Vuelta a AndaluciaNa starcie hiszpańskiej etapówki po raz pierwszy w tym roku zmierzą się Alberto Contador, Chris Froome i Nairo Quintana. W Andaluzji pojadą także kolarze CCC Sprandi Polkowice.

Na starcie pojawią się dwadzieścia dwa zespoły, jedenaście z nich to ekipy World Tour. Dla Alberto Contadora (Saxo-Tinkoff) czy Chrisa Frooma (Team Sky) będzie to pierwszy start w tym roku. Poza nimi w wyścigu wystartują m.in. Bauke Mollema, Ivan Basso, Jean-Christophe Péraud, Romain Bardet, Wilco Kerlderman, Sylvain Chavanel.

“Pomarańczowi” do Andaluzji wybierają się w składzie: Grega Bole, Jan Hirt, Maciej Paterski, Davide Rebellin, Branislau Samoilau oraz Stefan Schumacher.

Pierwszego dnia, 18 lutego odbędą się dwa etapy, poranny, płaski o długości 118 kilometrów, zaś po południu kolarze powalczą z czasem na trasie o długości 8,2 km.

Drugi odcinek liczy 191 kilometrów, a w końcówce kolarze pokonają premię górską trzeciej kategorii. Dzień później odbędzie się “królewski” etap kończący się na Alto De Hazallanas. Czwarty odcinek też do łatwych nie będzie należał. Prawie 200 kilometrów i meta także pod górę, tym razem Alro De Las Allanadas. Ostatni etap będzie szansą dla sprinterów, po 170 kilometrach kolarze będą finiszować w Alhaurin De La Torre.

W ubiegłym roku Vuelta a Andalucia zwyciężył Alejandro Valverde (Movistar) przed Richie Porte (Sky) i Luisem Leonem Sanchezem (Astana).

Foto: www.vueltaandalucia.es