Daliśmy kibicom wiele emocji i szczęścia, my nie dostaliśmy nic w zamian. To bardzo niesprawiedliwe, ale musimy to uszanować”.

Bernaudeau nie przejmuje się tym, że jego drużyna nadal będzie w tzw. „drugiej dywizji”. „Nie będzie nam to przeszkadzało w ściganiu”, powiedział. „Udało nam się osiągnąć fantastyczne wyniki na poziomie pro-kontynentalnym, więc możemy powtórzyć je również w 2012 roku. Nadal będziemy startować w wyścigach WorldTour. Nastawiamy się oczywiście na Paryż-Nicea, Dauphine i Tour de France”.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments