Sergey LagutinSiedmiokrotny mistrz Uzbekistanu – Sergey Lagutin, zaliczył podwójny transfer opuszczając Vacansoleil-DCM. Doświadczony zawodnik związał się z pro-kontynentalnym RusVelo i zmienił obywatelstwo na rosyjskie.

32-letni były mistrz świata orlików początkowo prowadził zaawansowane negocjacje z Katushą. Później okazało się jednak, że menadżer najsilniejszego rosyjskiego zespołu – Viatcheslav Ekimov, nie zdoła znaleźć miejsca dla wszechstronnego zawodnika w swoim zestawieniu. Polecił go jednak menadżerowi RusVelo.

Renat Khamidulin – szef rosyjskiej drużyny z „drugiej dywizji”, nie tylko nakłonił Lagutina do zmiany barw klubowych, ale także do zmiany obywatelstwa. Jego zdaniem, ten kolarz może być cennym wzmocnieniem Reprezentacji Rosji na arenie międzynarodowej.

Po zajęciu piątego miejsca w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w wyścigu ze startu wspólnego, poprzedni sezon nie był najlepszy w jego wykonaniu. „Moja forma była dobra, ale brakowało szczęścia i co za tym idzie – sukcesów”, powiedział Lagutin.

W nadchodzącym roku jego głównym celem będą Mistrzostwa Rosji oraz wyścigi na których RusVelo pojedzie z „dziką kartą”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

Poprzedni artykułPlany startowe Vincenzo Nibaliego na 2014 rok
Następny artykułPrzetasowania transferowe w ekipach World Tour – Europcar
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments