Piotr Kirpsza (Mostostal Aktio Group Puławy), wygrał XXX Międzynarodowy Memoriał im. Stanisława Kirpszy w Sokółce – zakończenie kolarskiego sezonu w Polsce. Młody kolarz okazał się najszybszy z ucieczki.

Elita miała do pokonania 4 okrążenia po 32 kilometry każde, co łącznie dało dystans 128 kilometrów.

Po wielu próbach ataków, na czele kręciła trójka zawodników: 22-letni Piotr Kirpsza, Robert Radosz (BDC Team) oraz Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team).

Na 20 kilometrów przed metą uciekinierzy mieli 50 sekund przewagi.

Trio zdołało dojechać do mety, a na finiszu najlepszy okazał się młody Kirpsza. Druga pozycja dla Radosza, trzeci był Cieślik.

Dla Piotra Kirpszy, to nie jedyna dobra wiadomość dnia. Młody zawodnik od przyszłego sezonu, przechodzi do drużyny Dariusza Banaszka i Roberta Dudy – BDC Team. Gratulujemy!

Poprzedni artykułAlberto Contador: „Tour de France jest moim celem na 2012 rok”
Następny artykułFabio Taborre nieoczekiwanym zwycięzcą Memoriału Marco Pantaniego