Słoweński kolarz Luka Mezgec triumfował w rozegranym w sobotę w okolicach Suchej Beskidzkiej Memoriale Henryka Łasaka. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice) zajął trzecią pozycję.

Kolejny wyścig z cyklu BGŻ Proligi liczył 183 kilometry. Start i meta w Suchej Beskidzkiej. Barwny peleton do pokonania miał cztery małe rundy po 4 km, następnie wyjechał poza miasto, by tam pokonać pięć dużych „kółek” po 31 kilometrów każde.

Od początku rywalizacji miały miejsce liczne ataki, jednak na dobre udało się to dwóm śmiałkom, a byli to Paweł Franczak (Reprezentacja Polski) oraz Mikhail Besaha (Białoruś). Po trzech okrążeniach ich przewaga wynosiła 4:15.

Na kolejnych rundach do prowadzącej dwójki dojechało ośmiu zawodników, m.in. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat).

Jednak odjazd został skasowany po 150 kilometrach.

Na kolejny atak już na ostatniej rundzie odskoczyła grupa sześciu kolarzy: Lukas Mezgec (Sava), Blaz Fudri (Adria Mobil), Tomasz Marczyński (CCC Polsat Polkowice), Kristijan Durasek (Laborika Favorit Team), Paweł Cieślik (Bank BGŻ Team) i Toma Nose (Adria Mobil). Ich przewaga nie była zbyt duża, peleton jechał 30 sekund za nimi i próbował dogonić śmiałków.

Ostatecznie szóstka dojechała do mety. Najszybciej finiszował Mezgec, przed Furdim i Marczyński. Peleton ze stratą 16 sekund przyprowadził Blaz Jarc (Adria Mobil).

Ze 149 zawodników, którzy stanęli na starcie, rywalizację ukończyło 95.

Liderem kolarskiej BGŻ Proligi pozostał Łukasz Bodnar (CCC Polsat).

Jutro kolejny z wyścigów – Puchar Uzdrowisk Karpackich.

Pełne wyniki > tutaj

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments