bernaudeau europcarDrużyna Europcar zaczyna nasz nowy cykl, dotyczący transferów w ekipach World Tour. Zakładamy, że w tym roku nie będzie problemów z licencjami i francuski team dołączy do “Kolarskiej Ligi  Mistrzów”.

Manager ekipy, Jean-René Bernadeau walcząc o World Tour musiał pomyśleć o finansach, ale także o wzmocnieniach. Kolarze Europcar widoczni byli na Etoile de Bessèges, Paryż – Nicea czy Critérium du Dauphiné. Z kolarskim peletonem pożegnali się: Franck Bouyer, David Veilleux i Anthony Charteau. Swoich sił w ekipie FDJ.fr będzie próbował Sébastien Chavanel, a Damien Gaudin i Sébastien Turgot przechodzą do Ag2r-La Mondiale. Przyjrzyjmy się kto zasilił szeregi Europcaru:

engoulventwJimmy Engoulvent – 33. letni zawodnik, który po pięciu latach pobytu w Sojasun przechodzi pod skrzydła Jean-René Bernadeau. W swoim palmares Francuz ma wygrane klasyfikacje generalne 4 Jours de Dunkerque i Tour Du Poitou Charentes Et De La Vienne. Specjalizuje się przede wszystkim w krótkich prologach, co pokazuje zwłaszcza podczas Skoda-Tour de Luxembourg. Już czterokrotnie Engoulvent po prologu tego wyścigu zakładał koszulkę lidera! W minionym sezonie oprócz wspomnianego sukcesu w Skoda-Tour de Luxembourg zanotował dobry występ wraz z kolegami na trasie drużynowego prologu Volta a Portugal em Bicicleta Liberty Seguros.

Yannick-Martinez-2013.pngYannick Martinez – Z ekipy kontynentalnej (La Pomme Marseille) do World Tour! To będzie duży krok w karierze tego 25. letniego Francuza. Patrząc jednak na wyniki sezonu 2013 nie można się dziwić, że zainteresowała się nim drużyna mająca spore aspiracje. Martinez dwukrotnie w tym roku cieszył się z etapowych zwycięstw, a było to podczas 4 Jours de Dunkerque i Route du Sud. Dodatkowo na Route du Sud był także liderem klasyfikacji generalnej przez dwa dni. Dobrze radził sobie także w klasykach, zajmując miejsca na podium w Boucles de l’Aulne – Châteaulin i Ride London Classic. Przyszły sezon będzie dla niego sporym sprawdzianem, ale powinien poradzić sobie nawet ścigając się z najlepszymi.

Romain SicardRomain Sicard – Niewielu jeszcze pamięta, że ten zawodniki to mistrz świata orlików z 2009 roku! W tym samym sezonie Francuz wygrał Tour De L’avenir (młodzieżowe Tour de France), pokonując między innymi Tejaya van Garderena czy Petera Stetine. Te wyniki spowodowały, że Sicard został zawodnikiem Euskaltelu i reprezentował “pomarańczowych” przez kolejne cztery sezony. Niestety hiszpański team znika z kolarskiej mapy, a Sicard znalazł się w Europcarze. W sezonie 2013 najlepiej prezentował się podczas Eneco Tour, gdzie zajął 12 miejsce w generalce. Miejmy nadzieję, że w nowej ekipie Francuz przypomni sobie, że potrafił kiedyś walczyć z najlepszymi nawet w wysokich górach. Piąte miejsce na etapie Vuelty kończącym się na Bola Del Mundo (przed Valverde, Purito czy Contadorem) raczej nie było dziełem przypadku…

jeandesbozFabrice Jeandesboz – Kolejny zawodnik ekipy Sojasun, który dołączy do Europcaru. 28. letni kolarz kilkakrotnie w swojej karierze próbował swoich sił jako stażysta, ale ciężko mu było do siebie przekonać włodarzy ekip, w których jeździł. Dopiero ekipa Sojasun na dłużej zatrudniła Francuza, a on starał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Jego najlepszym wynikiem była piąta pozycja w generalce Vuelta A Burgos w 2011 roku. W ostatnim sezonie zajął piąte miejsce w Classic Sud Ardčche – Souvenir Francis Delpech i ósme w generalce Vuelta a Castilla y Leon.

Romain-Guillemois-2013.pngRomain Guillemois – Już w 2012 roku 22. letni dziś Francuz był stażystą w ekipie Europcar. Jednak dopiero w tym sezonie przekonał Bernadeau, aby zatrudnił go do swojej drużyny. Ma na swoim koncie etapowe zwycięstwo w Boucles de la Mayenne, a na ostatnim etapie Ronde de l’Isard zajął drugie miejsce. Guillemois dobrze czuje się także w wyścigach klasycznych, choć do tej pory rywalizował tylko z kolegami w kategorii do lat 23. Ten młody zawodnik ma spory potencjał, ale czas pokaże w jaki sposób go wykorzysta.

Antoine-Duchesne-2013.pngAntoine Duchesne – Następny młody nabytek ekipy Europcar. 22. letni Kanadyjczyk ostatni sezon spędził w Bontrager Cycling Team. Najlepszy swój wynik zanotował we wrześniowym Tour of Alberta, gdzie zajął piąte miejsce w klasyfikacji młodzieżowej. Bardzo ładny występ zanotował także na piątym etapie Tour de Beauce, gdzie musiał uznać wyższość tylko Marca de Maara (UnitedHealthcare Presented by Maxxis). Reprezentował swój kraj na MŚ we Florencji, ale w wyścigu orlików zajął dość odległe miejsce (46).

Skład Europcar na dzień 23.11.2013 r.

ARASHIRO, Yukiya
BERHANE, Natnael
COQUARD, Bryan
COUSIN, Jérôme
DUCHESNE, Antoine
ENGOULVENT, Jimmy
GAUTIER, Cyril
GENE, Yohann
GUILLEMOIS, Romain
HUREL, Tony
JEANDESBOZ, Fabrice
KERN, Christophe
MALACARNE, Davide
MARTINEZ, Yannick
NAULEAU, Bryan
REZA, Kevin
ROLLAND, Pierre
SICARD, Romain
THURAU, Bjorn
VOECKLER, Thomas

 

Foto:bettiniphoto.net+corvospro.com

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments