Rafaa Chtioui podpisał roczny kontrakt z zespołem Europcar. Tunezyjczyk, do tej pory ścigał się dla Acqua & Sapone.

25-letni Chtioui zajął drugie miejsce, tuż za Romanem Kreuzigerem podczas mistrzostw świata juniorów w 2004 r. Trzy lata później, wygrał etap w Tour de l’Avenir. Na koncie ma również etap w Tour of Egypt oraz w prestiżowym, alpejskim wyścigu dla młodzieżowców – Tour des Pays de Savoie. W 2010 roku, został mistrzem swojego kraju.

„Ten zawodnik to wielka inwestycja w przyszłość. Znam go od dawna”, stwierdził szef Europcar`u – Jean-Rene Bernaudeau. „Nasza ekipa zapamiętała go podczas zimowego startu na wyścigu w Gabonie, gdzie sporo musieliśmy się z nim namęczyć. Zapisał się w mojej pamięci na ubiegłorocznym wyścigu 4 Dni Dunkierki”.

Jean-Rene Bernaudeau zapowiada równocześnie kolejne transfery.