Andre GreipelW niedzielę podczas kryterium People’s Choice Classic poprzedzającym Santos Tour Down Under – Andre Greipel zainauguruje sezon. Kolarz Lotto-Belisol już od kilku sezonów regularnie startuje w australijskiej imprezie.

“To już tradycja, że rozpoczynam sezon w Tour Down Under. Po raz siódmy z rzędu wystartuje w tej imprezie. Trzykrotnie wygrywałem już kryterium poprzedzające wyścig. Jestem w nim niepokonany od dwóch lat. Łącznie wygrywałem czternaście etapów, a dwukrotnie dołożyłem do tego klasyfikację generalną”, podsumował swoje dokonania Greipel.

W Santos Tour Down Under, niemiecki sprinter będzie musiał zmierzyć się z takimi rywalami jak: Marcel Kittel (Giant-Shimano), Matthew Goss (Orica GreenEdge) oraz Mark Renshaw (Omega Pharma – Quick Step). By ich pokonać, do Australii pojadą najwierniejsi pomocnicy aktualnego mistrza swojego kraju. W składzie znaleźli się: Stig Broeckx, Adam Hansen, Olivier Kaisen, Marcel Sieberg oraz “główni rozprowadzający” Jens Debusschere i Jürgen Roelandts.

“Mam wspaniałe wspomnienia związane z tym wyścigiem, więc zawsze chętnie tu wracam. Oczywiście z roku na rok trasa jest co raz cięższa, więc teraz skupię się raczej na płaskich etapach. Do Australii przylecieliśmy już dwa tygodnie wcześniej, by potrenować w bardzo dobrych warunkach. Owszem jest bardzo gorąco, ale nie mam z tym większych problemów”, zakończył Gorilla”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa