W europejskim kalendarzu, od przyszłego sezonu pojawi się nowa impreza – World Ports Classic. Wyścig będzie rozgrywany na trasie między portami w Rotterdamie i Antwerpii.

Wyścig, który odbędzie się w dniach 31. sierpień – 1. wrzesień,  posiada status 2.1 UCI, a na jego starcie stanie 18 drużyn. Całość, zorganizuje firma ASO – czyli organizator m.in. Tour de France.

Christian Prudhomme powiedział, że jest to długo oczekiwany wyścig.

„To bardzo ekscytująca, nowa, belgijsko-holenderska impreza”, powiedział dyrektor Tour de France. „To swojego rodzaju nowy eksperyment, przeprowadzany przez dwa kraje, które są ikoną kolarstwa”.

Choć szczegóły etapów nie są jeszcze znane, to Prudhomme zapewnia, że każdy dzień nie będzie dłuższy niż 180 km, zgodnie z przepisami UCI. Pierwszy etap w Holandii, będzie podobny do tego, który rozpoczynał Tour de France w 2010 roku. Przypomnijmy, że rok temu Wielka Pętla rozpoczynała się właśnie w Rotterdamie.

„Podczas gdy kolarstwo jest eksportowane na wszystkie kontynenty, stara Europa pokazuje, że także może być ciekawa”, czytamy w oświadczeniu ASO. „To nie przypadek, że ta inicjatywa wyszła od dwóch krajów, gdzie rowery mają większe prawa, niż gdziekolwiek indziej na świecie. Naturalne jest również to, że profesjonalne wyścigi powinny by rozgrywane w Holandii i Belgii. Zasługuje na to każdy kraj, który dał tak wiele dla historii kolarstwa”.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments