Ostatni dzień ścigania w szosowych Mistrzostwach Świata, które odbywają się w Kopenhadze to wyścig elity mężczyzn ze startu wspólnego. Tytułu z przed roku, bronić będzie Norweg Thor Hushovd.

Wyścigi ze startu wspólnego seniorów, zostanie rozegrany na 14 kilometrowym okrążeniu, które w sumie trzeba będzie pokonać 17 razy, co łącznie da 266 km. Profil jest lekko pofałdowany. Ostatni kilometr unosi się lekko pod górę. Nachylenie na tym odcinku wynosi około 4 %. Na zawodników, czeka jeszcze 28 kilometrów dojazdu do rundy. Najwyższy punkt trasy znajduje się na wysokości 59 metrów.n.p.m, podczas gdy najniższy ma 17 m.n.p.m.

Na trasie zobaczymy sześciu biało-czerwonych. Będą to: Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale), Michał Gołaś (Vacansoleil-DCM), Bartosz Huzarski (NetApp), Michał Kwiatkowski (RadioShack), Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale) oraz Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Tytułu z przed roku, bronić będzie z jedynką na plecach Thor Hushovd. Norweg ma do pomocy Edvalda Boasson Hagena, dla którego trasa również może być odpowiadająca. Groźny będzie również trzykrotny mistrz świata, Hiszpan Oscar Freire.

Belgia to oczywiście absolutny dominator tego sezonu, czyli Philippe Gilbert. Jednak czy dla lidera rankingu światowego, trasa w Danii nie będzie zbyt łatwa? Włosi koncentrują się na swoich dwóch, będących formie sprinterach czyli Daniele Bennatim oraz Sachy Modolo. W Australii zobaczymy młodego Matthew Harley`a Gossa. Brytyjczycy są w stu procentach podporządkowani pod Marka Cavendisha, kolejnego z murowanych faworytów do medalu. Niemcy w swoim składzie znaleźli miejsce dla aż czterech, klasowych sprinterów. Są to: John Degenkolb, Andre Greipel, Danilo Hondo oraz Marcel Kittel. Tyler Farrar będzie szansą dla Stanów Zjednoczonych, podobnie jak Romain Feillu dla Francuzów. Fabian Cancellara, poprowadzi Reprezentację Szwajcarii. Z pewnością jest nie pocieszony, po brązowym medalu w środowej czasówce. Uwaga na szybkich Słoweńców, Grega Bole i Boruta Bozica. Trzeba również pamiętać o czarnym koniu tych zawodów, Słowaku Peterze Saganie.

Lista startowa wyścigu elity mężczyzn

Andrzej

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Bububububuub
Bububububuub

Wszystko Bardzo ładnie opisane ; )