Wout Poels (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), ogrywając na finałowym podjeździe Pierre`a Rollanda (Team Europcar) został nowym liderem Tour de l’Ain.

Czwarty dzień rywalizacji w wyścigu to górski etap z Nantua do Lelex o długości 129 kilometrów. Od samego początku, wielu zawodników chciało zabrać się w odjazd. Aktywni byli m.in.:  Johnny Hoogerland (Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team), Robinson Eduardo Chalapud Gomez (Colombia Es Pasion – Cafe De Colombia) oraz Guillaume Bonnafond (AG2R La Mondiale).

Na metę wpadła jednak inna trójka kolarzy. Najszybszy okazał się 24-letni Poels. Na drugiej pozycji znalazł się najlepszy młodzieżowiec Tour de France, Rolland. 2 sekundy do zwycięzcy stracił doświadczony David Moncoutie (Cofidis).

W klasyfikacji generalnej. Holender ma 22 sekundy nad młodym Francuzem. Na trzecie miejsce wskoczył Moncoutie, który do lidera ma 26 sekund.