Piotr KirpszaPiotr Kirpsza (BDC MarcPol) zajął drugie miejsce na drugim etapie Tour of Bulgaria (2.2 UCI)! W wyścigu prowadzi Vitaly Buts (Kolss Cycling Team).

Przed południem wyścig rozpoczął się od 70 kilometrowego etapu z Sofii do miejscowości Zlatitza. Na metę wpadła blisko 70. osobowa grupa z której najszybciej finiszował Phil Bauhaus (Team Stolting). Bauhaus pokonał Ivana Stevicia (Tusnad Cycling) oraz Vitalya Butsa (Kolss Cycling Team). Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) zajął szóste miejsce.

Kilka godzin później Kirpsza na 150 kilometrowym odcinku do miejscowości Kazalnak uległ tylko Butsowi, który dzięki temu założył koszulkę lidera. Polak awansował na trzecie miejsce.

Wyniki 2. etapu:

1 BUTS Vitaliy KOLSS CYCLING TEAM les 117 km en 2h37’20” (moy. 44.619 km./h) (b : 6”)
2 KIRPISZA Poitr MARCPOL TEAM 2.37.20 (b : 4”)
3 BAUHAUS Phil * TEAM STOLTING 2.37.20 (b : 2”)
4 FRAME Alex * THURINGER ENERGIE TEAM 2.37.20
5 BOUGLAS Apostolos SP TABLEWARE 2.37.20
6 SIPOS Zoltan * TUSNAD 2.37.20
7 APPLEBY Dale METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
8 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP TABLEWARE 2.37.20
9 FOUCHE Herman TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
10 FOX William METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
11 BERDOS Oleg TUSNAD 2.37.20
12 KRIVTSOV Dmytro ISD CONTINENTAL TEAM 2.37.20
13 TANOVITCHII Nikolae * TUSNAD 2.37.20
14 KOWALEZYK Jaroslaw MARCPOL TEAM 2.37.20
15 VLASSENKO Sergey * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.37.20
16 GRADEK Kamil MARCPOL TEAM 2.37.20
17 ALEKSIEV Aleksandar * BRISASPOR 2.37.20
18 PAKHTUSOV Anatoliy ISD CONTINENTAL TEAM 2.37.20
19 ASADOV Elchin AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 2.37.20
20 TESLER Artem UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
21 DI GREGORIO Remy TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
22 MARUKHIN Vitaliy * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.37.20
23 EUSTACHE Cedric TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
24 GILHAM Kit METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
25 KOSTYUK Denys KOLSS CYCLING TEAM 2.37.20
26 ZEKAVICA Jovan * SERBIA NATIONAL TEAM 2.37.20
27 KARATZIOS Georgios SP TABLEWARE 2.37.20
28 LOBOV Oleksandr * UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
29 BOUGLAS Georgios SP TABLEWARE 2.37.20
30 BRAIKO Alexandr TUSNAD 2.37.20
31 KHRIPTA Andrii KOLSS CYCLING TEAM 2.37.20
32 KONONENKO Mykhaylo KOLSS CYCLING TEAM 2.37.20
33 ROBOV Momchil * NESSEBAR -0 SLIVEN 2.37.20
34 KOGUT Volodymyr UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
35 PROLUBNIKOV Kirill * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.37.20
36 KVACHUK Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 2.37.20
37 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 2.37.20
38 BROCKHOFF Jan * THURINGER ENERGIE TEAM 2.37.20
39 DIMOV Plamen PKD TZAR SIMEON 2.37.20
40 OSUNA MONTES Roman ETCETERA-WORLDOFBIKE 2.37.20
41 BARTLETT Christopher METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
42 SCHACHMANN Maximilian * THURINGER ENERGIE TEAM 2.37.20
43 BALKAN Serkan * BRISASPOR 2.37.20
44 BALEV Evgeni NESSEBAR -0 SLIVEN 2.37.20
45 ROVIRA JAUME Pous HEMUS 1896 TROYAN 2.37.20
46 CIOBAN Sergiu MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 2.37.20
47 SAPA Marcin MARCPOL TEAM 2.37.20
48 BORISAVLJEVIC Milos * SERBIA NATIONAL TEAM 2.37.20
49 RADOSZ Robert MARCPOL TEAM 2.37.20
50 HRISTOV Stefan BRISASPOR 2.37.20
51 KARNULIN Denys ISD CONTINENTAL TEAM 2.37.20
52 IVANOV Nikolay * TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
53 SUCHEV Mario * CT VASIL LEVSKI 2.37.20
54 SHEYDYK Oleksandr ISD CONTINENTAL TEAM 2.37.20
55 FABIO Jeremy TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
56 COMAN Bogdan * CS DINAMO MAZICON 2.37.20
57 GEBAUER Tim TEAM STOLTING 2.37.20
58 BERNAS Pawel MARCPOL TEAM 2.37.20
59 JABRAYLOV Samir * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 2.37.20
60 GEORGIEV Georgi BRISASPOR 2.37.20
61 KLEPIKOV Illya * ISD CONTINENTAL TEAM 2.37.20
62 PETROV Petar * NESSEBAR -0 SLIVEN 2.37.20
63 DE LA PORTE GONZALEZ Victor SP TABLEWARE 2.37.20
64 SCHAFFNER Moritz * THURINGER ENERGIE TEAM 2.37.20
65 FACUNDO Lezica * TUSNAD 2.37.20
66 BALINSKI Pavlin HEMUS 1896 TROYAN 2.37.20
67 SHUMILOV Sergiy * UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
68 ZEMLYAKOV Oleg * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.37.20
69 IOANNIDIS Nikolaos * ETCETERA-WORLDOFBIKE 2.37.20
70 KOEP Thomas TEAM STOLTING 2.37.20
71 BERGER Heinrich CS DINAMO MAZICON 2.37.20
72 DEHMEL Felix TEAM STOLTING 2.37.20
73 MUTLU Mert BRISASPOR 2.37.20
74 KASA Gabor SERBIA NATIONAL TEAM 2.37.20
75 JIMENEZ Eduardo HEMUS 1896 TROYAN 2.37.20
76 CHOLAKOV Stanimir * HEMUS 1896 TROYAN 2.37.20
77 STEFANOVIC Stefan * SERBIA NATIONAL TEAM 2.37.20
78 IVANOV Borislav CT VASIL LEVSKI 2.37.20
79 LLOYD Rhys METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
80 VAN DIJK Peter SP TABLEWARE 2.37.20
81 GYUROV Spas NESSEBAR -0 SLIVEN 2.37.20
82 ORR Robert METALTEK-KNIGHTS 2.37.20
83 KEUSER Andreas ETCETERA-WORLDOFBIKE 2.37.20
84 MIQUEL Thomas * TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 2.37.20
85 SHCEDOV Vitaliy UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
86 MOROZOV Roman UKRAINE NATIONAL TEAM 2.37.20
87 STEVIC Ivan TUSNAD 2.37.20
88 HASANOVIC Esad PKD TZAR SIMEON 2.37.20
89 NEDEV Svetoslav PKD TZAR SIMEON 2.37.20
90 CUMMINGS Jack * THURINGER ENERGIE TEAM 2.37.20
91 MAGER Christian * TEAM STOLTING 2.37.20
92 VRABII Andrei * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 2.48.01
93 HUSEYNZADE Siraj * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 2.48.01
94 STAMENOV Tsvetan * CC BURGAS 2.48.01
95 GYUROV Borislav * CT VASIL LEVSKI 2.48.03
96 VOROPAYEV Taras * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.48.03
97 PETKOV Georgi * CC BURGAS 2.48.03
98 ANDREEV Yordan * CT VASIL LEVSKI 2.48.03
99 MOLLA Charoun * ETCETERA-WORLDOFBIKE 2.48.03
100 CRIOTOR Vadim * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 2.48.03
101 STANKOVIC Marko SERBIA NATIONAL TEAM 2.48.03
102 BRAICOV Iulian * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 2.48.03
103 MARIC Dean * PKD TZAR SIMEON 2.48.03
104 VOLOVOD Dmytro * ISD CONTINENTAL TEAM 2.48.03
105 PETROVSKI Stefan * HEMUS 1896 TROYAN 2.48.03
106 GOKHAN Hasta BRISASPOR 2.48.03
107 WOLTERS George CS DINAMO MAZICON 2.48.03
108 PETKOV Stoyan * CC BURGAS 2.48.03
109 RADOSLAVOV Kiril CT VASIL LEVSKI 2.48.03
110 KOZOMARA Nikola * HEMUS 1896 TROYAN 2.48.03
111 DANILOVIC Marko * SERBIA NATIONAL TEAM 2.48.03
112 YUZEIN Shevki * CC BURGAS 2.48.03
113 GRASHEV Martin NESSEBAR -0 SLIVEN 2.48.03
114 ZARALIEV Stanislav NESSEBAR -0 SLIVEN 2.48.03
115 BARTH Marcel THURINGER ENERGIE TEAM 2.48.03
116 EGNER Arne * TEAM STOLTING 2.48.03
117 SHUSHEMOIN Alexandr KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 2.48.03
118 OPREA Lucian-Marian * CS DINAMO MAZICON 2.48.11
119 MANKOV Slaveiko * CT VASIL LEVSKI 2.49.35
120 NORBERT Szabo * CS DINAMO MAZICON 2.48.11
121 ILTIFATLY Aykhan * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 2.50.21

NIe wystartował:           
NIKOLOV Lubomir * PKD TZAR SIMEON

Wycofani :         
BANISHKI Nikola PKD TZAR SIMEON

Klasyfikacja generalna :  
1 BUTS Vitaliy KOLSS CYCLING TEAM les 185 km en 4h07’10” (moy. 44.885 km/h)
2 BAUHAUS Phil * TEAM STOLTING 0
3 KIRPISZA Poitr MARCPOL TEAM 4
4 STEVIC Ivan TUSNAD 4
5 FOUCHE Herman TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
6 SOBRINO MARTINEZ Joaquin SP TABLEWARE 8
7 KRIVTSOV Dmytro ISD CONTINENTAL TEAM 8
8 SIPOS Zoltan * TUSNAD 8
9 ALEKSIEV Aleksandar * BRISASPOR 8
10 TANOVITCHII Nikolae * TUSNAD 8
11 TESLER Artem UKRAINE NATIONAL TEAM 8
12 APPLEBY Dale METALTEK-KNIGHTS 8
13 BOUGLAS Georgios SP TABLEWARE 8
14 PAKHTUSOV Anatoliy ISD CONTINENTAL TEAM 8
15 KOWALEZYK Jaroslaw MARCPOL TEAM 8
16 MARUKHIN Vitaliy * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 8
17 KARATZIOS Georgios SP TABLEWARE 8
18 GRADEK Kamil MARCPOL TEAM 8
19 GILHAM Kit METALTEK-KNIGHTS 8
20 BOUGLAS Apostolos SP TABLEWARE 8
21 DI GREGORIO Remy TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
22 BERDOS Oleg TUSNAD 8
23 ASADOV Elchin AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 8
24 KOSTYUK Denys KOLSS CYCLING TEAM 8
25 PROLUBNIKOV Kirill * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 8
26 EUSTACHE Cedric TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
27 ROBOV Momchil * NESSEBAR -0 SLIVEN 8
28 CIOBAN Sergiu MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 8
29 KHRIPTA Andrii KOLSS CYCLING TEAM 8
30 BROCKHOFF Jan * THURINGER ENERGIE TEAM 8
31 KONONENKO Mykhaylo KOLSS CYCLING TEAM 8
32 BRAIKO Alexandr TUSNAD 8
33 DIMOV Plamen PKD TZAR SIMEON 8
34 LAGKUTI Sergiy KOLSS CYCLING TEAM 8
35 KOGUT Volodymyr UKRAINE NATIONAL TEAM 8
36 RADOSZ Robert MARCPOL TEAM 8
37 OSUNA MONTES Roman ETCETERA-WORLDOFBIKE 8
38 BERNAS Pawel MARCPOL TEAM 8
39 KVACHUK Oleksandr KOLSS CYCLING TEAM 8
40 GEBAUER Tim TEAM STOLTING 8
41 SHUMILOV Sergiy * UKRAINE NATIONAL TEAM 8
42 ROVIRA JAUME Pous HEMUS 1896 TROYAN 8
43 SHEYDYK Oleksandr ISD CONTINENTAL TEAM 8
44 BORISAVLJEVIC Milos * SERBIA NATIONAL TEAM 8
45 SAPA Marcin MARCPOL TEAM 8
46 FABIO Jeremy TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
47 IOANNIDIS Nikolaos * ETCETERA-WORLDOFBIKE 8
48 BALEV Evgeni NESSEBAR -0 SLIVEN 8
49 BALKAN Serkan * BRISASPOR 8
50 HRISTOV Stefan BRISASPOR 8
51 IVANOV Nikolay * TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
52 KLEPIKOV Illya * ISD CONTINENTAL TEAM 8
53 KOEP Thomas TEAM STOLTING 8
54 ZEMLYAKOV Oleg * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 8
55 FACUNDO Lezica * TUSNAD 8
56 STEFANOVIC Stefan * SERBIA NATIONAL TEAM 8
57 IVANOV Borislav CT VASIL LEVSKI 8
58 GYUROV Spas NESSEBAR -0 SLIVEN 8
59 DE LA PORTE GONZALEZ Victor SP TABLEWARE 8
60 GEORGIEV Georgi BRISASPOR 8
61 DEHMEL Felix TEAM STOLTING 8
62 BERGER Heinrich CS DINAMO MAZICON 8
63 CUMMINGS Jack * THURINGER ENERGIE TEAM 8
64 MUTLU Mert BRISASPOR 8
65 JIMENEZ Eduardo HEMUS 1896 TROYAN 8
66 SHCEDOV Vitaliy UKRAINE NATIONAL TEAM 8
67 MAGER Christian * TEAM STOLTING 8
68 LLOYD Rhys METALTEK-KNIGHTS 8
69 KEUSER Andreas ETCETERA-WORLDOFBIKE 8
70 MIQUEL Thomas * TEAM MARTIGUES SC-VIVELO 8
71 VLASSENKO Sergey * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 1.10
72 FRAME Alex * THURINGER ENERGIE TEAM 1.10
73 ZEKAVICA Jovan * SERBIA NATIONAL TEAM 1.10
74 LOBOV Oleksandr * UKRAINE NATIONAL TEAM 1.10
75 SUCHEV Mario * CT VASIL LEVSKI 1.10
76 KARNULIN Denys ISD CONTINENTAL TEAM 1.10
77 SCHACHMANN Maximilian * THURINGER ENERGIE TEAM 1.10
78 JABRAYLOV Samir * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 1.10
79 PETROV Petar * NESSEBAR -0 SLIVEN 1.10
80 BALINSKI Pavlin HEMUS 1896 TROYAN 1.10
81 SCHAFFNER Moritz * THURINGER ENERGIE TEAM 1.10
82 CHOLAKOV Stanimir * HEMUS 1896 TROYAN 1.10
83 VAN DIJK Peter SP TABLEWARE 1.10
84 KASA Gabor SERBIA NATIONAL TEAM 1.10
85 NEDEV Svetoslav PKD TZAR SIMEON 1.10
86 MOROZOV Roman UKRAINE NATIONAL TEAM 1.10
87 HASANOVIC Esad PKD TZAR SIMEON 1.10
88 FOX William METALTEK-KNIGHTS 4.28
89 COMAN Bogdan * CS DINAMO MAZICON 4.28
90 BARTLETT Christopher METALTEK-KNIGHTS 7.45
91 ORR Robert METALTEK-KNIGHTS 7.45
92 GOKHAN Hasta BRISASPOR 10.51
93 SHUSHEMOIN Alexandr KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 10.51
94 EGNER Arne * TEAM STOLTING 10.51
95 STANKOVIC Marko SERBIA NATIONAL TEAM 11.53
96 VOROPAYEV Taras * KAZAKHSTAN NATIONAL TEAM 11.53
97 MOLLA Charoun * ETCETERA-WORLDOFBIKE 11.53
98 ZARALIEV Stanislav NESSEBAR -0 SLIVEN 11.53
99 DANILOVIC Marko * SERBIA NATIONAL TEAM 11.53
100 PETROVSKI Stefan * HEMUS 1896 TROYAN 15.11
101 RADOSLAVOV Kiril CT VASIL LEVSKI 15.11
102 GRASHEV Martin NESSEBAR -0 SLIVEN 15.11
103 PETKOV Georgi * CC BURGAS 18.28
104 BARTH Marcel THURINGER ENERGIE TEAM 18.28
105 VRABII Andrei * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 19.10
106 HUSEYNZADE Siraj * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 19.10
107 STAMENOV Tsvetan * CC BURGAS 19.10
108 GYUROV Borislav * CT VASIL LEVSKI 19.12
109 ANDREEV Yordan * CT VASIL LEVSKI 19.12
110 CRIOTOR Vadim * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 19.12
111 BRAICOV Iulian * MOLDOVIAN NATIONAL TEAM 19.12
112 VOLOVOD Dmytro * ISD CONTINENTAL TEAM 19.12
113 WOLTERS George CS DINAMO MAZICON 19.12
114 MARIC Dean * PKD TZAR SIMEON 19.12
115 PETKOV Stoyan * CC BURGAS 19.12
116 YUZEIN Shevki * CC BURGAS 19.12
117 KOZOMARA Nikola * HEMUS 1896 TROYAN 19.12
118 OPREA Lucian-Marian * CS DINAMO MAZICON 19.20
119 MANKOV Slaveiko * CT VASIL LEVSKI 20.44
120 ILTIFATLY Aykhan * AZERBAIJAN NATIONAL TEAM 20.46
121 NORBERT Szabo * CS DINAMO MAZICON 26.10

Andrzej