W niedzielę, 21 sierpnia w Hamburgu odbędzie się kolejny z najważniejszych wyścigów w światowym kalendarzu – Vattenfall Cyclassics. Na starcie stanie aż 10 naszych rodaków.

Do rywalizacji przystąpią wszystkie ekipy UCI Pro Teams, a także dwie z dzikimi kartami: CCC Polsat Polkowice i Team NetApp.

Kolarze z Polkowic pojadą w składzie: Paweł Charucki, Andre Schulze, Marek Rutkiewicz, Mateusz Taciak, Jacek Morajko, Bartłomiej Matysiak, Mariusz Witecki i Kamil Zieliński.

Poza “pomarańczowymi” w klasyku wystartują: Michał Kwiatkowski (Radioshack), Maciej Bodnar (Liquigas-Cannondale) oraz Bartosz Huzarski (TeamNetApp).

Pierwszy raz wyścig został rozegrany w 1996 roku jako HEW-Cyclassics Hamburg. W 2006 roku zmieniono jego  nazwę na  Vattenfall Cyclassics wpisując go  jednocześnie do kalendarza imprez Pro Tour. Trasa wyścigu, która ma zazwyczaj długość około 250 kilometrów prowadzi na rundach wokół Hamburga i nie należy do łatwych, gdyż kolarze muszą wielokrotnie wspinać się na wzgórze Waseberg a także pokonywać najwyższy w Hamburgu most – Köhlbrandbrücke.

Trzymamy kciuki za naszych!