Darwin AtapumaWout Poels (Vacansoleil-DCM) i Janier Acevedo (Jamis-Hagens Berman) zostaną zawodnikami z Omega Pharma-QuickStep, a Darwin Atapuma (Colombia) podpisze kontrakt z BMC Racing.

Patrick Lefevere, szef belgijskiego zespołu, przyznał, że osiągnął ustne porozumienie z Poelsem i Acevedo. Umowy mają obowiązywać w przyszłym sezonie.

Jesteśmy dogadani. W niedzielę uścisnęliśmy sobie dłonie, liczę więc, że dotrzymają danego słowa – powiedział Lefevere.

Poels będzie jeździł w głównie klasykach. Na pewno wystartuje w Walońskiej Strzale, Amstel Gold Race i Liege-Bastogne-Liege. Przyda nam się również w takich wyścigach jak Tirreno-Adriatico i Vuelta al Pais Vasco, gdzie spisywał się dobrze w tym roku – przyznał Lefevere.

Acevedo przychodzi do nas by pracować dla Rigoberto Urana. Acevedo pochodzi nawet z tej samej miejscowości w Kolumbii – zakończył Belg.

Wzmacnia się również zespół BMC Racing. Nowym kolarzem tej drużyny zostanie doskonale znany z Tour de Pologne Darwin Atapuma.

Jak dowiedzieli się dziennikarze revistamundociclistico.com Atapuma dołączy do amerykańskiego zespołu na sezon 2014. 25-letni Kolumbijczyk, który w tym sezonie oprócz świetnej jazdy w Polsce błysnął także podczas Giro d’Italia, ma być wsparciem dla swoich liderów w górach.

Sikor

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments