Patrick Gretsch (Project 1t4i) wygrał prolog wyścigu Vuelta Andalucia. Niemiec został tym samym pierwszym liderem hiszpańskiej etapówki.

Podczas krótkiej jazdy indywidualnej na czas, która inaugurowała wyścig Vuelta Andalucia zawodnicy do pokonania mieli 6 kilometrów. Najszybciej z tym dystansem uporał się 24-letni Gretsch, który potrzebował do tego 6 minut i 49 sekund. Dla Niemca to pierwsze zwycięstwo w barwach holenderskiej ekipy Project 1t4i, bowiem wcześniej reprezentował amerykańską drużynę World Tour – HTC-Highroad.

Drugi rezultat to dzieło Hiszpana, Markela Irizara (RadioShack). Faworyt kibiców przegrał dzisiejszy prolog zaledwie o 2 sekundy, a trzeci Francuz Jerome Coppel (Saur-Sojasun), pojechał w czasie gorszym o 3 sekundy od Niemca. 68. był Bartosz Huzarski (NetApp).

Wyniki:

1 Patrick Gretsch (Ger) Project 1T4I 0:06:49
2 Markel Irizar (Spa) Radioshack-Nissan 0:00:02
3 Jerome Coppel (Fra) Saur – Sojasun 0:00:03
4 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team 0:00:06
5 Goikan Bille (Bel) Lotto – Belisol Team 0:00:08
6 Matthias Brandle (Aut) Team Netapp 0:00:10
7 Maxime Monfort (Bel) Radioshack-Nissan
8 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:11
9 Tom Dumoulin (Ned) Project 1T4I
10 José Iván Gutiérrez (Spa) Movistar Team 0:00:12
11 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
12 Jens Voigt (Ger) Radioshack-Nissan
13 Rein Taaramae (Est) Cofidis, Le Credit En Ligne
14 Haimar Zubeldia (Spa) Radioshack-Nissan 0:00:15
15 Vasili Kiryienka (Blr) Movistar Team
16 Ryan Roth (Can) Spidertech Powered By C10 0:00:16
17 Mikel Astarloza (Spa) Euskaltel – Euskadi
18 Reto Hollenstein (Swi) Team Netapp
19 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:17
20 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel – Euskadi
21 Juan Manuel Garate (Spa) Rabobank Cycling Team 0:00:18
22 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
23 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
24 Steven Kruijswijk (Ned) Rabobank Cycling Team 0:00:19
25 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
26 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
27 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team 0:00:20
28 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:21
29 Caleb Fairly (USA) Spidertech Powered By C10
30 Siron Spilak (Slo) Katusha Team
31 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp 0:00:22
32 Gustavo Cesar (Spa) Andalucia
33 Denis Menchov (Rus) Katusha Team 0:00:23
34 Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10
35 Gorka Izaguirre (Spa) Euskaltel – Euskadi
36 Javier Moreno (Spa) Movistar Team
37 Brian Bulgac (Ned) Lotto – Belisol Team 0:00:24
38 Markus Fothen (Ger) Team NSP – Ghost
39 Beñat Intxausti (Spa) Movistar Team
40 Jelle Vanendert (Bel) Lotto – Belisol Team
41 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
42 David Lelay (Fra) Saur – Sojasun 0:00:25
43 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
44 Leopold Konig (Cze) Team Netapp
45 Francis De Greef (Bel) Lotto – Belisol Team 0:00:26
46 Andreas Dietziker (Swi) Team Netapp
47 Alexandre Geniez (Fra) Project 1T4I 0:00:27
48 Simon Geschke (Ger) Project 1T4I
49 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
50 Jimmy Engoulvent (Fra) Saur – Sojasun 0:00:28
51 Yann Huguet (Fra) Project 1T4I
52 Juan José Oroz (Spa) Euskaltel – Euskadi
53 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:29
54 Eduard Vorganov (Rus) Katusha Team
55 Adrián Palomares (Spa) Andalucia
56 Pablo Lechuga (Spa) Andalucia 0:00:30
57 Joost Van Leijen (Ned) Lotto – Belisol Team
58 Samuel Dumoulin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
59 Frank Schleck (Lux) Radioshack-Nissan 0:00:31
60 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
61 Rene Hooghiemster (Ned) Team NSP – Ghost 0:00:32
62 Stefan Vann Dijk (Ned) Accent Jobs – Willems Verandas
63 Antonio Piedra (Spa) Caja Rural
64 Will Routley (Can) Spidertech Powered By C10
65 Kenny Robert Van Hummel (Ned) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team 0:00:33
66 Yannick Talabardon (Fra) Saur – Sojasun
67 Jan Barta (Cze) Team Netapp
68 Bartosz Huzarski (Pol) Team Netapp
69 Yury Trofimov (Rus) Katusha Team 0:00:34
70 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
71 Daniel Moreno (Spa) Katusha Team
72 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:35
73 Nicolas Vogondy (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
74 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10
75 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs – Willems Verandas 0:00:36
76 Oleg Chuzhda (Ukr) Accent Jobs – Willems Verandas
77 Jacob Fiedler (Ger) Team NSP – Ghost
78 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs – Willems Verandas 0:00:37
79 Leonardo Duque (Col) Cofidis, Le Credit En Ligne
80 Fabrice Jeandesboz (Fra) Saur – Sojasun
81 Óscar Freire (Spa) Katusha Team
82 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
83 Igor Anton (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:39
84 Gert Dockx (Bel) Lotto – Belisol Team
85 Stephane Poulhies (Fra) Saur – Sojasun
86 Dennis Vanendert (Bel) Lotto – Belisol Team
87 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel – Euskadi 0:00:40
88 Juan J Lobato (Spa) Andalucia
89 Flavio De Luna (Mex) Spidertech Powered By C10 0:00:41
90 Tristan Valentin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
91 Kevin Van Melsen (Bel) Accent Jobs – Willems Verandas
92 Johahnes Frohlinger (Ger) Project 1T4I
93 Jorge Azanza (Spa) Euskaltel – Euskadi
94 Manuel Cardoso (Por) Caja Rural 0:00:43
95 Yukihiro Doi (Jpn) Project 1T4I 0:00:44
96 Igor Romero (Spa) Caja Rural
97 Jesús Rosendo (Spa) Andalucia
98 Javier Ramírez (Spa) Andalucia 0:00:45
99 Aitor Galdos (Spa) Caja Rural 0:00:47
100 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:48
101 Steffen Radochla (Ger) Team NSP – Ghost
102 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs – Willems Verandas
103 Javier Aramendia (Spa) Caja Rural
104 Antonio Cabello (Spa) Andalucia 0:00:49
105 Daniel Domínguez (Spa) Team NSP – Ghost
106 Sergej Fuchs (Ger) Team NSP – Ghost 0:00:51
107 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
108 David De La Fuente (Spa) Caja Rural 0:00:52
109 Nikita Novikon (Rus) Vacansoleil-Dcm Pro Cycling Team
110 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs – Willems Verandas 0:00:59
111 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural 0:01:04
112 Leo Menville (Fra) Team NSP – Ghost 0:01:19

Andrzej