Jerome BaugniesJérôme Baugnies (Wanty – Groupe Gobert) po sprincie z mniejszej grupy wygrał drugi etap wyścigu Tropicale Amissa Bongo. Drugie miejsce zajął Luis Leon Sanchez (Caja Rural – RGA) i dzięki temu Hiszpan założył koszulkę lidera.

Zawodnicy ścigający się w afrykańskiej etapówce posiadającej kategorię 2.1 UCI, musieli przejechać dziś 120 kilometrów z miejscowości Awoua do Oyem. Ucieczkę dnia stworzyła piątka: Songezo Jim (MTN Qhubeka), Omar Fraile (Caja Rural – RGA), Mouhcine Lahsiani (Reprezentacja Maroka), Meron Teshim (Reprezentacja Erytrei) oraz Faycal Hamza (Velo Club – Sovac).

W przeciwieństwie do dnia wczorajszego, peleton nie odpuścił ucieczki w porę ją skasował. Po etapowe zwycięstwo zafiniszował Belg Jerome Baugnies, pokonując nowego lidera – Luisa Leona Sancheza. Trzecie miejsce znów zajął Natnael Berhane (Europcar).

Wyniki:

1 102 BEL19870401 BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT BEL 02h54’25” 10” 

2 61 ESP19831124 SANCHEZ Luis Leon CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h54’25” 6”
3 2 BERHANE Natnael ERI19910105 TEAM EUROPCAR ERI 02h54’25” 4”
4 105 BEL19900915 JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT BEL 02h54’25”
5 52 ERI19900610 AMANUEL Meron ERYTHREE ERI 02h54’25”
6 3  BERNAUDEAU Giovanni FRA19830825 TEAM EUROPCAR FRA 02h54’25”
7 16 MAR19921228 * MRAOUNI Salah Eddine MAROC MAR 02h54’25”
8 54 * EYOB Metkel ERI19930904 ERYTHREE ERI 02h54’25”
9 84 FRA19930710 * SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT FRA 02h54’25”
10 12 MAR19901028 AADEL Reda MAROC MAR 02h54’25”
11 21 GER19820916 GERDEMANN Linus MTN – QHUBEKA GER 02h54’25”
12 6 FRA19880317 NAULLEAU Bryan TEAM EUROPCAR FRA 02h54’25”
13 14 MAR19860226 CHAOUFI Tarik MAROC MAR 02h54’25”
14 23 ERI19860610 DEBESAY Frekalsi MTN – QHUBEKA ERI 02h54’25”
15 82 ESP19860331 GARCIA Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT ESP 02h54’25”
16 141 NAM19830201 CRAVEN Dan NAMIBIE NAM 02h54’25”
17 5 FRA19841204 JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR FRA 02h54’25”
18 104 BEL19821020 HABEAUX Grégory WANTY – GROUPE GOBERT BEL 02h54’25”
19 86 BEL19870129 ZINGLE Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT BEL 02h54’29” 04”
20 85 BEL19900828 VERHELST Louis COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT BEL 02h54’30” 05”
21 51 ERI19910228 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE ERI 02h54’30” ”
22 94 RWA19940101 * NDAYISENGA Valens RWANDA RWA 02h54’43” 18”
23 42 BAZ Nabil ALG19870606 VELO CLUB SOVAC ALG 02h54’43” ”
24 91 RWA19910115 HADI Janvier RWANDA RWA 02h54’43” ”
25 25 RWA19870102 NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA RWA 02h54’43” ”
26 62 ESP19861205 ARAMENDIA Francisco CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h54’43” ”
27 53 ERI19911203 DEBESAY Kindishih ERYTHREE ERI 02h54’43” ”
28 31 GAB19841111 OBIANG Frédéric GABON GAB 02h54’46” 21”
29 26 ALG19900109 REGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA ALG 02h54’46” ”
30 114 CMR19880420 MBA Hervé Raoul CAMEROUN CMR 02h54’46” ”
31 55 * GHEBREIGZABHIER Amanuel ERI19940817 ERYTHREE ERI 02h54’46” ”
32 96 RWA19930104 * UWIZEYIMANA Bonaventure RWANDA RWA 02h54’53” 28”
33 41 * BARBARI Adil ALG19930527 VELO CLUB SOVAC ALG 02h54’53” ”
34 65 ESP19891015 MAS Luis CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h54’53” ”
35 46 ALG19931016 * MERDJ Hamza VELO CLUB SOVAC ALG 02h54’53” ”
36 15 MAR19850823 LAHSAINI Mouhcine MAROC MAR 02h54’53” ” 7”
37 43 ALG19910210 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 02h54’56” 31”
38 63 ESP19900102 DOMENE Ramon CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h54’56” ”
39 92 RWA19880101 BIZIYAREMYE Joseph RWANDA RWA 02h54’56” ”
40 93 RWA19870301 HATEGEKA Gasore RWANDA RWA 02h54’56” ”
41 146 NAM19920207 * SEIBEB Raul Costa NAMIBIE NAM 02h54’58” 33”
42 95 RWA19931104 * NSENGIYUMVA Jean-Bosco RWANDA RWA 02h54’58” ”
43 13 MAR19930321 * AIT EL ABDIA Anass MAROC MAR 02h54’58” ”
44 22 RSA19860810 AUGUSTYN John-Lee MTN – QHUBEKA RSA 02h54’58” ”
45 1 FRA19810625 GENE Yohann TEAM EUROPCAR FRA 02h54’58” ”
46 66 ESP19851010 PIEDRA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h54’58” ”
47 4 FRA19910328 GUILLEMOIS Romain TEAM EUROPCAR FRA 02h55’08” 43”
48 75 BUR19880730 OUEDRAOGO Rasmané BURKINA FASO BUR 02h55’18” 53”
49 34 GAB19890802 NGANDAMBA Geoffroy GABON GAB 02h55’21” 56”
50 106 NED19890411 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 02h55’21” ”
51 113 CMR19890105 LONTSI Yannick CAMEROUN CMR 02h55’21” ”
52 132 CIV19820511 FOFANA Issiaka COTE D`IVOIRE CIV 02h55’21” ”
53 116 CMR19841109 TEKOU Damien CAMEROUN CMR 02h55’21” ”
54 135 CIV19890630 SORO Poroloh Yacouba COTE D`IVOIRE CIV 02h55’21” ”
55 143 NAM19910601 KASHULULU Chiponeni NAMIBIE NAM 02h55’27” 01’02”
56 111 CMR19871119 NGUIMKENG Franklin CAMEROUN CMR 02h55’44” 01’19”
57 73 BUR19861231 ILBOUDO Harouna BURKINA FASO BUR 02h55’44” ”
58 33 GAB19860701 MOUKAGNI Léris GABON GAB 02h55’44” ”
59 81 FRA19900926 PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT FRA 02h55’45” 01’20”
60 136 CIV19820626 TOURE Mongonlon COTE D`IVOIRE CIV 02h55’45” ”
61 72 BUR19940512 * BONKOUNGOU Karima BURKINA FASO BUR 02h55’45” ”
62 133 CIV19880718 KONTE Bassirou COTE D`IVOIRE CIV 02h55’48” 01’23”
63 11 MAR19880720 ABELOUACHE Essaïd MAROC MAR 02h55’48” ”
64 83 FRA19921211 * LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDIT FRA 02h55’52” 01’27”
65 134 CIV19901225 LENGANI Amadou COTE D`IVOIRE CIV 02h55’55” 01’30”
66 35 GAB19870227 NZOUGHE Gaël GABON GAB 02h56’00” 01’35”
67 76 BUR19891215 YARBANGA Salifou BURKINA FASO BUR 02h56’14” 01’49”
68 24 RSA19900917 JIM Songezo MTN – QHUBEKA RSA 02h56’28” 02’03” 2”
69 64 ESP19900717 FRAILE Omar CAJA RURAL – SEGUROS RG ESP 02h56’28” ”
70 144 NAM19860816 MURANGI Tjipe NAMIBIE NAM 02h56’28” ”
71 56 ERI19920713 * TESHOME Meron ERYTHREE ERI 02h57’35” 03’10” 8”
72 145 NAM19871203 PETRUS Loto NAMIBIE NAM 02h57’40” 03’15”
73 101 BEL19890125 ROBERT Frédérique WANTY – GROUPE GOBERT BEL 02h57’59” 03’34”
74 44 * HAMZA Abderrahmane Mehdi ALG19920219 VELO CLUB SOVAC ALG 02h54’58” 33”
75 142 NAM19930208 * HAMUNYELA Johannes NAMIBIE NAM 03h00’33” 06’08”
76 103 BEL19900811 DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT BEL 03h00’33” ”
77 36 GAB19930323 * TCHOUTA Cédric GABON GAB 03h00’46” 06’21”
78 45 * HAMZA Faycal ALG19920906 VELO CLUB SOVAC ALG 03h00’59” 06’34”
79 131 CIV19800718 OUATTARA Bolodigui COTE D`IVOIRE CIV 03h03’12” 08’47”
80 71 BUR19910624 NIKIEMA Souleymane BURKINA FASO BUR 03h03’12” ”
81 115 CMR19850511 SIMO SANDO Dieunedort CAMEROUN CMR 03h03’25” 09’00” 1”
82 112 CMR19911009 KAMZONG Clovis CAMEROUN CMR 03h05’30” 11’05”
83 32 GAB19840828 EKOBENA Ephrem GABON GAB 03h05’30” ”
84 74 BUR19790101 KABRE Issaka BURKINA FASO BUR 03h09’43” 15’18”

 

Klasyfikacja generalna:
1 61 ESP19831124 SANCHEZ Luis Leon CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h26’44”
2 82 ESP19860331 GARCIA Egoitz COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS ESP 06h26’49” 05”
3 2 BERHANE Natnael ERI19910105 TEAM EUROPCAR ERI 06h26’52” 08”
4 21 GER19820916 GERDEMANN Linus MTN – QHUBEKA GER 06h27’00” 16”
5 104 BEL19821020 HABEAUX Grégory WANTY – GROUPE GOBERT BEL 06h27’00” ”
6 5 FRA19841204 JEANDESBOZ Fabrice TEAM EUROPCAR FRA 06h27’04” 20”
7 102 BEL19870401 BAUGNIES Jérôme WANTY – GROUPE GOBERT BEL 06h27’37” 53”
8 84 FRA19930710 * SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 06h27’46” 01’02”
9 3 BERNAUDEAU Giovanni FRA19830825 TEAM EUROPCAR FRA 06h29’46” 03’02”
10 16 MAR19921228 * MRAOUNI Salah Eddine MAROC MAR 06h29’46” ”
11 12 MAR19901028 AADEL Reda MAROC MAR 06h29’46” ”
12 54 * EYOB Metkel ERI19930904 ERYTHREE ERI 06h29’46” ”
13 141 NAM19830201 CRAVEN Dan NAMIBIE NAM 06h29’46” ”
14 25 RWA19870102 NIYONSHUTI Adrien MTN – QHUBEKA RWA 06h30’04” 03’20”
15 101 BEL19890125 ROBERT Frédérique WANTY – GROUPE GOBERT BEL 06h33’20” 06’36”
16 53 ERI19911203 DEBESAY Kindishih ERYTHREE ERI 06h36’56” 10’12”
17 41 * BARBARI Adil ALG19930527 VELO CLUB SOVAC ALG 06h36’56” ”
18 75 BUR19880730 OUEDRAOGO Rasmané BURKINA FASO BUR 06h37’14” 10’30”
19 65 ESP19891015 MAS Luis CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h40’45” 14’01”
20 106 NED19890411 MINNAARD Marco WANTY – GROUPE GOBERT NED 06h41’13” 14’29”
21 105 BEL19900915 JANS Roy WANTY – GROUPE GOBERT BEL 06h45’30” 18’46”
22 52 ERI19900610 AMANUEL Meron ERYTHREE ERI 06h45’30” ”
23 14 MAR19860226 CHAOUFI Tarik MAROC MAR 06h45’30” ”
24 23 ERI19860610 DEBESAY Frekalsi MTN – QHUBEKA ERI 06h45’30” ”
25 6 FRA19880317 NAULLEAU Bryan TEAM EUROPCAR FRA 06h45’30” ”
26 86 BEL19870129 ZINGLE Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS BEL 06h45’34” 18’50”
27 51 ERI19910228 OKUBAMARIAM Tesfom ERYTHREE ERI 06h45’35” 18’51”
28 85 BEL19900828 VERHELST Louis COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS BEL 06h45’35” ”
29 62 ESP19861205 ARAMENDIA Francisco CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h45’48” 19’04”
30 91 RWA19910115 HADI Janvier RWANDA RWA 06h45’48” ”
31 42 BAZ Nabil ALG19870606 VELO CLUB SOVAC ALG 06h45’48” ”
32 114 CMR19880420 MBA Hervé Raoul CAMEROUN CMR 06h45’51” 19’07”
33 15 MAR19850823 LAHSAINI Mouhcine MAROC MAR 06h45’51” ”
34 31 GAB19841111 OBIANG Frédéric GABON GAB 06h45’51” ”
35 96 RWA19930104 * UWIZEYIMANA Bonaventure RWANDA RWA 06h45’58” 19’14”
36 46 ALG19931016 * MERDJ Hamza VELO CLUB SOVAC ALG 06h45’58” ”
37 43 ALG19910210 HADJBOUZIT Karim VELO CLUB SOVAC ALG 06h46’01” 19’17”
38 93 RWA19870301 HATEGEKA Gasore RWANDA RWA 06h46’01” ”
39 92 RWA19880101 BIZIYAREMYE Joseph RWANDA RWA 06h46’01” ”
40 63 ESP19900102 DOMENE Ramon CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h46’01” ”
41 13 MAR19930321 * AIT EL ABDIA Anass MAROC MAR 06h46’03” 19’19”
42 146 NAM19920207 * SEIBEB Raul Costa NAMIBIE NAM 06h46’03” ”
43 44 * HAMZA Abderrahmane Mehdi ALG19920219 VELO CLUB SOVAC ALG 06h46’03” ”
44 22 RSA19860810 AUGUSTYN John-Lee MTN – QHUBEKA RSA 06h46’03” ”
45 55 * GHEBREIGZABHIER Amanuel ERI19940817 ERYTHREE ERI 06h46’03” ”
46 1 FRA19810625 GENE Yohann TEAM EUROPCAR FRA 06h46’03” ”
47 66 ESP19851010 PIEDRA Antonio CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h46’03” ”
48 95 RWA19931104 * NSENGIYUMVA Jean-Bosco RWANDA RWA 06h46’03” ”
49 4 FRA19910328 GUILLEMOIS Romain TEAM EUROPCAR FRA 06h46’13” 19’29”
50 116 CMR19841109 TEKOU Damien CAMEROUN CMR 06h46’26” 19’42”
51 135 CIV19890630 SORO Poroloh Yacouba COTE D`IVOIRE CIV 06h46’26” ”
52 34 GAB19890802 NGANDAMBA Geoffroy GABON GAB 06h46’26” ”
53 113 CMR19890105 LONTSI Yannick CAMEROUN CMR 06h46’26” ”
54 132 CIV19820511 FOFANA Issiaka COTE D`IVOIRE CIV 06h46’26” ”
55 111 CMR19871119 NGUIMKENG Franklin CAMEROUN CMR 06h46’49” 20’05”
56 73 BUR19861231 ILBOUDO Harouna BURKINA FASO BUR 06h46’49” ”
57 81 FRA19900926 PETIT Adrien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 06h46’50” 20’06”
58 72 BUR19940512 * BONKOUNGOU Karima BURKINA FASO BUR 06h46’50” ”
59 136 CIV19820626 TOURE Mongonlon COTE D`IVOIRE CIV 06h46’50” ”
60 133 CIV19880718 KONTE Bassirou COTE D`IVOIRE CIV 06h46’53” 20’09”
61 143 NAM19910601 KASHULULU Chiponeni NAMIBIE NAM 06h46’53” ”
62 11 MAR19880720 ABELOUACHE Essaïd MAROC MAR 06h46’53” ”
63 83 FRA19921211 * LAPORTE Christophe COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS FRA 06h46’57” 20’13”
64 134 CIV19901225 LENGANI Amadou COTE D`IVOIRE CIV 06h47’00” 20’16”
65 35 GAB19870227 NZOUGHE Gaël GABON GAB 06h47’05” 20’21”
66 76 BUR19891215 YARBANGA Salifou BURKINA FASO BUR 06h47’19” 20’35”
67 24 RSA19900917 JIM Songezo MTN – QHUBEKA RSA 06h47’31” 20’47”
68 64 ESP19900717 FRAILE Omar CAJA RURAL – SEGUROS RGA ESP 06h47’33” 20’49”
69 56 ERI19920713 * TESHOME Meron ERYTHREE ERI 06h48’32” 21’48”
70 144 NAM19860816 MURANGI Tjipe NAMIBIE NAM 06h48’40” 21’56”
71 26 ALG19900109 REGUIGUI Youcef MTN – QHUBEKA ALG 06h49’19” 22’35”
72 33 GAB19860701 MOUKAGNI Léris GABON GAB 06h50’15” 23’31”
73 142 NAM19930208 * HAMUNYELA Johannes NAMIBIE NAM 06h51’38” 24’54”
74 103 BEL19900811 DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT BEL 06h51’38” ”
75 36 GAB19930323 * TCHOUTA Cédric GABON GAB 06h51’51” 25’07”
76 45 * HAMZA Faycal ALG19920906 VELO CLUB SOVAC ALG 06h52’04” 25’20”
77 145 NAM19871203 PETRUS Loto NAMIBIE NAM 06h52’13” 25’29”
78 71 BUR19910624 NIKIEMA Souleymane BURKINA FASO BUR 06h54’17” 27’33”
79 131 CIV19800718 OUATTARA Bolodigui COTE D`IVOIRE CIV 06h54’17” ”
80 115 CMR19850511 SIMO SANDO Dieunedort CAMEROUN CMR 06h54’29” 27’45”
81 112 CMR19911009 KAMZONG Clovis CAMEROUN CMR 06h56’35” 29’51”
82 32 GAB19840828 EKOBENA Ephrem GABON GAB 06h56’35” ”
83 74 BUR19790101 KABRE Issaka BURKINA FASO BUR 07h00’48” 34’04”
84 94 RWA19940101 * NDAYISENGA Valens RWANDA RWA 07h11’28” 44’44”

 

Foto: corvospro.com

Andrzej Gucwa