Project 1t4i. Brzmi tajemniczo, prawda? Za tą nazwą skrywa się zespół Skil – Shimano, ze sponsorowania którego wycofała się firma Skil.

Warto dodać, że nazwa jest jedynie robocza, 1t, czyli Team spirit (duch drużyny) oraz 4xI, tj, Inspiration (inspiracja), Integrity (spójność), Improvement (rozwój), Innovation (innowacje). W tych 5 słowach kryją się wartości oraz misja drużyny, które świadczą o jej wysokim poziomie sportowym.

Za zmianą nazwy idzie również zmiana strojów, wczoraj zaprezentowane zostały nowe koszulki starej – nowej ekipy.

„Stroje i rowery są bardzo charakterystyczne – powiedziała pełniąca obowiązki managera ekipy, Sissy vanAlebeek. – Dążyliśmy do stworzenia zupełnie nowego i rozpoznawalnego stylu, który będzie odzwierciedlał to, co reprezentuje Project 1t4i.”

Momentem, w którym nastąpi ostateczna zmiana zarówno strojów jak i nazwy drużyny, będzie prezentacja strategicznego sponsora. Szefowie Project 1t4i nie zdradzają na razie zbyt wielu szczegółów, ogłosili jedynie, że takie firmy jak Skoda Auto Deutschland, Elite, Isostar, Vittoria, Uvex, Pro, SRM, IZI BodyCooling, HP, Selle Italia. Shimano Inc., Felt Bicycles i Pearl Izumi znacząco zaangażowały się w całe przedsięwzięcie.

Zespół, w którym jeżdżą tacy kolarze jak Marcel Kittel, John Degenkolb, Alexandre Geniez, Patrick Gretsch i Tom Veelers, ma ambitny plan dołączenia do elity światowego kolarstwa oraz pokazania się w największych międzynarodowych imprezach.

N.