Sergey LagutinSiedmiokrotny mistrz Uzbekistanu – Sergey Lagutin, zaliczył podwójny transfer opuszczając Vacansoleil-DCM. Doświadczony zawodnik związał się z pro-kontynentalnym RusVelo i zmienił obywatelstwo na rosyjskie.

32-letni były mistrz świata orlików początkowo prowadził zaawansowane negocjacje z Katushą. Później okazało się jednak, że menadżer najsilniejszego rosyjskiego zespołu – Viatcheslav Ekimov, nie zdoła znaleźć miejsca dla wszechstronnego zawodnika w swoim zestawieniu. Polecił go jednak menadżerowi RusVelo.

Renat Khamidulin – szef rosyjskiej drużyny z „drugiej dywizji”, nie tylko nakłonił Lagutina do zmiany barw klubowych, ale także do zmiany obywatelstwa. Jego zdaniem, ten kolarz może być cennym wzmocnieniem Reprezentacji Rosji na arenie międzynarodowej.

Po zajęciu piątego miejsca w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego, poprzedni sezon nie był najlepszy w jego wykonaniu. „Moja forma była dobra, ale brakowało szczęścia i co za tym idzie – sukcesów”, powiedział Lagutin.

W nadchodzącym roku jego głównym celem będą Mistrzostwa Rosji oraz wyścigi na których RusVelo pojedzie z „dziką kartą”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments