Thibaut Pinot (FDJ) odniósł drugie zwycięstwo etapowe w tegorocznym wyścigu Tour de l’Ain. Francuz tym razem wygrał 4., ostatni etap. W klasyfikacji generalnej, triumfował David Moncoutie (Cofidis).

Ostatni etap francuskiego wyścigu, to górski odcinek z Belley na Grand Colombier o długości  134,8 kilometra. Na metę przyjechało dwóch kolarzy, Thibaut Pinot oraz David Moncoutie. Ten drugi, miał szansę na odebranie żółtej koszulki Woutowi Poelsowi (Vacansoleil-DCM). Dwójka więc zgodnie współpracowała, Pinot zadowolił się etapowym zwycięstwem, a Moncoutie triumfem w całym wyścigu.

Trzecie miejsce na etapie przypadło dla Leopolda Koeniga (NetApp), który do zwycięzcy stracił 1 minutę i 4 sekundy.

W klasyfikacji końcowej wyścigu Moncoutie ma 43 sekundy nad Poelsem, trzeci Koenig stracił do zwycięzcy 1 minutę i 31 sekund.