Davide Rebellin (Miche), wygrał klasyk Trofeo Melinda. Na 17. pozycji, znalazł się Maciej Paterski (Liquigas-Cannondale).

Zawodnicy rywalizowali na 198.6 kilometrowej trasie z Malè do Fondo. 40-letni Rebellin, który był ostatnio najlepszy w Tre Valli Varesine,  dziś w podobnym stylu wygrał Trofeo Melinda.

Na ostatnim podjeździe, zaatakował wraz Miguelem Rubiano Chavezem (d’Angelo & Antenucci – Nippo) i pewnie pokonał swojego rywala. Na trzeciej pozycji znalazł się Domenico Pozzovivo (Colnago – CSF Inox).

Maciej Paterski stracił do zwycięzcy 30. sekund i znalazł się na 17. miejscu.

Pełne wyniki:

1 Davide Rebellin (Ita) Miche 5:01:00
2 Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) d’Angelo & Antenucci – Nippo
3 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:06
4 Daniele Ratto (Ita) Geox – TMC
5 Patxi Javier Vila Errandonea (Spa) De Rosa – Ceramica Flaminia
6 Giuseppe Muraglia (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:00:07
7 Enrico Battaglin (Ita) Colnago – CSF Inox
8 Paolo Bailetti (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia 0:00:08
9 Antonio Santoro (Ita) Androni Giocattoli
10 Fabio Taborre (Ita) Acqua & Sapone 0:00:10
11 Christian Meier (Can) Unitedhealtcare Pro Cicling 0:00:11
12 Danilo Andrenacci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo 0:00:13
13 Davide Torosantucci (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
14 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
15 Emanuele Sella (Ita) Androni Giocattoli 0:00:25
16 Riccardo Chiarini (Ita) Androni Giocattoli
17 Maciej Paterski (Pol) Liquigas-Cannondale 0:00:30
18 Alessandro De Marchi (Ita) Androni Giocattoli 0:00:35
19 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Cannondale
20 Giovanni Visconti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 0:00:45
21 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita 0:00:49
22 Gianluca Brambilla (Ita) Colnago – CSF Inox
23 Moreno Moser (Ita) Liquigas-Cannondale
24 Simone Stortoni (Ita) Colnago – CSF Inox
25 Fortunato Baliani (Ita) d’Angelo & Antenucci – Nippo
26 Volodymyr Bileka (Ukr) Amore & Vita 0:01:02
27 Marco Corti (Ita) Geox – TMC 0:01:12
28 Giampaolo Cheula (Ita) Geox – TMC
29 Niv Libner (Isr) Amore & Vita
30 Jackson Rodriguez (Ven) Androni Giocattoli 0:01:25
31 Reto Hollenstein (Swi) Team Varalberg
32 Morgan Schmitt (USA) Unitedhealtcare Pro Cicling
33 Alessandro Bisolti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli
34 Stefano Garzelli (Ita) Acqua & Sapone 0:02:52
35 Jose Rodolfo Serpa Perez (Col) Androni Giocattoli
36 Carlos Alberto Betancur Gomez (Col) Acqua & Sapone
37 Edoardo Girardi (Ita) De Rosa – Ceramica Flaminia
38 Vladimir Miholjevic (Cro) Acqua & Sapone 0:05:02
39 Charles Wegelius (GBr) Unitedhealtcare Pro Cicling
40 Stefan Schumacher (Ger) Miche 0:05:35
41 Bernardo Colex Tepoz (Mex) Amore & Vita
42 Luca Zanasca (Ita) Wit 0:06:20
43 Luca Mazzanti (Ita) Farnese Vini-Neri Sottoli 0:06:45
44 Simone Boifava (Ita) Ora Hotels Carrera
45 Rafai Chtioui (Tun) Acqua & Sapone
46 Alessandro Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:07:20
47 Roberto Antonio Richeze (Arg) Ora Hotels Carrera 0:07:50

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments