Matteo Bono (Lampre-ISD), zwyciężył 5. etap wyścigu Eneco Tour. W klasyfikacji generalnej, prowadzenie utrzymał Edvald Boasson Hagen (Sky Procycling).

Przedostatni etap liczył 189 kilometrów i rozegrany był ze startem i metą w Genk. W ucieczce znalazła się trójka: Matteo Bono (Lampre-ISD), Sergey Renev (Astana) oraz Artem Ovechkin (Katusha). Skład odjazdu pasował liderowi oraz jego ekipie – Sky. Pogoń więc nie była zbyt zażarta.

Harcownicy potrafili to wykorzystać i dojechali z przewagą 6 sekund nad peletonem. Najlepiej finiszował Włoch Bono. Druga pozycja dla Kazacha Reneva, trzeci był Rosjanin Ovechkin.

3 sekundy do trójki stracił Tomas Vaitkus (Astana), a grupę zasadniczą przyprowadził Jurgen Roelandts (Omega Pharma – Lotto).

W klasyfikacji generalnej Hagen ma 12 sekund nad drugim Philippem Gilbert (Omega Pharma – Lotto). Trzeci David Millar (Garmin-Cervelo) ma 18s straty do lidera.