Tom Boonen (Quickstep) zdecydował, że będzie musiał przedwcześnie zakończyć sezon, ze względu na obrażenia jakich doznał podczas Vuelta a Espana. Belg miał nadzieję na start w Mistrzostwach Świata, ale po konsultacji z selekcjonerem Reprezentacji Belgii, Carlo Bomansem dowiedział się, że nie będzie mógł powtórzyć sukcesu z 2005.r.

Belgijski zawodnik został zmuszony do opuszczenia Vuelty, po złamaniu kości łódeczkowatej w nadgarstku na 15. etapie. Najnowsze badania, przeprowadzone wczoraj w Herentals wykazały także kolejne złamania, które zostały ukryte przez obrzęk. Boonen będzie musiał nosić gips przez co najmniej następne dwa tygodnie.

“Jestem bardzo zdenerwowany”, powiedział Boonen. “Bardzo chciałem uczestniczyć w tych mistrzostwach. Trasa jest idealna dla mnie, a trenowałem tak by być na tę imprezę w szczytowej formie”.

“Niestety, ból zamiast się zmniejszać, rośnie z dnia na dzień i nie mogę ścigać się w tym stanie. Nie mogę zajmować miejsca w kadrze dla innego, lepszego zawodnika bez kontuzji. Życzę moim kolegom jak najlepszych startów w Kopenhadze”.

Andrzej