Niemiec Nikias Arndt wygrał 4. etap Tour de l`Avenir. W klasyfikacji generalnej, na czele nadal znajduje się Kanadyjczyk David Boily.

Na trasie znajdowały się trzy premię 3. kategorii oraz jedna 2. Ostatnia z hopek, znajdowała się na niecałe 10 kilometrów przed końcem. Kolarze startowali z Porrentruy, by po153 kilometrach dojechać do Arbois.

Ostatnie, niewielkie wzniesienie wystarczyło do rozerwania grupy. W czołówce znalazło się 30. zawodników, z których najszybciej finiszował zawodnik LKT Team Brandenburg, 20-letni Niemiec Nikias Arndt, który w tym sezonie był m.in. czwarty, na 4. etapie Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków z metą w Łodzi.

Drugie miejsce zajął stażysta Ag2r-La Mondiale, Francuz Romain Bardet. Trzeci był 19-letni Brytyjczyk Simon Yates.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Kanadyjczyk David Boily. 21-latek, ma 34 sekundy nad Duńczykiem Christopherem Juulem-Jensenem. Na trzecie miejsce wskoczył Vegard Stake Laengen z Norwegii.

Poprzedni artykułGdP: Rewanż Modolo! Awans Rutkiewicza.