Zespół NetApp potwierdził kolejne dwa transfery na przyszły sezon. Jeden z nich to młody Belg, Jerome Baugnies, drugi to doświadczony Niemiec, Markus Eichler. Obaj dołączą do ekipy Bartosza Huzarskiego w 2012 roku.

24-letni Baugnies, ostatnio ścigał się dla ekipy Professional Continental – Topsport Vlaanderen-Mercator. W gronie amatorów, w 2009.r zajął piąte miejsce w mistrzostwach świata orlików.

Jego drugie miejsce w tegorocznym Eschborn-Frankfurt, przekonało działaczy NetApp`u do zatrudnienia tego kolarza. „Jesteśmy przekonani, że Jerome pokaże w przyszłym roku olbrzymi progres swoich umiejętności”, powiedział menadżer zespołu NetApp, Ralph Denk.

Eichler ma czteroletnie doświadczenie w ProTour. W 2007.r wraz z Michałem Gołasiem, ścigał się dla Unibet.com. Następnie 29-latek ścigał się w Milramie, by w tym sezonie reprezentować kontynentalną ekipę Team NSP, wygrywając prolog Fleche du Sud.

„Markus jest prawdziwym ekspertem od klasyków. Przez cztery lata w ProTourze, przejechał wszystkie najważniejsze klasyki. To doświadczenie jest dla nas ważne. Nasi młodzi zawodnicy powinni z niego korzystać”, powiedział Denk.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments