2015, Tre Valli Varesine, Rusvelo 2015, Firsanov Sergey, Varese

Rosyjska grupa prokontynentalna Rusvelo zyskała potężnego sponsora tytularnego – Gazprom. Z nowym wsparciem finansowym lider ekipy – Sergey Firsanov – liczy na udany sezon.

Rok 2015 to cztery indywidualne sukcesy Firsanova i drugie miejsce na Tre Valli Varesine, gdzie przegrał tylko z Vincenzo Nibalim. Nadchodzący sezon ma być jeszcze lepszy, a głównym celem będą Igrzyska Olimpijskie w Rio.

„Widziałem trasę i muszę powiedzieć, że jest bardzo wymagająca. Jest na niej wszystko, począwszy od odcinków, gdzie będzie trzeba walczyć z wiatrem, przez bruki i krótkie podjazdy aż po techniczne zjazdy. Każdy znajdzie coś dla siebie, a wyścig rozegra się na ostatnich czterech pętlach i ostatnim podjeździe.”

-opisuje trasę Firsanov, który w grudniu wraz z kolegami był w Rio na rekonesansie trasy.

Trasa odpowiada charakterystyce zawodnika Gazprom – Rusvelo, a on sam jest gotów do pełnienia roli kapitana kadry Sbornej. Firsanov zauważa także, że w rosyjskich ekipach styl jazdy różni się trochę od tego, jaki znamy w pozostałej części Europy. Na Starym Kontynencie wszyscy jeżdżą na lidera, a w Rosji odpowiedzialność za dobry wynik spoczywa na barkach każdego z kolarzy. Dzięki temu Firsanov odczuwa znacznie mniejszą presję,a dzięki temu będzie mu znacznie łatwiej pełnić rolę lidera.

Źródło: cyclingquotes.com

Fot: colnago.com

Poprzedni artykułJesus Ezquerra i Mario Gonzalez przenoszą się do Portugalii
Następny artykułDimension Data ogłosiło skład na Tour Down Under 2016
Licencjat politologii na UAM, pracuje w sklepie rowerowym, półamatorsko jeździ rowerem. Za gadanie o dwóch kółkach chcą go wyrzucić z domu. Jeśli już nie zajmuje się rowerami, to marnuje czas na graniu w Fifę. W trakcie Tour de Pologne zazwyczaj jest na Woodstocku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments